Program přeshraniční spolupráce SR-ČR

domácí i zahraniční, žádosti, rozpočty, smlouvy, čerpání, vyúčtování, prezentace

Program přeshraniční spolupráce SR-ČR

Příspěvekod hanna » čtv 23. zář 2010 11:01:12

Máme projekt "Přeshraniční spolupráce SR-ČR". Při zahájení projektu jsme museli zřídit eurový účet na dotaci. Doposud jsme všechny náklady hradili z provozu. Tento týden jsme obdrželi ze SR MF dotaci v eurech - je to dotace ze státních fondů ERDF (85%). Dalších 5% ze státního rozpočtu dostaneme cestou zřizovatele, ale to zatím neřeším. Prosím má někdo zkušenost jak zaúčtovat dotaci ze ERDF?? Jaký účelový znak (doposud jsme vše účtovali na provoz a musím přeúčtovat). Také musím udělat převod z tohoto eur účtu na BÚ, protože veškeré náklady byly hrazeny doposud z BÚ. Můžete, prosím, poradit jak jste to dělali u vás?
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Program přeshraniční spolupráce SR-ČR

Příspěvekod merci » čtv 23. zář 2010 14:23:37

Tak v tomto bych potřebovala taky poradit. Máme "Přeshraniční spolupráci ČR - SR". Taky jsme si museli zavést euro-účet, ale i korunový účet určený na tento projekt. My tedy máme na projekt dotace ze SR a z EU. Zatím mám zaúčtováno na euro-účet 241/374 a 374/403 a převedeno na korunový účet. My jsme si ale museli vzít nejdříve úvěr v bance. Takže těmito penězi jsem zaplatila úvěr. Ale dále jsem s účtovním v koncích. Máme ještě dost velký kurzovní rozdíl. který nevím z čeho uhradit. A to už máme rozjetý další projekt přeshraniční spolupráce. |:-(|
merci
 
Příspěvky: 135
Registrován: pon 30. bře 2009 10:17:00


Zpět na Granty a projekty

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků