potravinová pomoc

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

potravinová pomoc

Příspěvekod skolka » čtv 04. kvě 2023 10:00:19

Dobrý den, máte někdo poskytování bezplatné stravy pro děti v sociální nouzi? Včera došel mail z kraje, od září by měly být nové podmínky :(.
U nás by měl být jednotkový náklad 60,-. Máme stravu za 56,- a 61,-. Co je rozdíl do 60,- si necháme, co je nad 60,- si máme vyřešit...měli by doplatit rodiče...? V programu stravného nedokážeme rozdělit dotaci a nedoplatek, nevíme jak to evidovat tj. 1,- . Co s těmi 4,-, to někam do příjmů?
60,- musím dát v účetnictví na jinou analytiku než tu 1,- a z programu stravného 2 sestavy nedají, nesedneme si při uzávěrce (pokud to nechají pod 1 variabilním a označí jako dotace, tak tam budou nedoplatky-ty by měli platit rodiče a zmatek)....nevím jak bychom to řešili.
děkuji za rady M.
skolka
 
Příspěvky: 254
Registrován: pát 27. led 2017 9:58:38

Re: potravinová pomoc

Příspěvekod jitumk » pát 05. kvě 2023 8:07:38

Dobrý den,
dotovanou stravu máme a došlo nám z kraje to stejné. Naštěstí se všude vejdeme do limitu.
Pár myšlenek, které mě k tomu napadají:
- nedoplatek by u nás platila škola z rozpočtu zřizovatele (po odsouhlasení) nebo popřípadě ze sběru papíru, ale úhrada rodiči je taky OK.
- zbytek peněz "z menších strávníků", který by mi na konci období k 31.12. a 30.6. vznikl bych využila na elektrickou energii, vodu nebo plyn
- ve školní jídelně se nikde neuvádí výše celé dotace, ale pouze skutečné náklady na stravu. O celé výši se pouze účtuje, tak nebude školní jídelna mít nikde v programu přeplatek.
- dotované děti máme zadané v programu ŠJ ve zvláštní kategorii s označením způsobu placení = dotace, k těmto dětem mi pak paní vedoucí tiskne jakoby fakturu, kterou já zaplatím tím, že ji proúčtuji. Ještě mi k tomu dává takovou sestavu kolik které dítě projedlo, zda měli jen oběd nebo i svačinku,...
- děti ve výši 61,00 Kč by byly v našem programu zadány ve dvou kategoriích = 60,00 Kč dotace a 1,00 Kč jako běžný strávník. Při přihlášení stravy by pak musela paní vedoucí vždy použít obě kategorie. Nevím, jak moc je to technicky náročné, ale už to tak někdy dřív měla.
- u dotovaných dětí používám při účtování SÚ 6xx jinou AÚ, takže tu 1,00 Kč bych účtovala k běžnému stravnému a těch 60,00 Kč pod AÚ "dotace"
- pro účtování dotace používám u všech 5xx a 6xx rozlišovací znak = ÚZ, popř. ORG
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků