účetní závěrka - termíny

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod nono » pon 29. čer 2009 9:36:26

Krásné pondělí všem [:} , to víte není mu to jedno, cítím to, ale na mne zatím vůbec nehartusí....mlčí. Ráno jsem byla osobně na městě za paní starostkou, zda (jak přislíbili na jednání zastupitelstva) bude nějaké jednání ohledně termínu uzávěrek - řekla, že tento týden :gcrazy: . Tak uvidím... :gcrazy:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod Dahab » pon 29. čer 2009 15:07:48

Dobrý den, dívala jsem se do vyhl. 505/2002, tak jsem v ní nic jasně řečeného kolem termínu nemohla najít, tak jsem si našla chytrou knížku z ANAGu Účtová osnova, České účetní standardy na r.2005 a tam se píše v úvodu následující:
Mimo úpravy zpřesňující a technické byly upraveny v návaznosti na vyhlášku č. 544/2004 Sb., kterou se mění vyhláška Ministerstva financí č.16/2001 Sb., o způsobu, termínech a rozsahu údajů předkládaných pro hodnocení plnění státního rozpočtu, rozpočtů státních fondů a rozpočtů ÚSC, ve změní vyhlášky č. 535/2002 Sb., paragrafy 5,6 a 24 a ustanovení přílohy č. 3. Od 1.1.2005 budou tedy ÚSC, příspěvkové organizace, státní fondy a org. složky státu sestavovat účetní závěrky v termínech:
k 31.3. - mezitímní účetní závěrku
k 30.6. - mezitímní účetní závěrku
k 30.9. - mezitímní účetní závěrku
k 31.12. - řádnou účetní závěrku.
Toť citace zákona. Takže i u Vašeho zřizovatele by měly platit zákony. Od toho přece jsou. Nebo je Váš zřizovatel "papežtější než papež"? Jestli ano, no potěš! Než se takto nechat buzerovat, tak to raději hledat práci jinde. Držím palce!
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod refi » pon 29. čer 2009 16:09:26

Dahab> je dobře, že jste si dala tu práci a našla i zákony. taky mi to přijde jako arogance moci a divím se, že nono je jediná, která to řeší a nebouří se jim tam všechny podobně postižené ... dělat měsíční závěrky bych jednoduše nestíhala, moje náplň práce je taková, že jsem v podstatě neustále v nějakém skluzu a jen prázdniny mi ho pomůžou dotáhnout. a leden únor březen mi splyne v podstatě do jedné velké černé díry, ve které přestávám mít pojem o tom, v kterém jsem měsíci a roce :D

držím palce nono, ať si svůj boj vybojuje, i když je škoda, že se neodehrává v zákonné rovině oboustranně ... :-!
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod nono » pon 29. čer 2009 17:07:12

Jsem ráda, že jste reagovali na můj příspěvek. Cítím se strašně bezmocná. Pokud upozorňovali pouze na to, že jsem neschopná....nějak jsem to strávila. Ale když sáhli na peníze řediteli, v době kdy nám kraj posílá navýšení.... to mne opravdu bolí. Jo a dnes jsem zjistila, že řediteli dali i o 1% nižší přípl.za vedení. Tak to už mne opravdu napadají jen..... :evil: :x :crazy: :? |:-(|
Přeji Vám krásný den jste moji andělé O:-) - pohlazení po duši O:-) - a jdu domů.
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod Dahab » pon 29. čer 2009 20:41:09

Neodpustím si ještě poznámku. Nevím z jakého jste města, kolik je tam příspěvkových organizací atd. Ale určitě nejste jediná, která tam účtuje příspěvkovou organizaci. Takže i když je teď uzávěrkové období, dejte si tu práci a promluvte si s kolegyněmi. To samé může přece udělat i pan ředitel a pobavit se s ostatními řediteli škol nebo PO řízenými městem. To není možné, aby jste nedošli k nějakému uspokojivému řešení v souladu se zákonem. Když si to tak pročítám, tak vlastně chyba je hlavně v účetní na Městě nebo na Obci. Když ona nestíhá kontrolu. Taky není možné, abyste někoho neznala v zastupitelstvu, v radě. Taky je můžete na tuto věc upozornit. Pokud se jedná o větší město, tak by tam měla fungovat finanční komise, komise vnitřního auditu..... Řešení je víc, tak se do toho obujte. Přinejhorším vzneste dotaz i na ČŠI nebo z FÚ, ti Vás kontrolují, tak můžou taky poradit a podpořit. Už jsem jednou psala v jiném tématu, že my jsme se domluvily a sešly jsme se týden před oficiálním konání porady ekonomek PO řízených odborem školství a sportu a pak se tam nestačili divit. Vedoucí ekonomického odboru se omluvil, že už nemá čas a doslova utekl. První vítězství už máme. Při sestatování rozpočtu jsme dostali číslo /výši dotace od zřizovatele na příští rok/ a pak už jsme toto číslo museli rozpitvat do jednotlivých položek. Naše skutečné potřeby nikoho nezajímaly. Letos poprvé jsme dělaly návrh podle našich skutečných potřeb. Taky jsme už nemusely k 30.6. vyplňovat stupidní tabulku o mimorozpočtových zdrojích. Co je komu po tom v průběhu roku, kolik si seženeme sponzorských peněz. Vše je předmětem rozboru hospodaření, tak ať se dámy na Městě naučí orientovat v rozborech. Personální audity na takové úřady,že? Tak to zkuste ještě pořešit s kolegyněmi. Držím palce a dejte pak vědět, jak jste dopadla.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod nono » pát 03. črc 2009 15:12:12

Přeji všem krásný den :) tak jsem dopladla jako sedlák u Chlumce. Boj s větrnými mlýny... |:-(| ...ponížení a potupa, že jsem tam vůbec chodila :cry:
Jednání na městě proběhlo. Byla tam ekonomka, starostka , řed.ZŠ a já. Připravila jsem si podklady... starostka řekla, že vše záleží na paní ekonomce města, že ona tomu až tak nerozumí. Ekonomka se vyjádřila , že uzávěrku 10.den každý měsíc potřebuje ke kontrole. Nechtěla slyšet žádné moje argumenty proč atd. Řekla mi, jestli by to nechtělo zorganizovat si práci jinak, abych stíhala. Ptala se mne jaký mám program, jak účtuju.... Ptala jsem se jí co mi kontroluje - neřekla nic konkrétně. Prý výkaz zisku a ztrát a rozvahu. Tak jsem se ptala, jak je náročná ta její kontrola na čas. Neodpověděla. Dále jsem prosila, zda by kontrolu nemohla provést až 15.den. Prý nemohla, má jinou práci a na termínu trvá.
:evil: :evil: :evil:
Když jsme odcházeli , tak jsem si připadala, jako ta nejhorší účetní, která nic nestíhá ....řed.ZŠ mi po cestě do ZŠ sdělil, že mají pravdu..... takže musím dávat uzávěrky v termínu.
Z celého jednání jsem vycítila, že je ekonomka na mě "zasedlá", je tam asi velká averze vůči mé osobě. Jsme na malém městě a já si žiju dobře....to je asi ten největší důvod proč mne tak buz......
Na radní a zastupitele jsem se již obrátila v listopadu 2008, neúspěšně.... :gmad: ...
Tak hezký den a pěkný víkend mějte se :) [:} [:-} já to zvládnu :whistle:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod Dahab » pon 06. črc 2009 20:09:42

Tak to je mi líto. Nezávidím Vám. Už je asi pozdě takto zareagovat, ale asi bych na jednání paní ekonomce navrhla, aby si se mnou místo na měsíc dva vyměnila a bylo by. Asi byste si tím moc nepomohla, ale "paní chytrá" by měla šanci Vám ukázat jak se dá naše práce zvládnout. Pak by mohla napsat pro nás ostatní návod. :lol: Rády bychom si ho přečetly. Ale to už je vyhrocené jednání a asi by se toto nelíbilo i panu ředitelovi. :-!
Každopádně víte co bych udělala já? Každého 10. v měsíci by uzávěrku dostala, to co bych měla hotové to bych zaúčtovala, vytiskla výkazy a šupem na MÚ. Pak bych si zbytek měsíce doúčtovala v klidu ve škole a uzávěrku vytiskla a založila pro případné kontroly, které účtu opravdu rozumí a ČŠI. Myslíte, že to paní ekonomka na Městě pozná, že není kompletně zaúčtován celý měsíc? Osobně si myslím, že ne. Pochopitelně uzávěrku k 31.12. bych udělala na 100% podle pokynů, ale v průběhu roku bych si nad blbostí jiných žíly netrhala. Banka by seděla každý měsíc a jestli jsou zaúčtované všechny případy do 10. ?! neřešila bych to. Nebo si myslíte, že ona z těch výkazů pozná jestli jsou zaúčtované např. všechny vydané faktury..nebo výdej čistiv v daném měsíci? Nepozná nic. :mosking:
Není to nejšťastnější rada, doufám, že mě ostatní kolegyně neukamenují za tento názor, ale jak jinak si pomoct, když nad blbostí prostě zvítězit nejde a nervy a zdraví máme všechny jen jedny. Tak přeju pevné nervy a VYDRŽAŤ!!!! :thumbs up:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod refi » úte 07. črc 2009 18:05:13

nono> ani se mi to fakt nechce věřit, že je někdo schopen obhájit měsíční závěrky před tolika lidmi, aniž by po něm někdo chtěl konkrétní práce, které s tou uzávěrkou dělá. je velká škoda, že jste na ten boj sama, navíc jestli se do toho pletou sympatie nebo antipatie z osobní roviny, tak je to prostě špatně. takhle nepracují profesionálové, ale lidé co svou moc nezvládají ... držím palce, ať se s tím nějak vyrovnáte, ekonomka tam snad nebude věčně nebo se možná ozvou ještě další postižené ...
( co ostrava, byla jste tady na víkend? přečetla jsem si to pozdě, jinak bych nabídla kafíčko ;) )

jinak jsem přemýšlela nad radou od Dahab a cesta by to podle mně byla. sice taková malá revolta, ale ona z uzávěrky opravdu nic nepozná. záleží spíše na tom, jak byste se s tím vnitřně srovnala vy, že "nahoru" půjde jedna verze a "dole" zůstane verze jiná, pravdivá.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod nono » úte 07. črc 2009 18:42:08

Díky za psychickou podporu :) přesně tak to budu dělat. Vytisknu polotovar - program, který mám to umí a pak budu dodělávat co budu potřebovat. Další vyjednávání s nadřízenými by mne jen ponižovalo a deptalo.
Život je o něčem jiném..... (ale šrám na duši zůstane...)
Jo refi jedu do Ostravy tento pátek . Nejdeš také na Davis cup ? fandit našim ? jestli ano, tak se tam možná potkáme ve frontě na buřta [:} :whistle: :bye: :bye: :drinks:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod refi » úte 07. črc 2009 20:25:15

nono> poslala jsem ti SZ ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod Martinka » čtv 13. srp 2009 11:45:07

Jak to, že u vás ekonomka vašeho zřizovatele nebyla? Není součástí kontrolní komise? Musí přece u vás dělat kontrolu, ne? My jsme malá škola v malé obci a nevím o tom, že by paní ekonomka z obce potřebovala honem nutně mou účetní závěrku pro nějakou kontrolu. Chudák pan ředitel, ale na druhou stranu má teď důvod se hájit (i vás). Někdo na vás nepěkně sedí, přeju pevné nervy a radost z práce :drinks:
Martinka
 
Příspěvky: 50
Registrován: pát 06. bře 2009 12:25:17

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod Máša » úte 06. říj 2009 20:44:24

K tomuto tématu bych přidala souhlas s "papírovými uzávěrkami" pro paní nejchytřejší na světě a řádnými uzávěrkami ve 4 zákonem stanovených termínech.
Vznáším skromný dotaz, co uvádíte v příloze úč.závěrky jako informaci o použitých metodách ? Děkuji.
Máša
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19. zář 2009 15:53:56

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod Hanča » stř 07. říj 2009 11:06:16

Máša píše:K tomuto tématu bych přidala souhlas s "papírovými uzávěrkami" pro paní nejchytřejší na světě a řádnými uzávěrkami ve 4 zákonem stanovených termínech.
Vznáším skromný dotaz, co uvádíte v příloze úč.závěrky jako informaci o použitých metodách ? Děkuji.


Zdravím a přikládám informaci o tom, co píši do přílohy já :) Ekonomka zřizovatele (MěÚ) byla spokojená.
Přeji hodně úspěchů a nám všem pevné nervy.
Hanča
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Hanča
 
Příspěvky: 40
Registrován: úte 03. bře 2009 9:40:47

Re: účetní závěrka - termíny

Příspěvekod Máša » stř 07. říj 2009 13:34:08

Jak prosté |:-(| d ě k u j i
Máša
 
Příspěvky: 28
Registrován: sob 19. zář 2009 15:53:56

Předchozí

Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 39 návštevníků