REZERVNÍ FOND _ MUSÍM MÍT ???

tvorba, čerpání, krytí

REZERVNÍ FOND _ MUSÍM MÍT ???

Příspěvekod ANDKA » stř 21. led 2015 20:30:26

Dobrý den, milé radilky :) , v únoru mi příjde ČŠI, tak už teď jsem z toho "na prášky" :( Chci se zeptat, zda MUSÍM mít rezervní fond, když jsme měli v roce 2013 ve výsledovce výsledek hospodaření běž.obd. 155tisíc ??? Zřizovatel nechce, aby jsme tvořili fond odměn ani RF. Peníze vrátit nechtěli, domluvili jsme se, že to vyčerpáme v roce 2014 a o to nám poníží rozpočet na rok 2014.(Teď jsem samozřejmě v mínusu, protože to bylo ve výnosech 2013 !!!) Papír na to nemám, máme dobré vztahy, jsme malá vesnice. Je to možné ??? Mám si radši nějaký papír o tom napsat a dát to zřizovateli podepsat??? Projde to u ČŠI ???
A druhý dotaz, mám obecné směrnice, ne podrobné, chce ČŠI podrobné směrnice ??? Omlouvám se, že vás ruším v tomto období, ale ještě nikdy jsem kontrolu školské inspekce neměla a bojím se všeho :? MOC VÁM všem děkuji za odpověď a prosím co nejrychleji !!!!! PROSÍM, PROSÍM, odepište miiiiiiii |:-(|
ANDKA
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. úno 2012 12:02:33

Re: REZERVNÍ FOND _ MUSÍM MÍT ???

Příspěvekod KateřinaK » stř 21. led 2015 23:27:02

Dobrý den, měla jsem kontrolu ČŠI loni v květnu. Chtěli závěrkové výkazy, a hlavně finanční vypořádání, a přehledy státních dotací. Zajímaly je pouze vyčerpané státní peníze, z obecních nic. Takže faktury, cesťáky, hodně podrobně personalistika (smlouvy, plaťáky, dokonce přepočítávali příplatky za vedení).Taky si mě vychutnali na školní jídelně, zrovna si vybrali měsíc, ve kterém totálně nevyšel spotřební koš. Nicméně poslali předem seznam dokumentace, všechno jsem jim nachystala, vytahala ze šanonů, nic dalšího po mě jako účetní nepožadovali a kromě zmíněné jídelny se mnou prakticky nic nerozebírali. Směrnice chtěli také. Ty mám co nejjednodušší, ale přitom zachycují to, jak se skutečně postupuje. A inspekci stačily.
A jak to, že máte ztrátu? Co jste udělali se ziskem 2013? Přece musel jít do rezervního fondu a ten se v roce 2014 mohl vyčerpat, takže by ztráta být neměla.
Taky jsem před inspekcí nespala, každý papír jsem měla třikrát v ruce, aby byly všude všechny podpisy , všechno doplněné. A stejně mi našli jeden překlep a chybějící datum v cesťáku a samozřejmě tu jídelnu, za tu byl "kartáč". Ale účto nakonec v pořádku.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: REZERVNÍ FOND _ MUSÍM MÍT ???

Příspěvekod ANDKA » čtv 22. led 2015 11:15:30

Děkuji za odpověď, právě, že do rezervního fondu to nedáváme, jen to přehodím na 432, protože tam je ztráta minulých let. :?
ANDKA
 
Příspěvky: 27
Registrován: stř 22. úno 2012 12:02:33


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků