Nová vyhláška nahrazující 505

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Nová vyhláška nahrazující 505

Příspěvekod Dája » stř 21. říj 2009 10:49:16

Včera jsem byla na školení Ing. Juráňové. Pravda, týkalo se to převážně obcí - ty asi zcvoknou - ale i pro PO je dostatek námětů k přemýšlení. Je podle mého názoru ve velkém rozsahu nová účtová osnova, nová rozvaha a jiné výkazy. |:-(| Na stránkách MFČR je otevřena veřejná diskuse k návrhu nové vyhlášky, která má platit převážně od 1.1.2010. Návrh se dá stáhnout a vytisknout. http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xs ... 50076.html.
Doporučuji :? :? :? :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Nová vyhláška nahrazující 505

Příspěvekod Helí » pon 16. lis 2009 22:52:02

:( :( Už se k nám také dostal upozorňující e-mail z kraje Vysočina, že bude platit nová vyhláška a má se změnit Směrná účtová osnova. Některé účty se zruší a několik jich přidají. Má být převodový můstek k 1.1.2010. Takže všem přeji, aby to šťastně zvládli, je to dost hrůza a byla bych raději, kdyby se nic neměnilo. Z těch neustálých změn je mi :bad: opravdu až tak.
Helí
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 09. zář 2009 20:34:50

Re: Nová vyhláška nahrazující 505

Příspěvekod refi » stř 18. lis 2009 11:26:13

v Poradci veřejné správy č. 11 o tom také pár stránek píšou, ale vidím to spíše na nějaké školení, bude-li k tomuto přechodu na státní účetnictví. doufám, že se nemýlím, ale pozitivum snad bude v tom, že budeme účtovat konečně všichni stejně podle stejných pravidel státu a ne krajů. nebo to chápete jinak?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Nová vyhláška nahrazující 505

Příspěvekod Dája » čtv 19. lis 2009 11:01:12

Osobně si myslím, že v tom nastane ještě větší zmatek, než dosud. Podle toho, co jsem slyšela, obce čeká tak obrovský kus práce, že pochybuji, že to vůbec zvládnou. Už vůbec přechod od finančního výkaznictví - kolik mám peněz, na účetnictví pětek a šestek jim dá zabrat. A v oblasti majetku a pohledávek a závazků se z toho zjančí. A tak budou vydávat jeden pokyn za druhým, aby vzápětí přišli na to, že to nebylo to pravé ořechové. Aspoň taková je moje dosavadní zkušenost . Včera jsem si zašla ještě jednou na Ing. Juráňovou, byly tam převážně obce. Bylo zjevné, že neví, o čem to vlastně ta Juráňová mluví. Já jsem si to odbyla při přechodu z RO na PO a dalo mi to zabrat - studium různých příruček - zřizovatel nepomohl. Jeho to nezajímalo, jak se s tím vypořádáme. Teď je řada na něm.:bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 návštevníků