Čerpání FKSP při odchodu

tvorba, čerpání, krytí

Čerpání FKSP při odchodu

Příspěvekod skolicka » stř 24. kvě 2023 12:35:30

Dobrý den,
chtěla bych se vás zeptat ohledně čerpání FKSP. Je pro všechny zaměstnance stejné, nedá se čerpat ''částečně''? Kolegyně mi odchází v průběhu roku (červenec) a chce čerpat dovolenou za plnou část (máme 7000,-/osoba), ale přijde mi nefér, že bude mít stejné prostředky jako ostatní, kteří tu pracují po celý rok.. Dá se to nějak vydělit měsícemi, které si odpracuje? A co když přijde nový zaměstnanec od srpna, má taktéž možnost využít celý příspěvek i když tu bude v tomto roce jen srpen-prosinec?

Moc děkuji za odpovědi.
skolicka
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 31. led 2023 13:58:16

Re: Čerpání FKSP při odchodu

Příspěvekod jitumk » pát 26. kvě 2023 8:03:03

Dobrý den,
já osobně bych příspěvek nekrátila. V době, kdy si o příspěvek zažádá a vy zaplatíte fakturu, bude zaměstnancem organizace a tudíž má nárok na benefit stejným dílem jako ostatní.
Kdyby si například o příspěvek zažádala v březnu, tak by třeba ještě nikdo netušil, že bude odcházet a tak byste jí dali příspěvek 7 000,00 Kč a myslím, že pak byste po ní nechtěli dodatečně část vrátit.
Jsou organizace, kde si dávají podmínky o krácení benefitů do směrnice, ale konkrétně pan Ing. Petr Sikora před tímto na svých školeních varuje.
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK

Re: Čerpání FKSP při odchodu

Příspěvekod DDKVO » pon 29. kvě 2023 10:58:15

Dobrý den, nemůžete krátit, byla by to diskriminace. I ženy na rodičovské mohou čerpat benefity (dovolená, pen. připojištění) z FKSP.
DDKVO
 
Příspěvky: 5
Registrován: úte 04. led 2022 12:09:26


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 návštevníků