Komentáře k překročení rozpočtu na platech

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » pát 09. říj 2009 12:45:31

Dobrý den,
prosim o radu,co pisete do komentáře k překročení rozpočtu na platech :( ... ted ve 3. čtvrteltí jsme prekrocili o 3,3% -je to velká částka :( a nevim jak to okomentovat :(...dekuji moc za vsechny rady.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod Dahab » pát 09. říj 2009 20:30:55

Čtu si Váš příspěvek a nechápu kam a proč musíte dávat zdůvodnění o překročení mezd. Napadá mě jedině snad pokud děláte třeba čtvrtletní rozbory hospodaření pro zřizovatele, ale to mi připadá zbytečné a naštěstí v našem městě je dělat nemusíme. No ale k tomu překročení. Za to Vy nemůžete. Je to otázka vedení školy. Tak ředitel/ka/ by měl snížit osobní ohodnocení nebo nevyplácet odměny z rozpočtu, pouze jen ty z "UZ", aby se do konce roku vše stihlo vyrovnat. No a pokud se už stalo a mzdy vyplácíte jako holé tarify, tak je chyba při sestavování rozpočtu, takže ředitel by se měl obrátit na kraj. Jinak zatím víc nedokážu poradit, je to jen okamžitá reakce,která mě napadla když jsem si Váš dotaz přečetla.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » úte 13. říj 2009 9:02:58

Prosím o rychlou radu,jak je možno řešit překročení rozpočtu na platech,když fond odměn nepokrývá překročení,kde vzít další prostředky na pokrytí? Děkuji za všechny rady.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod refi » úte 13. říj 2009 9:16:28

ajaj, nemilá situace - překročení, které už do konce roku nijak nedotáhnete, řešit jedině snížením nebo odebráním všech nenárokových částí platu, což jsou v podstatě osobní příplatky, odměny už v úvahu asi nepřipadají.
nemáte ještě nějaké jiné zdroje na mzdy, třeba stravování pro cizí strávníky nebo nějaké dotace z úřadu práce, granty apod.? vedlejší činnost, doplňková ... nic? nějaké úspory v penězích na dohody, že byste požádali ještě dodatečně o přesun do mezd?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » úte 13. říj 2009 9:28:04

Je fakt,ze nejake finanční prostředky jeste na OPPP mame a muzem jeste zažádat dodatecne o presun :). Osobní uz jsme sebrali do nuly. Taky vaříme pro cizi stravniky - jak toto lze do toho zahrnout?
Proste v polovine roku jsem prebirala učetnictví a nikdo me nevaroval a ted vidim tu strasnou nemilou situaci.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod refi » úte 13. říj 2009 9:42:24

pokud vaříte pro cizí strávníky, musíte mít nějakou kalkulaci, ze které vychází cena jejich stravného. a v ní by měla být zahrnuta i mzda kuchařky/kuchařek, které tuto stravu pro cizí strávníky vaří. takže když si spočítáte počet uvařených obědů nebo co se u vás pro tyto strávníky chystá x mzda (část té stravenky), tak vám to dá částku, kterou si můžete rozpustit ve mzdách, je třeba to vést odděleně jako jiné zdroje mezd, i v P1-04. mrkněte do minulosti, možná to tam předchozí účetní uplatňovala. přece jen by to byla škoda nevyužívat ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » úte 13. říj 2009 10:02:07

je na to nejaka vyhlaska :)...díky moc za rady.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod Dahab » úte 13. říj 2009 12:06:35

A jaké máte styky se zřizovatelem /městem-obcí/ nebo tím, kdo Vám přiděluje státní rozpočet /krajem/? Ono v podstatě Vy za tuto situaci fakt nemůžete, je to zodpovědnost vedení školy. Zkusit opravdu ten přesun z dohod do mzd. prostředků, pak se dá trošilinku ušetřit když pracovníci marodí, ale to jsou malé částky a hlavně se za ně nesmí brát zástup a nejlépe neproplácet přesčasy atd. No a pak už zbývá se modlit, že na konci roku ještě bude zřizovatel nebo kraj rozpouštět nějaké zbytky státního rozpočtu. Ale i toto je slabá útěcha. Doporučovala bych propočítat tu doplňkovou činnost tak, aby bylo jasné v jaké výši z ní můžete manko pokrýt a mít tak v ruce najaký návrh na řešení a ihned kontaktovat zřizovatele nebo kraj a vše s ním řešit. Protože pokud víte přesná čísla a je Vám jasné že to sami nevyřešíte, tak stejně se zřizovatelem - krajem budete muset jednat a řekla bych čím spíš, tím líp. Tato situace by mohla stát ředitele/ku/ i místo. Tak neotálejte a kontaktujte vyšší místa. Přeji pevné nervy a hlavně úspěch. Toto nebude jednoduché. Dejte pak vědět, jak jste dopadla. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » úte 13. říj 2009 13:38:47

No na obec jsem jiz podali žadost o pokryti z fondu odmen a zbytek doplatit z rezevniho,ale to zamitli,ze prej rezevni fond na to nelze pouzit. A tak jsme i kontaktovali kraj a tam nam rekli,ze obec nam to musi doplatit,ale je fakt,ze se reditelka snazi ze vsech sil a osobka uz jsou na nulech a pristi tyden mame schuzku se starostou a vsechno mu to musime pekne vysvetlit :),tak snad pochopi nasi situaci a finance nam uvolni.
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod Dahab » úte 13. říj 2009 14:11:30

No tak to budu držet palce ;) , ale nezávidím Vám tuto situaci. Kraj řekne MUSÍ, obec se zeptá Z ČEHO a je to pořád dokola a nula od nuly pojde :cry: . Teď záleží na dobrých vztazích s obcí, ale nebude to jednoduché, kdyby byly špatné vztahy, tak fakt to může ředitelku stát místo. Tak se držte! :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » úte 13. říj 2009 14:41:32

No podle me nejsou vztahy s obci nejhorsi :) . Mistostarosta je byvalý učitel a celkem tam ma reditelka znamosti,tak v tom vidim malinko nadeji :). Diky za podporu :).
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » úte 13. říj 2009 15:09:14

Ještě mi bylo receno z jine obce-mam tam zname na uřade,ze kdyz jsme rozdelili do rezervniho fondu zisk z VHČ,ze tyto penize jsou nase a muzeme si s nimi nakladat jak chceme,ziskali jsme je vlastni vydelecnou cinnosti,tak nevim zda to plati vsude :).
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod refi » úte 13. říj 2009 15:45:25

nejsem přes fondy odborník, ale nikdy jsem neslyšela, že by někdo použil rezervní fond k pokrytí nedostatku ve mzdách. hospodářský výsledek si rozdělujete po konci roku do fondu odměn a rezervního fondu s jasným rozdělením způsobu použití, proto to nejde do jednoho fondu (rezervního), ale dvou. fond odměn na mzdy, rezervní fond na to ostatní (je toho více).

vzpomínám si, že v minulosti se to jedné škole také stalo a tak se dohodla s jinou školou, že chybějící peníze od ní "vypůjčí" a to tak, že pomáhající škola vyčlenila finance ze svého mzdového rozpočtu, které vrátila zřizovateli a ten je přidělil škole, která řešila nedostatek. jenže to byly doby, kdy bylo žáků jako máku, dnes se o peníze na mzdy bojuje všude a vidím takovéto řešení jako vysoce nereálné.

spíše mi není jasné, jaktože na takovéto nerovnoměrné čerpání mzdových prostředků nepřišla minimálně pololetní uzávěrka a pokud patříte pod obec, tak pravděpodobně děláte i s obcí rozbory? určitě jste započítali všechny UZ, které letos na mzdy přišly? ty už jste taky vyčerpali?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod L. F. » úte 13. říj 2009 18:14:49

Situace je taková,že na odmeny pedagogů-UZ 33005 tam je penez habaděj,ale nelze je rozpustit do platů pro všechny zamestnance,ale pouze na navyseni tarifů pedagogů a na motivacni odmeny pedagogum,ale čím pokryju navyseni nepedagogu to opravdu netušim :( ...kdyz jsme odmeny pro nepedagogy uz vycerpali na toto navyseni.
I kdyz se mi teda zda,ze nam letos kraj opravdu poslal minimum financi na platy o 550.000 mene nez loni a to uz museli tusit,ze dojde k navyseni tarifů a jeste nam dali malo,nejak se mi to nezda :(.Ale je fakt,ze po prebráni učetnictví v polovine roku,tak jsem se po tom az tak nepidila,ze prislo o tolik mene.
No uvidime , porad nekde v koutku doufam,že to dobre dopadne :).
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Komentáře k překročení rozpočtu na platech

Příspěvekod Ledu » úte 20. říj 2009 11:59:37

Dobrý den,

řeším opačný problém. málo na dohodách, více na mzdách. Dodatečný převod mi kraj nepovolil, už to řeším od začátku měsíce, řešení žádné. má někdo ještě nějaký nápad.

děkuji Ledu
Ledu
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 20. říj 2009 11:48:46

Další

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 návštevníků