Prosím o pomoc - FKSP a rekreace v příštím roce

tvorba, čerpání, krytí

Prosím o pomoc - FKSP a rekreace v příštím roce

Příspěvekod AlenaK. » čtv 06. led 2011 9:02:59

Dobré ráno,
po krásném čase dovolené se sem opět vracím a všem radilkám přeji krásný a pohodový další rok :thumbs up: .
No a abychom hned nezahálely, prosím o radu, týká se FKSP.
Mám tu jednu zam., která ještě v prosinci 2010 využila příspěvku z FKSP na rekreaci, ale dosud jí nenastoupila.
Je někde psáno, že ta rekreace musí v témže roce i proběhnout? Ve vyhlášce se o tom nezmiňují, takže zřejmě
"co není zakázáno je povoleno", ale mě se to nelíbí. Ve směrnici si tu podmínku čerpání v tomtéž roce můžu
zadat, je to tak?
Předem děkuji! A proč prosím o rychlou radu? Protože máme dnes od 10 h. poradu, kde bych o tom chtěla
mluvit.
Zdravíčko všem!
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Prosím o pomoc, nejlépe ještě dnes do 10 h. :-).

Příspěvekod Katus » čtv 06. led 2011 10:03:05

Dobrý den, tak to je pěkně zapeklitý případ. Vzhledem k tomu, jak je to se státními penězi, tak bych se přikláněla k tomu, aby to bylo v témže roce. Ale zase na druhou stranu, když ten příspěvek může uplatnit např. na konci prosince, tak je jasné, že ta rekreace nemusí proběhnout hned. Řekla bych,že je to 50 na 50 :crazy:
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Prosím o pomoc, nejlépe ještě dnes do 10 h. :-).

Příspěvekod agama » čtv 06. led 2011 10:06:48

Podle ing. Libnarové je pro čerpání FKSP podstatné, kdy byl příspěvek na rekreaci uhrazen, nikoliv kdy rekreace proběhne. My běžně hradíme v prosinci zimní rekreace, na které zaměstnanci jedou až v únoru násl. roku. V nákladech to ale spadá do roku, kdy bylo uhrazeno - je to zase specifikum FKSP. A určitě si do směrnice můžete dát nějaký limit - dobu, do kdy se má rekreace uskutečnit, čím kratší doba tím lépe (nikdy nevíte co se může např. během půl roku přihodit že...)
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Prosím o pomoc, nejlépe ještě dnes do 10 h. :-).

Příspěvekod refi » čtv 06. led 2011 10:09:02

souhlasím s agamou, kupujeme v prosinci lístky z fksp na festival colours of ostrava, který proběhne až v příštím roce a problém s tím není, praktikujeme už několik let a kontrolou to prošlo :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o pomoc, nejlépe ještě dnes do 10 h. :-).

Příspěvekod AlenaK. » čtv 06. led 2011 10:16:36

Téda, vy jste zlatíčka! Děkuju, za Vaše názory, dospěla jsem k tomu, že dám hranici pro uskutečnění rekreace do února následujícího roku - při čerpání nároku na zimní dovolenou. Je to, řekla bych, logické.
Moc díky! Došla jsem k závěru, že vyhláška o FKSP je dosti strohá :D.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Prosím o pomoc, nejlépe ještě dnes do 10 h. :-).

Příspěvekod AlenaK. » čtv 06. led 2011 10:20:42

A vzápětí s tím mým případem mě napadla další otázka...a to, zda musí být ve faktuře uveden i termín rekreace. Podle mě ano, aby to nezavánělo čímsi nekalým... Ta naše zam. totiž ještě neví (respektive při tel. dotazu na zmíněném místě rekreace ještě neví, kdy rekreaci nastoupí - podivné,že?)...
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Prosím o pomoc, nejlépe ještě dnes do 10 h. :-).

Příspěvekod refi » čtv 06. led 2011 10:23:06

termín rekreace na faktuře určitě ano.

ještě dodám: správně byste totiž měla hlídat, zda na tu rekreaci nastoupil a čerpal v práci dovolenou nebo šlo o víkend.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Prosím o pomoc - FKSP a rekreace v příštím roce

Příspěvekod AlenaK. » čtv 06. led 2011 10:56:26

Áááá, děkuji, to si ohlídám! :thumbs up:
To jsou věci, ani jsem to nevěděla.... :oops: .
Kde toto, Refi prosím, najdu černé na bílém? Abych se měla čím bránit :) .
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Prosím o pomoc - FKSP a rekreace v příštím roce

Příspěvekod refi » čtv 06. led 2011 11:37:45

čtu odpovědi ing. libnarové z publikace fksp ve školství:
- rekreační pobyt lze z fondu zaplatit a poskytnout příspěvek zaměstnanci v době, kdy mu trvá pracovní poměr. není rozhodující, kdy se rekreace uskuteční.
- z fksp nelze přispívat na akce pořádané v pracovní době zaměstnanců. jednalo by se o neoprávněné použití prostředků fondu.

tím jsem vám odpověděla na obě otázky. :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 návštevníků