DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

a vše, co k němu patří

DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod lonelyja » čtv 25. lis 2010 11:35:53

Dobré ráno všem! Narazila jsem na problém: Jeden učitel mi donesl fakturu na kurz "Instruktor školního lyžování", který se koná v prosinci v Beskydech a který organizuje firma SPORTOVNÍ KURZY.CZ OPAVA. Fakturu dám zaplatit, ale váhám, zda mohu účtovat s UZ 33353, když nikde na faktuře není zmínka o akreditaci kurzu ani o DVPP. Na druhé straně už z názvu kurzu vyplývá, že se to učitelů týká a že to jistě zvýší jeho kvalifikaci. Poraďte, zda účtovat z provozu nebo z ONIV. Ještě se v těch školních specifikách tolik neorientuji. Díky za Vaši radu.
lonelyja
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 22. čer 2010 21:59:23

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod refi » čtv 25. lis 2010 13:10:06

účtovala bych to z oniv každopádně, jen záleží pak na analytice, jestli jde o dvpp nebo ostatní školení a vzdělávání. do dvpp to patří pouze v případě, že tento kurz má akreditaci MŠMT ČR, což zjistíte buď na faktuře nebo telefonickým dotazem těm, co kurz fakturují.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod lonelyja » čtv 25. lis 2010 19:04:07

Refi, tak teď jsem z toho ještě "blbější". Myslela jsem, že ze všech školení můžu dát z ONIV jedině DVPP. Např. školení pro nás - provozní zaměstnance školy - dávám vždy z provozu, protože mi to tak bylo řečeno ředitelem. Ach jo, jestlipak někdy ty ONIVy pochopím???
lonelyja
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 22. čer 2010 21:59:23

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod refi » čtv 25. lis 2010 20:32:49

pochopíte, mi to taky trvalo :D zkuste si prostudovat přílohu, která je uložena v tomto tématu dole http://www.radimesi.cz/viewtopic.php?f= ... 0&start=15 , na straně 6 a dále o tom máte více. ve zkratce: všechna školení vyplývající z pracovněprávních vztahů - bez rozlišení pedagog x nepedagog - se mohou hradit z onivu. takže u nás hradím z onivu školení sekretářky, hospodářky, moje, učitelů atd., jen analyticky rozděluji na dvpp = akreditovaná mšmt čr a ostatní, jak jsem už psala výše. když jsem tu měla loni inspekci na přímé náklady, chtěli vědět, kolik bylo školení z dvpp a kolik ostatních, takže jsem jim dala součty obou analytik a bylo to v pořádku. :thumbs up: a po letošní krajské kontrole také v pořádku :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod irena16 » pát 26. lis 2010 10:37:04

Mrkněte na zákon 563/2004 Sb., § 24 a § 25 - další vzdělávání pedagogických pracovníků (DVPP), tam je, že do DVPP patří vzdělávání u institucí, které mají akreditaci MŠMT. Takže školení a semináře pedag. i nepedagogických pracovníků se hradí z tzv. přímých, malých ONIV a analytikou si vyčleníte DVPP, které musí mít akreditaci :)
irena16
 
Příspěvky: 28
Registrován: pát 13. bře 2009 13:53:24

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod lonelyja » pon 29. lis 2010 14:44:56

Holky, děkuji Vám moc.
lonelyja
 
Příspěvky: 58
Registrován: úte 22. čer 2010 21:59:23

DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod dvoda » čtv 22. zář 2011 10:12:52

Dobrý den,
když jsem před lety nastoupila do školy, ředitel řekl, že DVPP se musí utratit ve výši 50,- Kč na žáka, tzn. 180 žáků x 50 je 9000,- na DVPP z ONIV. Zbytek už z provozu. Tuto info jsem přijala a takto zpracovávám. Po čase jsem po řediteli chtěla nějaký paragraf, vyhlášku..., která 50,- Kč na žáka stanoví. Zatím jsem ani já ani on nikde nic nezjistili a tak se ptám tady: je nějaká minimální, příp. maximální částka, která musí být školou utracena za akreditované kurzy DVPP v rámci ONIV?
Ještě dodám, že jsme za tu dobu měli dvě kontroly ČŠI a nikdy nic nenamítaly.
Děkuji.
dvoda
 
Příspěvky: 10
Registrován: čtv 31. bře 2011 13:59:15

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod refi » čtv 22. zář 2011 10:27:12

ano, i já mám celé roky tuto informaci, ale je to podle mne spíše informativní záležitost. myslím si, že na základě toho se stanoví i oniv pro školu, tzn. škola by měla předem s touto částkou počítat a na dvpp ji i utratit. ale .... když nám oniv přidělí, nikdy nejsou dána pravidla, na co se musí utratit a kolik. je to otázka plánu vzdělávání, cestovních výdajů a jiných každé školy, takže v době, kdy se oniv čím dál více smrskává, hospodaří s ním podle mně každá škola po svém a 50,- kč na žáka už neřeší. a jak píšete i vy, žádná kontrola nikdy s žádnými limity (50,- kč na žáka ) nepřišla a taky je nesledovala.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod pavla1 » úte 27. pro 2011 12:23:33

Dobrý den,
mám to chápat jako že když jsem si vypočítala DVPP (limit 50,- Kč na žáka) nemusím ho dodržet?A přesunout tyto finanční prostředky jinak v ONIV. Romumím tomu dobře že ho nemusím vyčerpat ale každopádně ho nesmím překročit? ;) Moc děkuji
pavla1
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27. pro 2011 12:18:01

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod refi » úte 27. pro 2011 22:16:24

ta částka 50,- kč na žáka je čistě orientační, takže můžete nevyčerpat či překročit.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: DVPP - jak přesně poznám co je a co není?

Příspěvekod pavla1 » čtv 29. pro 2011 13:31:44

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat jak mám považovat pracovní cestu ředitele školy, když jede na porada ředitelů či výchovný porace, když jede na schůzi vých. poradců. To asi financovat z provozních nákladů - mám pravdu?
Děkuji a přeji krásný Nový rok :)
Pavla
pavla1
 
Příspěvky: 8
Registrován: úte 27. pro 2011 12:18:01


Zpět na ONIV

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 návštevníků