Provar nulovat či nenulovat na přelomu roku

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Provar nulovat či nenulovat na přelomu roku

Příspěvekod Brebera » pát 14. kvě 2010 12:42:05

D, den,
nyní téměř po půl roce, naše externí účetní zjistila, že jí nesedí předpisy na stravu se sumou na výdejkách o 15.000,-. Pátráním jsme zjistily, že je to suma, kterou jsem na přelomu roku neprovařila. Teď nevíme co s tím, částku jsem jí v prosinci hlásila, a ptala se jí zda-li mám provar vynulovat. Tehdy mi nedokázala odpovědět, a tak jsem nenulovala. Během pár týdnů se provar srovnal.
Nevím co s tím a účetní evidentně také ne.
Díky
Brebera
 
Příspěvky: 5
Registrován: pon 15. úno 2010 10:54:04

Re: Provar nulovat či nenulovat na přelomu roku

Příspěvekod KateřinaK » pát 14. kvě 2010 16:33:47

Dobrý den, jestli tomu dobře rozumím, měli jste tedy k 31.12. kladný HV 15.000 Kč? Tak to asi budete mít k 30.6. ztrátu ve stejné výši. Já k 31.12. účtuji případný rozdíl mezi náklady a výnosy ŠJ přes účty časového rozlišení (náklady nebo výnosy příštích období), po Novém roce částku hned překlopím zpět. V jídelně sleduji provaření od 1.9. do 30.6., kdy se snažím přesně vynulovat. Tj. snažím se dodržet, že co si děti zaplatily, to si taky ve školním roce do halíře projedly. Tímto způsobem mi sedí účto na evidenci ŠJ. Nedám za tento způsob ruku do ohně, ale přijde mi nejsprávnější.
KateřinaK
 
Příspěvky: 276
Registrován: úte 16. úno 2010 11:48:41
Bydliště: Chornice, Pardubický kraj

Re: Provar nulovat či nenulovat na přelomu roku

Příspěvekod Dahab » pát 14. kvě 2010 19:39:02

U nás tak velký rozdíl není. Mám zřizovatel doporučuje rozdíl mezi předpisem stravy a výdejem za potraviny pouze do výše 1 000,-Kč. Vedoucí školní jídelny to bez problémů dodržuje. Za loňský rok jsme měli rozdíl necelých 350,- Kč. Hlídá jí to spotřební koš. Vše hlídá v programu na stravování od firmy Vis Plzeň. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků