Rezervní fond - platy

tvorba, čerpání, krytí

Rezervní fond - platy

Příspěvekod mased » úte 14. pro 2010 10:58:16

Nevíte prosím někdo, jestli je nějaká možnost využít rezervní fond v případě, kdy v prosinci organizace nevychází s prostředky na platy?
Třeba ona formulace "časové překlenutí rozdílu mezi náklady a výnosy"? Díky.
mased
 
Příspěvky: 24
Registrován: pon 21. zář 2009 8:04:09

Re: Rezervní fond - platy

Příspěvekod Dája2 » úte 14. pro 2010 13:39:26

Jak se Vám to stalo, že nemáte finance na platy?
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Rezervní fond - platy

Příspěvekod jajas » úte 14. pro 2010 21:43:39

Dobrý večer. Dájo2, fakt dobrá otázka! A mám takový trapný pocit, že nám se to asi stane také (v podstatě to už vidím). No, jak bych Vám to jen slušně, logicky popravdě a jsně vysvětlila.... Ale ne, vzhledem k tomu, že bych měla být ke svému zaměstnavateli loajální, tak toho raději nechám a nebudu se zmiňovat o "zajímavých vánočních odměnách" pro své dobré známé a dlouhodbé zaměstnance. Těžko říct, zda vyjdeme. Patrně se bude něco flikovat z doplňkové činnosti, takže to nebudou přímo platy ale však my víme, za co všechno se dají takovéto výdaje skrýt, ne? Bohužel, u nás běžná praxe.
No, takže Vám raději nic neřeknu. Dobrou noc.
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: Rezervní fond - platy

Příspěvekod Dája2 » stř 15. pro 2010 8:32:43

Dobré ranko, jajas. Tak to necháme osudu - ono to nějak dopadne :)
Dája2
 
Příspěvky: 619
Registrován: čtv 07. říj 2010 12:41:14

Re: Rezervní fond - platy

Příspěvekod refi » stř 15. pro 2010 8:48:41

jejda, jajas, to je zajímavý výkřik do tmy ;) :D

jinak - z rezervního fondu dokrýt mzdy? na to je přece fond odměn! nebo se mýlím? a taky by mě zajímalo, jak mohou chybět peníze na mzdy :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Rezervní fond - platy

Příspěvekod nono » pát 17. pro 2010 0:41:18

Já si myslím, že vyplatili odměny, na které neměli dostatek peněz ve mzdách. Já vždy prosím vedení, aby jsme si nechali nějakou rezervu a až v prosinci dáme odměny.
Jinak si myslím, že fond odměn je i na krytí překročení fin.prostředků na platy. Mám ale na mysli přečerpání fin.prostředků na mzdy od Kraje - pak lze přečerpání krýt z fondu odměn.
Si myslím já O:-)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Rezervní fond - platy

Příspěvekod agama » pát 17. pro 2010 8:24:27

pro mased: já bych řekla, že si pletete fond odměn s fondem rezervním. určitě nelze použít na dokrytí mezd rezervní fond. naopak fond odměn je právě pro tyto účely určen (aspoň tedy ve školství).
My letos poprvé taky nevyjdeme s penězi na platy - a to o dost - takže jdeme do fondu odměn. ale co se bude dít až fond odměn nebude - nevím. ředitelé budou muset ukázat své manažerské schopnosti a nastavit lepší organizaci výuky. a u správních zaměstnanců se bude muset stejná práce zvládnout v méně lidech. tak to vidím já :whistle:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko


Zpět na Fondy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 návštevníků