UZ 33027 na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 20:06:44

nako, to zní rozumně, vyzkouším :thumbs up: a proč z pedagogů a nepedagogů? sestava rozbory - podrobné stačit nebude?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Na.ko » úte 01. úno 2011 20:12:36

Refi já netuším. Myslíte sestavu S09 ? Koukám na ni a moc se mi nelíbí. Zkusím si ji zítra vytisknout a podívat se do papírů. Tam je tedy rozhozené i pojistné ? Proto jsem řešila s Vemou i to rozdělneí na činnosti atd. Je fakt,že to jsu jen nějaké plané dohady, jak to má nebo nemá vypadat. Odpověď asi fakt dostaneme až se vyjádří ministerští případně kraj a zřizovatel.
Na.ko
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 27. led 2011 20:15:35

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod refi » úte 01. úno 2011 20:14:36

já s touto sestavou pracuji už 15 let a je skvělá, často potřebuji různé "rozpitvané" údaje a ona mi je nabízí. myslím, že pro rozdělení ped a neped bude stačit. stačí si jen poznačit, které kategorie zaměstnanců jsou ped a které neped :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Na.ko » úte 01. úno 2011 20:19:05

Kouknu na ni zítra pořádně s pravítkem v ruce. Na monitoru nic moc pohled :) Kéž bych se v ní taky našla a byl by klid :D
Na.ko
 
Příspěvky: 48
Registrován: čtv 27. led 2011 20:15:35

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod eliska » stř 02. úno 2011 9:14:49

Pedagogům chci dávat fixní částku bez ohledu na dovolenou. Doufám, že nikdo nebude nemocný déle než 1 měsíc, pak by to byl problém. Zřizovatel ani ministerstvo nedaly žádný kokrétní pokyn., jak máme dělat. V červnu 2011 by se mělo dělat upřesnění peněz na tuto účelovou dotaci. Nám se např. vrátí jedna učitelka z mateřské, zatím nevíme, co s ní bude. Do požadavku na účelovou dotaci jsem ji nedávala, neboť se mělo dělat podle stavu k 1.12.2010. Mám např. i problém, že jsme dostali trochu méně na 1 učitelku, neboť podle původní tarifní tabulky měla mít postup 1.9.2011, ale podle nové tarifní tabulku má postup až v roce 2013, takže mi teď na ni chybí pár korun, ale nezoufám, neboť se bude v červnu zpřesňovat. Dotaci zaokrouhlili na celé tisíce, takže nevím, co budeme dělat se zbytkem, jestli budeme vracet?
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod agama » stř 02. úno 2011 9:33:05

Mně pořád hlava nebere, proč chcete tak striktně pitvat na koruny přidělenou dotaci 33 027. Přece jsme vytvářeli v prosinci tabulku kde vyšla nějaká suma pro kantory splňující kvalifikaci a na základě této tabulky jsme dostali - už oficiálně - přidělené prostředky na celý rok. Ale rok je dlouhá doba, vždycky nastanou změny a nedovedu si představit, že by se jediná škola v republice vešla na konci roku 2011 přesně na korunu do přidělené dotace, aby nemusela vracet nebo žádat o doplatek... a to bychom se z toho všichni pos.....
Já si pořád myslím a doufám, že bude stačit - tak jako u jiných rozvojových programů v minulosti - přidělené peníze naúčtovat v platech pod účelovým znakem 33027. Možná nám nařídí ještě v září zaktualizovat tabulku s pedagogy kterých se to týká a pokud vznikne oproti lednu velký rozdíl, budou se možná dělat ještě úpravy této účelové dotace. Ale teď si nebudu dělat problémy a přidělávat spoustu práce :gmad:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod jana27 » pát 11. úno 2011 12:33:32

Dle telefonátu se Středočeským krajem, který jsem měla po přidělení části prostředků jsem se dozvěděla, že UZ 33027 se pitvat nebude, hodí se to do balíku pedagogů.
jana27
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 23. lis 2010 15:51:38

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Melicharka » čtv 17. úno 2011 15:00:59

Zdravím všechny radilky,
koukám, že opravdu co kraj to jiný názor. Já včera volala na ústecký kraj, protože mi poslali tabulečku, jak to evidovat "doporučená evidence" a tam jsem zjistila, že z těchto peněz se bude brát také na nadúvazky. Přiznám se, že dnes jsem s tím vším už praštila. :crazy: Neumím to podle jejich pokynů dopočítat a jinou metodiku (nebo-li žádnou, nepošlou), tak budu čekat. Jestli mi někdo dokážete poradit, budu ráda. - Nadúvazek - rozdíl tarifů vydělíme počtem hodin z úvazky a vynásobíme zpět počtem odučených hodin. Jak to ale spočítat, když byl ten človíček třeba jeden den nemocný a měl 5 hodin odpracovaných navíc. |:-(| :x
Přílohy
evidence_33027.xls
(21 KiB) 624 krát
Melicharka
 
Příspěvky: 14
Registrován: pát 19. úno 2010 12:46:14

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod machovije » čtv 17. úno 2011 15:22:27

