účetní doklad a tisk

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

účetní doklad a tisk

Příspěvekod BLANKALUKE » stř 05. kvě 2010 14:33:57

Dobrý den,
vedeme účto v docela velkém dokladovém rozsahu, tj. přes 2000 pokladních dokladů ročně.
Je nutné ke každému dokladu tisknout účetní doklad?
Nebo stačí tzv. Souhrnný měsíční účetní doklad nebo roční podpis deníku, zodpovědná osob, kdo zaúčtoval....Setkala jsem se s tím v jedné firmě.
Jak to děláte v Příspěvkovkách Vy?
Blanka
BLANKALUKE
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. dub 2010 11:09:20

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod refi » stř 05. kvě 2010 15:07:57

vedeme pokladnu v programu gordic a na pokladním dokladu (A4) je zároveň i prázdný účetní doklad, do kterého si já účetní případ zaúčtuji. nic dalšího tedy netiskneme.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod Terina » stř 05. kvě 2010 17:46:00

Na školení nám říkali, že jsou souhrnné doklady úplně od ledna t.r. zakázány. Musí se účtovat denně. Myslím si, že by mělo být u každého dokladu přilepena nějaká "košilka" či "nálepka" s účetním předpisem.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod Dahab » stř 05. kvě 2010 19:43:49

Taky jsem slyšela, že by souhrnné doklady neměly být. Ale sama si nedovedu představit ten nárůst papírů, když budu o každém pohybu v pokladně účtovat samostatně. A ještě k tomu dělat košilky?! :( Tím teda naše lesy šetřit nebudu. Tak nevím jak to mám letos dělat. Třeba účtovat po dnech, udělat souhrný doklad na jeden den. Nemám v tom stále jasno. Abych nezapomněla, tak pokladnu vedu ručně. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod sali » čtv 06. kvě 2010 7:27:33

Pokladnu účtuju 2x za měsíc, ale každý doklad má své číslo a datum, kdy se uskutečnil. Na konci měsíce vytisknu účetní deník úplný sestava UCRDU017 01012010 - Gordic a přiložím k dokladům.
sali
 
Příspěvky: 112
Registrován: pát 04. zář 2009 9:43:45

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod eliska » čtv 06. kvě 2010 7:52:14

Já přikládám košilku ke každému pokladnímu dokladu. Za rok jich máme asi 1100. Myslím, že je to přehlednější. Nejhorší je účtování na začátku roku. Pokladní doklady se mi kupí v šuplíku než se dostanu k jejich účtování, pak už to během roku jde, účtuji je téměř denně.
eliska
 
Příspěvky: 218
Registrován: pon 29. bře 2010 11:05:34

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod BLANKALUKE » čtv 06. kvě 2010 11:51:40

Holky,
my účtujeme každý doklad zvlášť.Jde mi jen o tisk. Budeme mít kontrolu zřizovatele.
Nic jsem zatím netiskla, je vše v compu. Jen se mi zdá při náročnosti naší práce tisknout ke každému dokladu a faktuře ještě košilku, kde je uvedeno zaúčtování. A opravdu se mi nechce a nemám na to ani čas psát předkontaci na každý doklad.
Dříve to účetní řešila tím, že prostě vytiskla hlavní knihu za měsíc a tam se všichni podepsali, kdo zaúčtova, kdo je zodpovědný....

Díky za reakce.
BLANKALUKE
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. dub 2010 11:09:20

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod Dája » čtv 06. kvě 2010 13:43:00

Blankoluke, když netisknete k fa košilku, kde máte podpisy likvidátora, příkazce, správce rozpočtu a hl. účetní? Používáte elektronický podpis? Podpis na hlavní knize není podle zákona o finanční kontrole - musí být předběžná, následná a kdovíještějaká. A k tomu jsou právě košilky. Já bych žádnou fa nezaplatila, pokud by nebyla aspoň 3 x podepsaná. A navíc máme 20 středisek a někdo mi to někde musí rozdělit na ta střediska. A pokladní doklady tiskneme výdajové i příjmové ke každému dokladu - přece je musí někdo podepsat. Účetní předpis tiskneme souhrnně za měsíc. Hlavní knihu už vůbec netisknu. Když přijde kontrola a chce ji vidět, vytisknu ji. A když oni vidí, kolik je to stran, tak to ani nechtějí.
Ale jste vy příspěvková organizace? Protože zákon o finanční kontrole asi platí jen pro organizace napojené na stát a ÚSC. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod BLANKALUKE » pon 10. kvě 2010 8:38:55

Dája píše:Blankoluke, když netisknete k fa košilku, kde máte podpisy likvidátora, příkazce, správce rozpočtu a hl. účetní? Používáte elektronický podpis? Podpis na hlavní knize není podle zákona o finanční kontrole - musí být předběžná, následná a kdovíještějaká. A k tomu jsou právě košilky. Já bych žádnou fa nezaplatila, pokud by nebyla aspoň 3 x podepsaná. A navíc máme 20 středisek a někdo mi to někde musí rozdělit na ta střediska. A pokladní doklady tiskneme výdajové i příjmové ke každému dokladu - přece je musí někdo podepsat. Účetní předpis tiskneme souhrnně za měsíc. Hlavní knihu už vůbec netisknu. Když přijde kontrola a chce ji vidět, vytisknu ji. A když oni vidí, kolik je to stran, tak to ani nechtějí.
Ale jste vy příspěvková organizace? Protože zákon o finanční kontrole asi platí jen pro organizace napojené na stát a ÚSC. :bye:


Vše podepisujeme tak jak máme. Dodržujeme zásady vnitřní finanční kontroly, jen mi jde o ten tisk zaúčtování dokladů. Jsme příspěvkovka města.
Pokladní doklady netiskneme z PC, ale vypisujeme z provozních důvodů ručně.
Jakým způsobem se používá elektronický podpis?
Díky za odpověď.
BLANKALUKE
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. dub 2010 11:09:20

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod Dája » pon 10. kvě 2010 9:44:13

My máme program Ginis, tj. vylepšená verze Gordic. Tisknu si všechny účetní doklady samostatně, kromě výdejek ze skladu materiálu, pokladny a předpisů na děti - ty tiskneme jako měsíční soubor. Četla jsem ve spěchu Váš předchozí příspěvek a tak jsem pochopila, že netisknete ani košilku |:-(| k faktuře. Omlouvám se. A ten el. podpis mě napadl proto, že jsem si nedokázala představit, kam se podepisujete, když netisknete košilku. Jinak s ním nemám žádnou zkušenost, neporadím. :oops:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod BLANKALUKE » pon 10. kvě 2010 10:00:46

Fakturu orazítkujeme vnitřní finanční kontroly a podepíše se každý, kdo se má podepsat.
Kontrola na vnitřní finanční kontrolu nám to nenapadla.
BLANKALUKE
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. dub 2010 11:09:20

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod ReVa » pon 23. bře 2015 15:47:39

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda někdo účtujete více účetních případů na jeden doklad??? Př. ve stejný den úbytek cenin a úbytek materiálu na jednom dokladu? Nebo musí být každé zaúčtováno zvlášť??? Děkuji za odpovědi ;)
ReVa
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 06. kvě 2013 15:05:00

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod Alena H » úte 24. bře 2015 10:55:38

Účtuji každý případ zvlášť, výjimku dělám pouze u banky, kdy mi přijde mnoho plateb na různé školní akce (např. lyžařský výcvik, poplatek za ŠD, školu v přírodě apod.) a třeba k tomu bankovní poplatky a úroky, příjem dotace aj., to pak účtuji na jeden doklad. A ještě dodržuji tu zásadu, na prvním řádku účtuji vždy na účet, odkud případ "pochází" :
banka - účet 241
ceniny - účet 263
sklad - 112
vydaná faktura -311
přijatá faktura -321
a tak podobně a teprve pak do nákladů či jinam.
Alena H
 
Příspěvky: 850
Registrován: čtv 27. kvě 2010 9:38:24

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod ReVa » stř 01. dub 2015 13:57:52

Alena H píše:Účtuji každý případ zvlášť, výjimku dělám pouze u banky, kdy mi přijde mnoho plateb na různé školní akce (např. lyžařský výcvik, poplatek za ŠD, školu v přírodě apod.) a třeba k tomu bankovní poplatky a úroky, příjem dotace aj., to pak účtuji na jeden doklad. A ještě dodržuji tu zásadu, na prvním řádku účtuji vždy na účet, odkud případ "pochází" :
banka - účet 241
ceniny - účet 263
sklad - 112
vydaná faktura -311
přijatá faktura -321
a tak podobně a teprve pak do nákladů či jinam.


Děkuji ;)
ReVa
 
Příspěvky: 73
Registrován: pon 06. kvě 2013 15:05:00

Re: účetní doklad a tisk

Příspěvekod halives » pon 25. dub 2016 13:06:29

Ahojky,
chtěla jsem se zeptat, jak tisknete účetní doklady k bankovnímu výpisu? Můžu tisknout hromadný účetní doklad např. 1-10, nebo tisknete každý účetní doklad zvlášť? Jak potom řešíte finanční kontrolu u bankovního výpisu, děkuji za radu. Přede mnou účetní používala razítko interní doklady, do kterých psala účtování ručně.
halives
 
Příspěvky: 24
Registrován: úte 13. lis 2012 15:13:47

Další

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 21 návštevníků