FKSP životní výročí

tvorba, čerpání, krytí

FKSP životní výročí

Příspěvekod Elii » pát 01. úno 2013 10:32:20

Zdravím všechny, potřebovala bych se zeptat, jestli máte někdo zkušenost s výplatou odměny z FKSP na životní výročí pro důchodce, kteří už ve škole nepracují? V kolektivní smlouvě máme uvedeno, že dary (peněžité i nepeněžité) při životních výročích jsou poskytovány jako věrnostní odměny za tvrání zaměstnání na škole alespoň 5 let.
Já dělám účetní teprve rok, dřív se odměny vyplácely důchodcům, kteří si za určitou částku něco koupili a přinesli do školy paragon k proplacení. Mě by zajímalo, jestli to tak jde??? Všude se uvádí, že odměna i z výročí se musí zdanit. A to nejde, když už výplatu nemají. Děkuju za odpověď. Eli :)
Elii
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. úno 2013 10:21:06

Re: FKSP životní výročí

Příspěvekod refi » pát 01. úno 2013 12:11:51

a vy máte v kolektivní smlouvě, že vyplácíte odměny i zaměstnancům, kteří už vás již nepracují??
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: FKSP životní výročí

Příspěvekod Elii » pon 04. úno 2013 11:30:53

To tam právě uvedeno nemáme. Z té věty v kolektivní smlouvě, co jsem napsala výše, nevyplývá, zda se jedná jen o zaměstnance nebo i důchodce, kteří u nás již nepracují. Přede mnou tu byla účetní 20 let a celou dobu odměny k životním výročím důchodcům vypláceli. Já co jsem si četla různé příručky k FKSP, tak se všude píše jen o zaměstnancích. Jelikož už nemají ani žádnou výplatu, tak není z čeho srazit SP, ZP a daň. Uvažují správě, že na to nárok nemají?
Elii
 
Příspěvky: 2
Registrován: pát 01. úno 2013 10:21:06

Re: FKSP životní výročí

Příspěvekod macek1 » pon 04. úno 2013 14:13:46

My dáváme také důchodcům, ale kupujeme poukázky do Kauflandu nebo do Billy v hodnotě Kč 2 tisíce. To se danit nemusí a koupí si sami co chtějí. Přijmutí poukázky podepíší na dokladu. Snad je to tak správně.
macek1
 
Příspěvky: 104
Registrován: úte 23. bře 2010 15:48:53

Re: FKSP životní výročí

Příspěvekod Janina1 » úte 05. úno 2013 10:35:58

Mohl byste mi, prosím, zaslat vzor "Zásad hospodaření" FKSP. V naší organizaci vyplácíme při výročích peněžní dary přes mzdy, ale ráda bych to změnila na věcné dary do 2000 Kč. Jen nevím jak to správně formulovat, aby to pak prošlo kontrolama. Moc děkuji.
jcrk@seznam.cz
Janina1
 
Příspěvky: 86
Registrován: úte 26. říj 2010 9:23:59


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 návštevníků