uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod jajas » stř 07. dub 2010 9:59:29

pro agama. my máme problém v tom, že jsme čtvrtletní plátci DPH a i když nákladové faktury (DČ) dejme tomu nemusíme v přiznání DPH mít, tak vydané faktury určitě ano. Jenže nás právě brzdí faktury za energie, která když příjde se rozúčtovává právě na DČ (odběr energie pro pronájmy). No a faktury většinou chodí do těch 14 dní po ukončení služby.
Takže jsem "pověřila" šéfku, ať si ten termín taky ověří. :mosking:
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod agama » stř 07. dub 2010 10:17:21

Tak to vám nezávidím, plátci DPH to mají složitější. :bye:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010

Příspěvekod BLANKALUKE » stř 07. dub 2010 11:21:10

Ahoj všem,
né že bych se vzpamatovala teprve teďka :oops: 3
Začala jsem se trošku více zajímat, jak bude fungovat přenos dat. Nikdo nic neví. Sami na kraji z toho asi mají hlavu v pejru. To co jsem zjistila mě uvádí v šílenství :evil: :evil: Vůbec netuším, jak chtějí zrealizovat pololetní uzávěrku!!!!
Mám skvělý program, ale nefungují sestavy rozvaha a výsledovka a příloha v xml formátu. Vytisknout to pujde. Kraj to v jiném formátu nechce. Žádný ARIS... NIC takového!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x :x
Nevím jakým způsobem tam ty data elektronicky odešlu. A ještě si snad představují, že když to nejde, tak bych si měla pořídit jiný program!!!!
Máme komerční program, který je přizpůsobitelný na PO, vše fungovalo výborně. A někde nahoře si vymyslí reformu a máme se z toho všichni asi zbláznit, úpravy programu zacálovat... prostě SUPER!
Prosím Vás jaké máte zkušenosti?
Řekněte mi prosím, že tohle neřeším jen já.
Děkuji za reakce.
Blanka
BLANKALUKE
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. dub 2010 11:09:20

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod refi » stř 07. dub 2010 11:54:44

blanko, buďte v klidu ... my děláme v gordicu, kraj dělá v gordicu, přitom před šesti dny to spolu vzájemně ještě nekomunikovalo a to po nás chtějí k 10.4. obraty za 1-3/10. a dnes je kterého? :yahoo:
že to budou zvýšené náklady pro ty, kteří mají jiný software, to se bohužel dá očekávat a tak je to i ve mzdách, pořád se vymýšlejí nové přihlášky, odhlášky, registry atd a my platíme za úpravy a aktualizace programů ať chceme nebo ne.
řešte to s výrobcem vašeho software, ať vám výstupy upraví podle požadavků kraje, ale určitě není kam spěchat, když na kraji sami nemají jasno :? ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod čenka » čtv 08. dub 2010 9:55:38

Zdravím všechny,

protože jsem začala účtovat příspěvkovou organizaci (základní školu) teprve od letošního roku, zatím jen z radímesi čerpám (což snad s přibývajícími zkušenostmi změním :mosking: ). Mé převzetí účetnictví bylo značně hektické. Myslela jsem, že jelikož jsem již vyzkoušela několik účetních SW, tak zvládnu i Gordic. Ech, jaký omyl! Je to pro mě naprosto neintuitivní program a dodavatel mi nebyl schopen dát žádné školení, tak jsem mu milý SW vrátila a za 1500 pořídila Money. No žádná specialita pro PO, ale v něčem jsem musela začít pracovat. Zatím funguji, ale 4-místná analytika nehrozí, výkazy pro CSÚIS nevím nevím... má někdo z vás obdobný problém? Dnes se šťourám v registraci do systému CSÚIS a jsem z toho jelen :o
čenka
 
Příspěvky: 107
Registrován: úte 16. úno 2010 8:52:33

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod Dája » čtv 08. dub 2010 12:35:35

Nevím, čenko, zda jste udělala dobře. Já jsem dělala v Gordicu 10 let a byla jsem s ním spokojená. A navíc, firma dělá všechny změny ve výkaznictví, které musíte předávat obci popř. kraji a tak se nemusíte o nic starat :yahoo:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod refi » čtv 08. dub 2010 12:56:12

souhlasím s čenkou v tom, že kdo dělal v něčem jako money nebo pohoda, je gordicem nepříjemně překvapen. je to těžkopádný a jak správně píše - neintuitivní - software. já s gordicem jako uživatel spokojená nejsem, nicméně beru ho jako zatím jedinou bezproblémovou variantu pro komunikaci škola - kraj. do experimentování bych nešla, pokud bych neměla jasno, že nový software bude mít stejné výstupy, jaké měl gordic. program jako je money je prodáván masově pro podnikatele a firmy a jakákoliv úprava na osobní objednávku bude za těžký balík peněz.

každopádně držím palce, ať to s money nějak dáte dokupy, třeba tu pak dejte zprávu, jak se vám s ním pracuje :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod agama » čtv 08. dub 2010 13:09:46

Jak se říká - 100 lidí, 100 chutí. Já můžu porovnat gordic a fenix a je to jako mercedes a trabant. Gordic je živější, přehlednější, můžete si tam volit svoje nastavení, zobrazení, sestavy... a řekla bych i bezchybný. A přitom fenix je paradoxně dražší. Ale to je každého věc - v čem se cítí lépe....
tak - vylila jsem si do klávesnice kafe, jdu čistit
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod refi » čtv 08. dub 2010 13:48:03

agama> to je ta ideální varianta - přejít z horšího k lepšímu :thumbs up:

kafíčko doufám odstraněno a uvařeno nové ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod danka » čtv 08. dub 2010 14:49:31

Milé kolegyně, jak jste na tom s registrací ZO/NZO? My jsme ji udělali již někdy v polovině března a odeslali na kompetenční centrum. Zatím nám nic nepřišlo i když do 10 dnů mělo.Myslím, že bez tohoto nebude fungovat nic a jestli si to ti "chytří" nahoře nechají na poslední chvíli, jak jsou zvyklí, tak to nedopadne dobře a celé jejich nové účetnictví se může pěkně zhroutit :lol:
danka
 
Příspěvky: 151
Registrován: pon 08. úno 2010 23:04:36

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod BLANKALUKE » čtv 08. dub 2010 15:01:05

Dobrý den,
mám novou informaci
http://www.jasu.org/index.asp?cat=3&det=4 tato firma , která má tradici ve výkaznictví zpracovává pořizovač dle vyhlášky 383/2009 , který bude generovat xml soubory a tisknout sestavy. Prozatím je postačující verze xml, až se budeme přímo připojovat na státní pokladnu, tak si zažádáme o vyšší verzi xml+. Firma Múzo s.r.o spolupracuje s krajskými úřady.
Generování ve formátu xml, by mělo být snad do 14 dnů hotové, aby bylo možno ho testovat v květnu. V Můzo s.r.o. jsem mluvila s paní Mackovou - tel. 224091629. Mělo by to fungovat jako aris, prostě si tam tu výsledovku s rozvahou a přílohou naťukáme.

Krásný slunečný den.
Blanka
BLANKALUKE
 
Příspěvky: 14
Registrován: stř 07. dub 2010 11:09:20

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod marcela57 » čtv 08. dub 2010 15:39:15

danka píše:Milé kolegyně, jak jste na tom s registrací ZO/NZO? My jsme ji udělali již někdy v polovině března a odeslali na kompetenční centrum. Zatím nám nic nepřišlo i když do 10 dnů mělo.Myslím, že bez tohoto nebude fungovat nic a jestli si to ti "chytří" nahoře nechají na poslední chvíli, jak jsou zvyklí, tak to nedopadne dobře a celé jejich nové účetnictví se může pěkně zhroutit :lol:


Dělali jsme registraci 10.3. a taky nám ještě nic nepřišlo. Nevím jestli mám ještě počkat nebo to nějak honit. :( :(
marcela57
 
Příspěvky: 56
Registrován: stř 04. bře 2009 15:05:42

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod markytka » čtv 08. dub 2010 16:17:57

refi píše:souhlasím s čenkou v tom, že kdo dělal v něčem jako money nebo pohoda, je gordicem nepříjemně překvapen.


Refi, tak toto je první zmínka o programu pohoda, který jsem si pořídila já. Máte s ním někdo zkušenosti? V úterý jsem konečně převzala účetnictví, tak se do toho budu muset vrhnout..
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod Lenka326 » čtv 08. dub 2010 18:19:05

pro čenku:

Účtuji dvě školy jako externí účetní, jinak 16 let účtuju podnikatelské subjekty a protože jsem byla zvyklá na Money, tak jsem v něm začala účtovat i školy.
Za začátku to bylo hrozné, nebyly připravené sestavy pro elektronické odesílání apod., ale už to začalo šlapat. Máme zřizovatele obec, takže se mě netýkají předpisy, které mají např. školy řízené přímo krajem, které musí účtovat v gordicu a dodržovat závaznou analytiku.

Po schválení zřizovatelem účtuji s trojmístnou analytikou jako v min. letech, samozřejmě s ohledem na změny v účtu 2010. Money má taky mouchy, po 11 letech už o nich něco vím, ale školské účto, aspoň pro školy řízené obcemi, se v tom dělat dá. Jen teda nevím, jak budou připravené seznamy pro závěrku v červenci a nejhorší na tom je, že se to asi nedá dopředu vyzkoušet.
Lenka326
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon 01. úno 2010 11:23:02

Re: uzávěrka 1.čtvrtletí 2010 - termíny

Příspěvekod refi » pát 09. dub 2010 8:35:09

tak a je to tady - přišel nám mail z msk, že uzávěrka k 10.4. není reálná, protože jim automat nebere data. datum zprovoznění neznají. sice napsali, že máme ještě týden být v klidu a doúčtovat si všechno, ale nějak pochybuju, že za týden to bude ok, uvidíme. já v klidu jsem :whistle: :drinks: [:-}
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3369
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

PředchozíDalší

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 návštevníků