Účetní program - výstupy

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Účetní program - výstupy

Příspěvekod Ludmila » pon 01. bře 2010 10:58:06

Využíváte někdo ke zpracování účetnictví program STEREO (Ježek - Česká Lípa). Pokud ano, napiště, jakým způsobem budete předávat účetní závěrku k 30. 6. 2010. Vždycky jsem ji vozila na pověřenou obec v tištěné podobě a paní si ji sama naházela do programu a posléze odeslala na kraj. Letos jsem si koupila upgrade programu, ale nejsou v něm zapracovány změny v rozvaze (brutto, korekce, netto, minulé). Také nevím, zdali budu pololetní závěrku předávat přímo na kraj, nebo opět prostřednictvím pověřené obce. Tam jsem se ptala- ale ještě nic neví. Jinak jsem s programem spokojená, je nastaven i pro PO a umožňuje sledovat čerpání na střediska i na výkony.
Ludmila
 
Příspěvky: 129
Registrován: čtv 05. bře 2009 9:12:53

Re: Účetní program - výstupy

Příspěvekod vea » pon 01. bře 2010 13:53:55

výstupy - účetnictví 2010. Náš zřizovatel ( město ) také ještě nedal žádné pokyny ( dokonce když jsem se jich plala,
tak prý ještě neví ).
Mám ale dosti závažný dotaz. Zákon o účetnictví č. 563/1991 Sb., § 13 odst.2 písm. - hlavní kniha zahrnuje syntetické účty podle účtového rozvrhu, které obsahují minimálně tyto informace:
b) souhrnné obraty strany Má dái a Dal účtů, alespoň za kalendářní měsíc, vybrané účetní jednotky uvádějí souhrnné obraty denně.
Ještě sleduji "Obec účtuje" a tam ing. Nejezchleb odpovídá, že nejsou zatím schopni dát jednoznažné stanovisko, co si pod tím představit. ( a ještě píše, že v důvodové zprávě k tomuto stojí následující : pro vybrané účetní jednotky nebude připuštně výjimka provádění souhrnných obratů pouze jednou za kalendářní měsíc ). Říká tady otevřeně, že to nedává logicku, že by to bylo moc složité.
eva
vea
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 19. srp 2009 8:45:49


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků