Projekt "Moderní škola" z ESF

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Projekt "Moderní škola" z ESF

Příspěvekod Neználek » pát 12. úno 2010 10:26:54

Dobrý den,
má prosím někdo zkušenosti s projektem "Moderní škola" z ESF. Naše škola je jednou z mála, které byly do tohoto projektu vybrány - začínáme od března 2010. Jako škola jsme si museli zřídit další účet, přes tento účet půjdou všechny peníze, které dostaneme. Z tohoto projektu se budou vyplácet i mzdy, budou se uzavírat dohody o prac. činnosti a o provedení práce. Bylo mi sděleno nadřízeným, že vše se bude dělat mimo naše mzdové i všeobecné účetnictví, prý si to s kolegyní povedeme v tabulkách v excelu?! :? To se mi zdá jako mzdové účetní dost podivné. Volala jsem na kraj, jakým způsobem se budou uzavírat smlouvy, kdo vlastně s kým, a bylo mi sděleno, že p. ředitel uzavře DPČ sám se sebou, potom s dalšími ...? To snad byla legrace? Prý k tomu budeme mít nějaké školení. Poradí mi někdo? Předem děkuji. :bye:
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Projekt "Moderní škola" z ESF

Příspěvekod refi » pát 12. úno 2010 17:34:59

zkusím odpovědět, jak je to obecně s projekty, alespoň podle mých dosavadních zkušeností. to že máte na peníze z projektu samostatný účet podle mě ale neznamená, že povedete účetnictví někde odděleně bokem. předpokládám, že projekt zahrnete do svého běžného účetnictví, jen ho dostatečně rozlišíte, u nás např. účelovým znakem, abyste si ho mohli samostatně hlídat. dohody si opravdu sepisuje ředitel i sám se sebou, v tomto příipadě jsou to takové ty vznosné názvy jednotlivých funkcí jako manažer projektu, administrátor projektu atd.
stejně tak i třeba ve výkaze P1-04 je přímo oddíl pro finance i zaměstnance z esf, tzn. že je zahrnujete do celkových mezd, akorát si je rozlišíte ve mzdovém programu třeba novým střediskem nebo novou činností, abyste mohli přesně vyčlenit výdaje z esf.

a ještě jedna vzpomínka na školení - lektorka nám říkala, že je zároveň inspektorkou a jedna škola vedla účetnictví projektu úplně mimo své hlavní účetnictví a tím nesplnili zákonné podmínky a byl z toho obrovský průšvih. takže si to opravdu pořádně nastudujte, popřípadě zeptejte svého zřizovatele, ale dvojí účetnictví bych opravdu nedělala. :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Projekt "Moderní škola" z ESF

Příspěvekod Neználek » pon 15. úno 2010 10:20:24

Dobrý den,
děkuji za odpověď. Zcela souhlasím s Vaším názorem. Můžete mi poradit, kde bych získala více informací ohledně grantů z ESF? Nebo kontakt na nějakou školu, kde už toto běží. Děkuji za odpověď.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Projekt "Moderní škola" z ESF

Příspěvekod refi » pon 15. úno 2010 12:23:38

vzhledem k tomu, že každý, kdo získá nějaký projekt, musí do svých výdajů zahrnout i výdaje na publicitu a to znamená i informace o projektu na svých webových stránkách, zkuste pohledat na internetu (gůgl, seznam atd.), jestli takovou školu nenajdete. zkuste si projít i tyto stránky
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Projekt "Moderní škola" z ESF

Příspěvekod DanaS » sob 07. srp 2010 19:10:47

Neználku, mohu se zeptat už máte informace k tomu projektu? Není to projekt EKONOM?
DanaS
 
Příspěvky: 244
Registrován: ned 30. kvě 2010 21:08:20


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků