výběr za pošk.učebnice

a vše, co k němu patří

výběr za pošk.učebnice

Příspěvekod HJana » pát 22. čer 2012 13:07:39

Dobrý den, prosím jak řešíte s učiteli výběr za poškozené učebnice. Je návrh, že si třídní nechají u sebe na případné nakupy a nepůjde to přes školu. Moc se mě to nelíbí, dneska rodiče chtějí vše vědět. Ale druhá věc, když to proženeme účetnictvím jako ost.výnosy není to v rozporu s nějakou vyhláškou nebo něčím, že se od žáků za pošozené učebnice navybírá? Jaké máte zkušenosti. Děkuji. :oops:
HJana
 
Příspěvky: 245
Registrován: pát 06. lis 2009 7:46:23

Re: výběr za pošk.učebnice

Příspěvekod refi » pát 22. čer 2012 14:06:05

hani, zkuste si pročíst toto téma, možná vám napoví http://www.radimesi.cz/viewtopic.php?f= ... 4%8Debnice
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: výběr za pošk.učebnice

Příspěvekod NadaVlckova » stř 25. črc 2012 12:48:08

Já jsem se na to jednou ptala kontroly, která u nás byla. Bylo to ještě za éry okresů. Bylo mi řečeno, že učebnice byly zakoupeny z prostředků okresu a tak by tam i měly být vráceny poplatky za poškozené učebnice. A bokem mi bylo porazeno, aby jsme to do účetnictví nedávali, protože jsou s tím jen problémy. Takže my to vybereme, nejde to do účetnictví, ale zakoupíme za hotové učebnice, které chybí. Nejde to přes účetnictví (což není zcela v pořádku), ale máme na vše doklady, kdyby náhodou někdo do toho chtěl šťourat.
NadaVlckova
 
Příspěvky: 17
Registrován: pon 25. říj 2010 19:29:50


Zpět na ONIV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 návštevníků