Leonardo

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Leonardo

Příspěvekod Hanule » pát 19. úno 2010 17:36:02

Prosím, poradí mi někdo jak sepisujete v tomto projektu smlouvy s učiteli. Žáci mají vyjet na Slovensko, musí projít "jazykovými znalostmi", jeden učitel, "odbornými dovednostmi" - druhý. Na toto jsou vyčleněny peníze. Dáváte je učitelům na základě nějaké dohody, jaké jednorázově, nebo je lépe sepsat DPP hodinově a podle výkazu práce proplatíte. Jak vím ze školení o daních, pokud se jedná o další pracovní poměr mého zaměstnance, musí se mu to dostat do jedné výplaty a zdanit dohromady, jak pak ale doložím vyúčtování. Poraďte prosím někdo jak na to nejlépe. Díky :?:
Hanule
 
Příspěvky: 6
Registrován: pon 15. úno 2010 11:20:32

Re: Leonardo

Příspěvekod refi » pon 22. úno 2010 9:59:49

když jste v rozpočtu projektu požadovali peníze na platy, nemuseli jste uvádět hodinové dotace u jednotlivých prací? např. učitel - jazykové dovednosti - 35 hodin, sazba 150 kč /hod?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Leonardo

Příspěvekod hanna » pon 22. úno 2010 13:39:07

U nás máme na každý projekt už v rámci rozpočtu projektu určeno kolik Kč bude na DPP (DPČ) u jednotlivých lidí, kolik hod. sazba (podle prováděné práce a propozic projektu). Každý měsíc odevzdají výkaz - kolik hodin odpacovali na projektu a na čem - a podle hod. sazby mají v tom daném měsíci odměnu, která se nákladuje na projekt. Samozřejmě se daní spolu s ostatními složkami platu v tom měsíci. K vyúčtování projektu pak MUSÍME (opět dle propozic projektu) dokládat celkové měsíční náklady a u každého zaměstnance i výplatní lístek. Když jsem chtěla poskytnout do vyúčtování projektu jen sestavu zaměstnanců, na které měli jen příjmy z projektu, řekli mně kontroloři projektu na Kraji, že tak ne, že musíme doložit výplatní lístky, aby bylo jasně vidět, že ten člověk to měl zúčtované v platu. Když jsem se ohradila, že tam má i jiné příjmy, o kterých by nemuseli cizí lidé vědět, řekli mně, že s tím musí už všichni placení z projektu počítat. Co jim zbylo! Musí s tímto způsobem souhlasit. Ani našemu panu řediteli to nevadí.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 návštevníků