UZ 33027 je na platy, odvody a FKSP, není na náhrady za nemoc. Podle mého názoru je v lednu až březnu pouze za odpracované dny, od 2. čtvrtletí bude i za dovolenou, z příplatků za přesčas, soboty, neděle atd., zvýšené tarify se poprvé promítnou do PPP až po uplynutí 1. čtvrtletí 2011.
leden až březen: vydělím zvýšený tarif počtem pracovních dní a vynásobím počtem odpracovaných.
od dubna: přidám k tomu ještě zvýšený tarif za dovolenou a příplatky. Spočítám si zvýšení PPP na hodinu a pronásobím hodinami dovolené a hodinami příplatků (25%) atd. Zvýšený tarif na hodinu vydělím 365,25/12/7*40= 173,93, snad je to dobře zaokrouhleno.
Je to nejhorší UZ, co jsem zažila, to abychom se nenudili.
Zdravím MM
machovije
 
Příspěvky: 1
Registrován: stř 11. lis 2009 10:31:54

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod eliska » čtv 17. úno 2011 15:22:44

Pokud budeme z účelové dotace brát i nadúvazky, tak nám přidělená částka nebude stačit. To dělat nebudu.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod andy142 » pon 21. úno 2011 14:14:17

Zdravím ,taky jsem z toho zmatená. Výplaty dělám sama - proto jsem si ve Vemě přednastavila rozdělení. Sestavu S008 - jde to rozdělit na pedagogy §4, pedagogy § 5, nepedagogické pracovníky a nakonec to vyjede v plné výši za celek. Rozdělila jsem si ještě 521, 672, 348 ( analyticky) .
Postup ve Vemě: nadefinovat číselníky - číselníky - přidat další činnosti např 1 -kraj,2- obec, 3-jiné zdroje,4-pedagog.§4, 5-pedagog §5
dále v F4 u pracovníku doplnit v kolonce činnost pro účet./fin zdroje 4 nebo 5 podle dosazených hodnot v číselnících a nakonec v TORGU zatrhnout činnost pro účetnictví/ fin . zdroj. Poté Vám S 008 bude vyjíždět podle druhů pedagogu,nepedagogové zvlášť a celek. V této tabulce je vše HM,odvody, nemoci atd. Možná se to bude někomu hodit.
andy142
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 23. úno 2010 10:39:49

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Betty » pon 28. úno 2011 14:06:55

Dobrý den,
co se týká sledování UZ 33027 na navýšení tarifů pedagogů, tak já dělám mzdy v programu Kvasar Zlín a oni pro nás vyrobili sestavu, která to čerpání počítá. Je to vlastně na principu Excelové tabulky : pracovník - tarif do 31.12. - tarif od 1.1.- rozdíl - počet odpracovaných dní v měsíci - kolik z navýšení bylo vyčerpáno. Kromě tarifů se to týká také příplatku za vedení. S rozdělením mezd na střediska (nepedagogové) u nich taky nebyl problém, je to velice jednoduchý a příjemný program. S Vemou jsem bojovala 5 let, zdála se mi příliš složitá a jednání s konzultanty taky nebylo příjemné, tak jsem ráda že jsem našla odvahu to před rokem změnit.
Betty
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 13. bře 2009 11:00:04

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod ZKy » úte 01. bře 2011 22:43:39

Přikládám tabulku, kterou jsem našla na netu s výpočtem pro "přilepšení pedagogů" |:-(|
Ale nevím, nevím vůbec se tam nepočítá s odvody poj., FKSP, atd. :?

Soubor je ze stránek http://www.volny.cz/seminar.ms/

Zatím také stále přemýšlím, jak to nejlépe vyřešit, tak na to koukněte a písněte, co myslíte...
Přílohy
Kopie - porovnani_tarifu_11.xls
(31.5 KiB) 559 krát
ZKy
 
Příspěvky: 34
Registrován: úte 01. úno 2011 20:25:29

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod Peťula » stř 02. bře 2011 9:52:02

Dostali jsme informaci, že MŠMT souhlasí s evidencí čerpání prostředků ÚZ 33 027 takto :
- plně ve výši rozdílů tarifů "staré a nové tabilky" v případě čerpání dovolené, studijního volna a další ( svatba, pohřeb,atd.)
- kráceně v případě nemoci OČR nebo při zkrácené pr.úvazku
- naopak v případě nadúvazkových hodin čerpání vyšší ( pokud nám na to někdo dá )
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: Zvláštní UZ na "přilepšenou" mezd pedagogů (+rozdílová tab.)

Příspěvekod marlenka » stř 02. bře 2011 14:55:11

Usoudila jsem, že jsem na nejlepší cestě do blázince. Březen na krku a já nemám zaúčtované ještě ani lednové mzdy. Zpracovatel mezd není schopen vyhotovit nějakou kloudnou sestavu, která by rozpitvala mzdy a) na pedagogy a na nepedagogy b) na UZ 33027 a 33353. Mzdová účetní odmítá jakkoliv spolupracovat (prý UZ nerozumí :D ). Jenomže já zase nerozumím Vemě, nikdy jsem v ní nepracovala a ani do ní nemám přístup. Vůbec nevím, co si s tím počít. Skutečně rozdělujete i odvody z mezd podle pedagogů a nepedagogů? Zřizovatel stále mlčí, prý zatím nemá bližší pokyny z ministerstva ... ach jo. |:-(|
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

PředchozíDalší

Zpět na ÚZ 33xxx

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 návštevníků