Přeúčtování

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Přeúčtování

Příspěvekod metla » úte 11. dub 2023 7:23:49

Zdravím radilky, jsem zde poprvé, ale vaše rady a dotazy využívám.
Teď mám hned dva problémy
1) jsme SOU, mám zde fakturu za raut, na kterém se naše škola částečně podílela, faktura ale nemá být v nákladech, byla přeúčtovaná někomu jinému. Paní ředitelka si to přeje pouze na trojkové účty. Můžete mi prosím poradit jak a na jaké účty dát? Na přefakturaci je nějaký výnos, ten je jasný dám na 649.
2) toto řeším už od října, rozvaha poslaná za rok na CSUIS je v pořádku, ale v datech poslaných přes Gormail se objevila chyba. Jedná se o to, že jsem v 6/2022 správně zaslala dala rozvahu, výkazy a pak nevím co mě to napadlo, než jsem poslala data na gormail tak jsem udělala úpravu účtu 377 na 321. V CSIUS vyjelo na 377 a v Gormailu na 321. Pokusila jsem se to opravným dokladem narovnat v prosinci, ale stále je to špatně, takže nemáme schváleny výkazy. Můžete prosím také poradit se zápisem opravy.
Jsem jako účetní ve škole rok tak se v tom plácám jak to jde.
Děkuji moc snad jsou dotazy srozumitelné a někdo bude schopen poradit.
metla
 
Příspěvky: 11
Registrován: úte 11. dub 2023 7:00:25

Re: Přeúčtování

Příspěvekod jitumk » čtv 13. dub 2023 7:43:58

Dobrý den,
ohledně přefakturace. Moc nerozumím tomu, že se na rautu vaše škola podílela, ale nemá žádné náklady.
Nejde tedy domluvit, aby byla faktura vystavena přímo tomu, kdo má platit? Jinak pokud chcete fakturu "prohnat" přes trojkové účty, tak tam dle mého nemůže být výnos. Z čeho by ten výnos byl? Účtovala bych přijatou fakturu 377/321, 321/241 a vystavenou fakturu 311/377, 241/311.

Co se týče druhého dotazu, tak s tím jsem se nikdy nesetkala a ani nevím co je Gormail. Zřejmě máte jiný účetní program. Jediné co mě v této situaci napadá, je oslovit metodickou nebo technickou podporu firmy, od které máte software.
jitumk
 
Příspěvky: 349
Registrován: úte 10. led 2017 9:34:41
Bydliště: JMK


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 48 návštevníků