Žádost - dotaz.

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Žádost - dotaz.

Příspěvekod kapelnik » pon 25. dub 2016 14:02:13

Dobrý den , prosím Vás o odpověď resp.upřesnění:
jsem 41 let kapelníkem kapely okresního formátu.Vystupujeme na spol.akcích , plesech a zábavách.
Nejsme registrováni u žádné organizace - před r.1990 při Závodním klubu ROH.
Při vystoupeních dohadujeme s pořadateli smluvní cenu a částku kterou obdržíme po zaplacení dopravy rozděluji mezi jednotlivé hudebníky.Vše proti jejich podpisu na výplatních listinách za jednotlivá vystoupení.Roční výdělek hudebníka s hudební činnosti cca 10 - 12.000,- Kč
V současné době jsem tlačen pořadateli abych si vyhotovil živnostencký list.
Dočetl jsem se na web.stránkách živnostenského úřadu že na hudební činnost není potřeba živnostenský list.?
Prosím Vás o radu kde najdu vysvětlení této otázky abych mohl předložit pořadatelům popř.mohu-li použít Vámi vypracovanou a zaslanou odpověď??? Děkuji Vám za odpověď resp.upřesnění. Pfeifer Petr
kapelnik
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25. dub 2016 13:47:29

Re: Žádost - dotaz.

Příspěvekod refi » pon 25. dub 2016 21:42:13

petře, děkujeme za důvěru, s jakou jste se na nás obrátil, nicméně zde je prostor věnovaný spíše státní sféře ... dívala jsem se ale jinde a bez živnosti hudebník opravdu být může, viz
http://www.jakpodnikat.cz/osvc-bez-zivnosti.php

netuším ale, jak je to potom s výdaji, daněmi atd.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3181
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Žádost - dotaz.

Příspěvekod kapelnik » úte 26. dub 2016 14:51:25

Dobrý den , děkuji Vám za Vaši odpověď - můžete mne nasměrovat na adresu státní správy kde by se mi dostalo vysvětlení - myslím konkréítního. Děkuji a přeji hezký den Pfeifer Petr
kapelnik
 
Příspěvky: 2
Registrován: pon 25. dub 2016 13:47:29

Re: Žádost - dotaz.

Příspěvekod kokoska » úte 26. dub 2016 15:55:56

Podle mne jste tak či onak v režimu paragrafu 7 zákona 586/1992 o daních z příjmů. Konkrétně buďto § 7 odst. 1 (se živnostenským listem) nebo § 7 odst. 2 (bez něj). Tam by snad neměly být nějaké rozdíly ve zdaňování. Nejsem si ale jistá, jak je to se sociálním a zdravotním pojištěním. Z příjmů na základě živnostenského listu byste jistě odváděl (pokud je to ročně tržba třeba 20 000 Kč a uplatňoval byste paušální výdaje 40%, , tak SZ + ZP by dohromady dělalo podle mne dohromady asi 2 500 Kč). U tzv. umělců a autorů se svého času SZ a ZP neplatilo, jenom daň. Nejsem si ale jistá, zda to tak ještě je nebo už ne. Obecně pravidla pro autory a umělce se v poslední době často (= každý rok) mění a špatně se to hlídá. Takže s tím živnostenským listem je to určitě jednodušší.

Poptat se na to můžete zkusit na nějakém diskusním fóru pro podnikatele - např. Podnikatel.cz.

Předpokládám, že nejste plátce DPH.
kokoska
 
Příspěvky: 223
Registrován: úte 07. zář 2010 10:47:30

Re: Žádost - dotaz.

Příspěvekod refi » stř 27. dub 2016 10:21:08

kapelnik píše:Dobrý den , děkuji Vám za Vaši odpověď - můžete mne nasměrovat na adresu státní správy kde by se mi dostalo vysvětlení - myslím konkréítního. Děkuji a přeji hezký den Pfeifer Petr



naopak, vy potřebujete diskuzní prostor věnovaný podnikatelům, zkuste http://business.center.cz/business/diskuze/
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3181
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 návštevníků