Hodnota přechodného ubytování

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Hodnota přechodného ubytování

Příspěvekod Andy » úte 16. úno 2010 23:59:52

Zdravím všechny účetní.
Mám jeden velký problém a nevím si s ním rady. Jsem účetní krátce a ještě jsem se s touto situaci nesetkala. Jsme příspěvková organizace a jednomu našemu zaměstnanci poskytujeme zdarma ubytovnu. Poprvé se to vyskytlo loni v prosinci. To je asi neštěstí, roční závěrka. Já to dala do nákladů oproti zaměstnancům, ale to je špatně, protože se mi to nevyspárovalo. U nás je problém, že každý děláme něco. Mzdovka mi to dala v předpise jako hodnota přechodného ubytování. Nevím si s tím rady a bohužel ani nikdo okolo. Může mi někdo prosím poradit, co s tím, jak se to účtuje? Moc děkuji.
Andy
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 16. úno 2010 0:37:22

Re: Hodnota přechodného ubytování

Příspěvekod Terina » stř 17. úno 2010 8:15:34

Andy, já trochu nechápu Váš dotaz. Nejprve píšete, že zaměstnanci poskytujete zdarma ubytování a pak, že Vám mzdovka dala nějaké podklady. Proč to tedy mzdovka dělala? Podle mého mzdovka by Vám dala podklad, pokud by mu částku srazila ze mzdy. Ale takhle nechápu, co s tím má mzdovka společného.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Hodnota přechodného ubytování

Příspěvekod Janca » stř 17. úno 2010 8:57:23

To je kvůli tomu, že se z toho odvádí daň , Sp + ZP - jsou to naturální požitky.
Janca
 
Příspěvky: 146
Registrován: úte 29. pro 2009 10:41:15

Re: Hodnota přechodného ubytování

Příspěvekod Andy » stř 17. úno 2010 21:53:51

Terinko, u nás je podle mě trochu zvláštní systém práce. Na mzdovce udělají mzdy, které už mají z části zaúčtované. Potom mi dají disketu a já ručně zaúčtují výživné, exekuce, bankovní poplatky a pokud je refundace, tak ještě vystavím fakturu. Ještě vypočítám FKSP a přepošlu. To je všechno, co u toho dělám. Takže jak se to vezme, tak o mzdách toho moc nevím. A když jsem se ptala na mzdovce, co s tím mám dělat, co to vlastně je, tak mi jen řekli, že je to náš náklad, že to je kvůli daním. Že mu to proženou prostě výplatou. Dají a vezmou. No, pro začínající účetní docela oříšek. Já jsem na finančce a taky tam dělám od všeho jen něco. Nic od začátku do konce. Takže o účetní vlastně nemůže být ani řeč, což mě docela mrzí.
Andy
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 16. úno 2010 0:37:22

Re: Hodnota přechodného ubytování

Příspěvekod Terina » čtv 18. úno 2010 7:54:24

Andy, já jsem na tom tak trochu podobně. Dělala jsem v účtárně ve výrobním podniku, ale jen svůj úsek. Nyní jsem přešla do školy, tady je všechno jen na mě a zírám taky na některé věci, zejména na fondy, transfery, na což jsem nebyla zvyklá. Ale Janca nám to trochu objasnila s tou daní: jelikož dotyčný to má jako naturální požitek, musí se mu to zdanit zároveň s jeho mzdou, protože mu to vlastně organizace "daruje". Je to vlastně jeho příjem v naturáliích. Jestli se však o tom bude vůbec nějak účtovat v nákladech firmy, to fakt s jistotou nevím.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Hodnota přechodného ubytování

Příspěvekod Andy » čtv 18. úno 2010 22:31:00

Moc Vám holky děkuji za rady. Trochu už jsem si to objasnila, serfovala jsem po netu a něco si přečetla. O účtování nikde není ani zmínka. Pokusím se spojit s naší auditorkou, ta snad vše důkladně objasní. Ale myslím si, že já, bych se k tomu měla chovat jako k penzijku a jubilejku a FKSP. To prostě jen vypočítám a přepošlu peníze na druhý účet. Tady ale nebudu posílat peníze nikam, protože to by bylo ze z účtu na ten samý účet a to je hloupost. Spíš mi vadí, že jsem to hodila do nákladů v prosinci. |:-(| To byla roční uzávěrka. Škoda, že si toho nevšimla hlavní účetní, která tak všechno kontroluje. Asi bude mazec. :x Ještě jednou moc dík!!!! :)
Andy
 
Příspěvky: 6
Registrován: úte 16. úno 2010 0:37:22


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 návštevníků