analytika účetnictví projektu

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

analytika účetnictví projektu

Příspěvekod Bára » úte 20. dub 2010 20:25:00

Je nutné kromě nákladů a výnosů oddělit i ostatní účty jako 321, 336, 331, 342? Volala jsem fin.manažerovi projektu a ten mi sdělil, že bude chtít vyjet kompletně celou účetní sestavu, ne jenom nákladové a výnosové účty. Co vše sestavujete vy ? Já mám analytiku i vlastní ÚZ pro nákladové a výnosové účty, banku, podle nového na podrozvahu a teď jsem narazila ma mzdy. Musím rozlišit trojkové účty? (Jedná se o projekt OP Vzdělávání pro konkurenceschopnost). Děkuji za názory zkušenějších.
Bára
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 10. lis 2009 12:34:03

Re: analytika účetnictví projektu

Příspěvekod čenka » stř 21. dub 2010 8:23:23

Dobrý den, projekt ESF nám běží od 11/2009, před měsícem jsme měli první kontrolu a odevzdávali monitorovací zprávu - vše bylo ok. Analytické účty mám jen pro nákladové a výnosové účty, jinak vše ESF účtuji na konkrétní středisko (abych mohla vyjet i pohyby na rozvahových účtech, které se ESF týkají). Teoreticky by měla být i zvláštní číselná řada pro přijaté faktury, ale to jsme nějak nepodchytili a kontrole to nijak nevadilo ;)
čenka
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 16. úno 2010 8:52:33

Re: analytika účetnictví projektu

Příspěvekod agama » stř 21. dub 2010 9:01:00

Já rozlišuji náklady a výnosy projektu přes Oddíl-Paragraf (ODPA) = 3299, navíc máme nařízenou analytiku pro platy a příp. odvody z projektu.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: analytika účetnictví projektu

Příspěvekod BLANKALUKE » úte 11. kvě 2010 15:48:43

Dobrý den,
již jsme účtovali 1 velký ESF projekt a dokonce jsme měli i finanční kontrolu.
Pokud se něco nezměnilo, tak by mělo stačit následující.
1. všechny výdaje a výnosy vztahující se k projektu jsme účtovali na středisko ESF. Jsem přesvědčena, že není nutné rozlišovat speciální analytiku, pokud jste schopna náklady vytisknout dle středisek. Záleží na tom, jaký máte systém účetnictví - rozlišování analytik.
eď máme program, který nám účtuje na střediska i rozvahové účty, ale nikdo to nikdy po mě nechtěl. Takže mohu vytisknout obratovku i podle střediska. Určitě bych si udělala zvlášť analytiku na rozvahový účet faktur přijatých a vydaných, bankovního účtu a pokladny.(viz bod 3-kvůli kontrole konečných stavů)
2. Všechny doklady jsme museli mít označeny účelovým nebo jiným číselným znakem projektu, který byl uveden ve smlouvě. To vše kvůli nezaměnitelnosti.
3. Zavedla bych pro faktury zvlášť číselnou řadu a pokladnu bych taky zavedla speciálně pro ESF. (nevím zda vedení pokladny je možné)
4. Bankovní účet jsme měli pro ESF taky zvlášť. Ve chvíli kdy jsem čerpala finance z naší hlavní pokladny, tak jsme převedla stejnou částku z provozního účtu na účet ESF (neměli jsme zvlášť pokladnu, myslím, že to nešlo)
5. FU kontroloval, zda nám sedí zůstatek bankovního účtu ESF na čerpání dle dokladů.
Snad Vám to pomohlo.
Moje zkušenost je, že poskytovatel podpory má kolikrát nesmyslné požadavky, na které finanční úřad vůbec nehledí, např. psaní cestovních příkazů pro výplatu jízdného účastníkům kurzů, kteří nebyli v pracovním poměru s námi. Totální blbost, ale kvůli uznání nákladů na proplacené jízdného jsme to dělali. Fu ještě kontroloval, zda jsme splnili všechny závazné ukazatele.

Krásný den.
BLANKALUKE
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. dub 2010 11:09:20


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků