FKSP 2024

tvorba, čerpání, krytí

Re: FKSP 2024

Příspěvekod jitumk » pát 26. dub 2024 15:38:47

Nějak nechápu, proč by to nešlo = poslat příspěvek za srpen se srpnovou výplatou v září.
Kdyby se zaměstnanec domluvil na ukončení smlouvy dohodou např. 24.8. a pracovní poměr by mu skončil 31.8., tak má přece na příspěvek nárok a výplatu za červenec již má vyplacenou.
U nás vždy byly příspěvky zasílány za leden s lednovou výplatou,.... Pokaždé mám k tomu jako podklad seznam zaměstnanců s uvedením měsíce za který příspěvek dostávají, takže je prokazatelné za jaké období příspěvek je.
jitumk
 
Příspěvky: 352
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: FKSP 2024

Příspěvekod ReVa » úte 30. dub 2024 10:16:50

jitumk píše:Nějak nechápu, proč by to nešlo = poslat příspěvek za srpen se srpnovou výplatou v září.
Kdyby se zaměstnanec domluvil na ukončení smlouvy dohodou např. 24.8. a pracovní poměr by mu skončil 31.8., tak má přece na příspěvek nárok a výplatu za červenec již má vyplacenou.
U nás vždy byly příspěvky zasílány za leden s lednovou výplatou,.... Pokaždé mám k tomu jako podklad seznam zaměstnanců s uvedením měsíce za který příspěvek dostávají, takže je prokazatelné za jaké období příspěvek je.


Na školení oponovali tím, že v zákoně o daních z příjmů je uvedeno zaměstnanec a v té době už to není náš zaměstnanec (při výplatě v září za srpen) - jinak to asi lze, když je pořád náš zaměstnanec (tak v srpnové výplatě mohu vyplatit příspěvek za červenec), ale když by skončil toho 31.8., tak příspěvek za srpen už by se vyplácet neměl.
Ale jsou na to různé názory, našla jsem i odpověď p. Nejezchleba, že by v tom také problém neviděl, že záleží co si upravíme my, tak, já doufám, že to tak bude a upravím si to ve vnitřní směrnici, tím se budu řídit a snad to případnou kontrolou projde...
ReVa
 
Příspěvky: 72
Registrován: pon 06. kvě 2013 15:05:00

Re: FKSP 2024

Příspěvekod jitumk » úte 30. dub 2024 10:32:51

Moc díky za zpětnou reakci.
Dopíšu si to pro klid duše do směrnice a budu pokračovat v "zajetém systému".
jitumk
 
Příspěvky: 352
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Předchozí

Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků