Hrazení nákladů při poskytnutí prostor školy zaměstnancům

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Hrazení nákladů při poskytnutí prostor školy zaměstnancům

Příspěvekod nono. » ned 15. bře 2009 17:27:44

Ve školní jídelně si zaměstnanci školy před vánocemi pekli cukroví pro vlastní potřebu. Veškeré potraviny si donesli z vlastních zdrojů. Pekli v sobotu, né ve své pracovní době. Na semináři mi paní lektorka na můj dotaz, zda toto škola může svým pracovníkům povolit a za jakých podmínek (úhrada nákladů) odpověděla : lze, zaměstnanci uhradí náklady na elektrickou energii a náklady na vodné a stočné. Na můj dotaz , zda nemají hradit i nějaký poplatek za používání prostor, nádobí, el.spotřebičů mi odpověděla, že nemusí.
Vystavila jsem tedy faktury za spotřebu EN a V+S. Aditor ale po mne chce, podle jakého předpisu lze toto pracovníkům umožnit :( . Hledala jsem v předpisech o FKSP, ale nic jem nenašla. Prosím poraďte, pokud máte zkušenost s touto akcí. Díky :roll:
nono.
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 15. bře 2009 17:25:59

Re: Hrazení nákladů při poskytnutí prostor školy zaměstnancům

Příspěvekod Danutka » úte 24. bře 2009 13:43:13

Musíte mít sepsanou směrnici o užívání školní jídelny, kde je zahrnuto, jak a za co budou cizí, či v tomto případě vlastní zaměstnanci platit. Jak částka za pronájem , tak i jakým výpočtem dojdete k částce za energie,vodu atd. Máme tak udělanou směrnici i na pronájem tělocvičny. Tím pak audit nemá kde hledat chyby....touto směrnicí je to pokryté. :bye:
Danutka
 
Příspěvky: 17
Registrován: stř 11. bře 2009 11:22:52

Re: Hrazení nákladů při poskytnutí prostor školy zaměstnancům

Příspěvekod nono » stř 25. bře 2009 11:13:08

jo jo už máme ve směrnici ošetřeno (stihli jsme to i zpětně :rofl: ) ale dobrý nápad - ještě doplním učebny a tělocvičnu, pro naše pracovníky. :) co kdyby si tam chtěli třeba odpoledne sednout a číst knihy... :mosking:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: Hrazení nákladů při poskytnutí prostor školy zaměstnancům

Příspěvekod dreamer2 » pát 11. zář 2009 15:50:32

Jak vypočítáváte náklady na provoz např. jedné učebny (kuchyně)?
dreamer2
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. zář 2009 8:17:55

Re: Hrazení nákladů při poskytnutí prostor školy zaměstnancům

Příspěvekod Dája » úte 15. zář 2009 8:03:05

Ahoj. Já tedy nevím, ale tělocvična a kuchyň je velký rozdíl. Co na to hygiena? U nás je hygiena pečená vařená a kdyby zaměstnanci chtěli něco péct z donesených surovin - byla by to pálka jak stodola :?.
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Hrazení nákladů při poskytnutí prostor školy zaměstnancům

Příspěvekod nono » čtv 24. zář 2009 14:34:46

holky neblázněte !!! :? :crazy: my to pečeme v sobotu nebo v neděli. To je mimo dny vaření pro žáky. Doneseme si suroviny, které jsou všechny zpracovány a nic v kuchyni nezbyde. Výrobky také odneseme a kuchyň umyjeme vyleštíme - jsou tam přítomni i vedoucí kuchyně a kuchařka. Vůbec se nepoužívají lednice, sklad potravin. Uhradíme EN , plyn, vodu. O:-)
Podle mne to není nikde napsáno, že kuchyň nelze využít i na tyto účely.
Co potom tělocvična ! "Cizí" se potí, :( :roll: válejí se po žíněnkách ...... a tyto se po nich nemyjí. Ráno se tam válejí děti......
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků