FKSP-nákup daru v hotovosti

tvorba, čerpání, krytí

FKSP-nákup daru v hotovosti

Příspěvekod danča » stř 20. kvě 2009 11:50:54

Dobrý den.
Na posledním školení jsem se dozvěděla, že na nákup darů z FKSP v hotovosti musí být vybrané peníze do pokladny z účtu FKSP předem, dříve než dojde nákupu. V případě,že v organizaci není vedena samostatně pokladna FKSP, lze toto prý řešit formou zálohy? Na naší škole pokladnu FKSP nevedeme a teď nemohu přijít na to jak účtovat o záloze do pokladny na nákup daru v hotovosti. Napadlo mě, zda by šlo vybrat peníze předem z účtu FKSP do pokladny a pouze účtovat na účet pokladny s analytikou FKSP, ale bez vedení samostatné pokladní knihy. Zajímalo by mě zda je správný názor, že je nutné tyto prostředky použít ještě týž den, nejdéle den následující?
Děkuji Danča.
danča
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 31. bře 2009 7:55:40

Re: FKSP-nákup daru v hotovosti

Příspěvekod Eva » stř 20. kvě 2009 12:11:46

Náš správce účtu FKSP z nějakého školení přišel s tím, že lze použít pokladnu školy a pak jen převést peníze. Takže já účtuji na pokladním dokladu 912/261 a po převodu peněz z výpisů 262/243 a 241/262.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: FKSP-nákup daru v hotovosti

Příspěvekod danča » stř 20. kvě 2009 12:59:29

My jsme to praktikovali také tak, ale na školení lektorka právě říkala, že musíme nakupovat vlastně za peníze z FKSP,takže je nutné vybrat peníze před nákupem, tak teď se lámu hlavu jakým způsobem.
Danča
danča
 
Příspěvky: 17
Registrován: úte 31. bře 2009 7:55:40

Re: FKSP-nákup daru v hotovosti

Příspěvekod agama » stř 20. kvě 2009 13:14:24

My to děláme tak, že když znám přesnou částku za koupený dar (z paragonu), tak si ji převedu z bank. účtu FKSP na provozní účet, a když se mi částka objeví na výpisu, můžu ji vyplatit z provozní pokladny. Nevím, co by mohl být za problém.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků