Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

Příspěvekod Dahab » pon 12. říj 2009 10:14:19

Všechny Vás zdravím a narazila jsem na zajímavou věc při kontrole této čtvrtletní uzávěrky. Vždy si všechno propočítám a tak jsem sečetla mzdové prostředky /platy+dohody/ vyčerpané k 30.9., z této částky vypočítala 34% /zdr. a soc. pojištění/ a vyšla mi částka, kterou jsem porovnala se skutečným čerpáním pojištěním z hlavní knihy. No a vyšla mi úspora skoro 200 tis. Kč :mosking:. V minulých letech tato úspora bývala tak 20-25 tis. a mohli jsme ji vždy přesunout do přímých ONIV. Teď se mi to zdá hodně, úspora zřejmě vznikla hlavně tou slevou na soc. pojištění, protože zase až tak velkou nemocnost ve škole nemáme. Mám obavy, aby se na vyšších místech neprobudili v prosinci a nechtěli nějaké vratky atd. :x Všimli jste si toho taky? Co Vy na to? Díky moc za reakce. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

Příspěvekod agama » pon 12. říj 2009 13:26:14

Tak jste mi nasadila pěkného brouka - spočítala jsem si to a vychází mi úspora cca 50 tis., což je na nás taky dost (asi jste větší škola ?) tak nevím co s tím... v prosinci se učební pomůcky za tolik peněz shání dost těžko..
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

Příspěvekod Eva » pon 12. říj 2009 17:54:04

Sleva, která se dá letos uplatnit na soc. pojištění činí opravdu dost a můžete čerpat na učební pomůcky.
Eva
 
Příspěvky: 93
Registrován: úte 03. bře 2009 10:54:49

Re: Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

Příspěvekod Dahab » pon 12. říj 2009 19:56:12

Ano, jsme větší škola /60 pracovníků, 550 žáků/. Tak se o úspoře pobavím s vedením a nakoupíme učební pomůcky, hlavně učebnice, které nám chybí a kantoři můžou na další vzdělávání, protože jsme peněz na přímé ONIV neměli moc,tak se šetřilo.Hlavně abychom nemuseli nic, nebo spíš moc, vracet. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

Příspěvekod refi » úte 13. říj 2009 9:39:07

Dahab> v těch pokynech, co jsem díky vám vložila do jiného tématu se píše, cituji:

takto uspořené prostředky na odvody v přímých nákladech využít k posílení kategorie ostatních neinvestičních výdajů v souladu s § 160 školského zákona.

takže my už utrácíme. ale pozor, pokud nakoupíte např. nějaký drahý software, nebo pomůcky, které budou potřebovat pravidelnou a dražší údržbu, počítejte s tím, že to mohou být v příštích letech větší náklady a můžete se tak dostat do slepé uličky. u nás docela zvažujeme, co z toho opravdu koupit a jak nás to v budoucnosti finančně zatíží.

nemohli nám to dát raději třeba na rekreaci? :mosking: :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

Příspěvekod Helí » stř 14. říj 2009 21:49:00

agama píše:Tak jste mi nasadila pěkného brouka - spočítala jsem si to a vychází mi úspora cca 50 tis., což je na nás taky dost (asi jste větší škola ?) tak nevím co s tím... v prosinci se učební pomůcky za tolik peněz shání dost těžko..


Nečekejte na prosinec. Sleva na pojistném je známá za prvních 9 měsíců 2009 a říjen až prosinec zhruba můžete odhadnout. Z ONIV můžete čerpat například za nové knihy a pomůcky již nyní. Naše škola má například učebnice staré 15 let, takže nám se tyto uspořené peníze hodí.
Helí
 
Příspěvky: 4
Registrován: stř 09. zář 2009 20:34:50

Re: Odvody soc. a zdr.poj. - úspora

Příspěvekod mary » čtv 15. říj 2009 7:07:08

U nás ve škole je úspora taky velká, ale protože příští rok bude situace ve školství velmi pravděpodobně horší, budeme nakupovat učebnice i pro další školní rok. A je pravda, čím dřív se to utratí, tím líp. ;)
mary
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 13. říj 2009 7:27:04


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 36 návštevníků