závazná analytika

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

závazná analytika

Příspěvekod Bára » stř 17. bře 2010 22:00:52

Cituji ze stránek MF Směrná účtová osnova:
Z=AU závazná pro krajské PO, které předávají data na KÚ a jsou zpracována dále programem na KÚ (pro ostatní krajské a obecní PO jsou AU doporučené).
My jsem obecní PO, takže by mě docela zajímalo, zda dodržet závaznou analytiku nebo ji považovat za doporučenou
(doporučená analytika neovlivňuje předávání dat).
Děkuji za vaše názory hlavně těch kolegyň, které účtují obecní PO. Nevím, jak u vás, ale náš zřizovatel (konkrétně paní účetní) statečně bojuje s novým účetnictvím, takže na mě nemá čas.
Bára
 
Příspěvky: 162
Registrován: úte 10. lis 2009 12:34:03

Re: závazná analytika

Příspěvekod Lenka326 » čtv 18. bře 2010 11:14:00

Dobrý den,

jsem na tom stejně. Obec se topí ve vlastních problémech s novým účetnictvím a spoléhá, že si pomůžu sama. I u nás kraj rozeslal "svým" MŠ a ZŠ závaznou analytiku, ale konečně mi před pár dny potvrdil ekonom z obce, že se nás to netýká. Že mohu dál používat analytiku tak, jak jsem zvyklá. Jsme "3" obec, takže musíme čtvrtletí výkazy nosit na Magistrát krajského města, až odtud je přeposílají na Kraj.
Spíš mě zajímá jiný problém. Požádali jsme o vedení účetnictví ve zjednodušeném rozsahu, jak u MŠ, tak u ZŠ - dva právní sbujekty, účtuji obě školy, Rada města nám vyhověla. Teď jsem se dozvěděla, že Kraj "svým" školám tuto možnost zamítl, jak to tedy bude, když některé výkazy neodešlu? Nevíte někdo? Děkuji.
Lenka326
 
Příspěvky: 32
Registrován: pon 01. úno 2010 11:23:02

Re: závazná analytika

Příspěvekod dreamer2 » čtv 18. bře 2010 11:42:10

Dle informací KÚ Středočeského kraje máme podat e-mailem zprávu pracovnici MÚZO. Ve zprávě máme uvést název org.,adresu, IČO a způsob vedení účetnictví.
dreamer2
 
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02. zář 2009 8:17:55


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: ciky a 24 návštevníků