rozúčtování dotací 33005 a 33016

účtování, závěrky, vzory a opravy vnitřních i jiných dokladů

rozúčtování dotací 33005 a 33016

Příspěvekod Kirscha » čtv 09. črc 2009 10:43:28

narazila jsem na další pro mě dost neřešitelný problém:
mám v jedné uzávěrce 2dotace - resp.4, protože každá má 2 etapy. Dotace 33016 - je v rámci mzdových prostředků, což pro mě znamená, že při výpisu z účtu rozpitvávám nejen VHČ na ZP a SP, ale nyní i ty dotace etapa 1. a 2.( výsledek vypadá tak, že na výpisu odvodu SP je částka mínus VHČ mínus dotace 1 a dotace 2 - skvělé).
problém mám s dotací 33005 - dorovnání platů, kterážto je zvláš´t jako valorizační odměna. na předpisu mezd jsem rozpitvala dle vnitřních účtů.
Ale jak to pokračuje? Jak ji najdu na výpisu z účtu? Jde mi z toho hlava kolem....prosím o nějaké jakékoliv pomocné info :cry: :roll:
Kirscha
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 17. bře 2009 10:04:41

Re: rozúčtování dotací 33005 a 33016

Příspěvekod refi » čtv 09. črc 2009 13:35:35

jak to myslíte, jak ji najdete na výpisu z účtu? myslíte zaslanou dotaci nebo výplatu mezd?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: rozúčtování dotací 33005 a 33016

Příspěvekod nono » čtv 09. črc 2009 16:49:26

kirscha, nepochopila jsem co jsi napsala :( my jsme základka a také nám přišly dotace z "programů"
pokusím se ti nastínit, jak to dělám :
33005 1.etapa a 2.etapa - posílení na nenárok.složky pedagogů
mám udělané dvě tabulky v excelu , kde mám sloupce dle měsíců (kdy čerpáme tyto fin.prostředky) a řádků mám 5 (Kč - platy, soc.poj., zdr.poj., FKSP a součet celkem)
33016 1. etapa a 2.etapa - na posílení úrovně odměňování nepedagogů ( :yahoo: MY [:-} )
zde jsem si udělala pouze jednu tabulku v ex. to samé jako u ped. sloupce dle měsíců a 5 řádků .....
Po zpracování mezd za měsíc normálně zaúčtuji do účta a pak teprve čaruji :crazy:
vyplním si excelové tabulky z podkladů z mezd :
co je vyplaceno "nad" tarify u nepedagogů oproti březnu 2009
a co jsme vyplatili pedagogům nad rámec (osobka, odměny..... my zatím pouze odměny)
no a podle těchto excel.tabulek provedu přeúčtování nákladů v účetnictví - na tyto programy
mám na to zvlášť analyt. odděleno
např. 521000 jsou norm.mzdy a 521005 jsou vypl.mzdy z programu 33005
521016 jsou mzdy z progr.33016 nepedagogové to samé u soc.poj., zdr.poj. a FKSP.
pak se mi i snáze vyplňovala tabulka pro kraj za 1.pololetí (tam to chtěli rozpitvat)
nevím jestli jsem ti pomohla.....pa pa a nebuď z toho :gmad: já jsem z hoho taky :crazy: |:-(|
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: rozúčtování dotací 33005 a 33016

Příspěvekod Dahab » čtv 09. črc 2009 20:39:58

Buďte v klidu, to je řešitelný problém, navíc Vám to "nono" docela podrobně popsala.
Nám z kraje posílají před každou dotací avizo s účelovým znakem a i na výpisu z banky je u platby UZ napsán. Tak příjem dotace zaúčtuju na 691 i s UZ. Mzdy mi dává mzdová účetní, která pracuje s programem Unicos Klatovy a mám od ní měsíční rekapitulace rozdělené na jednotlivá střediska. Tam pod kódem 551 - výkonnostní odměny jsou uvedeny částky, které jsou vlastně čerpáním obou učelových dotací 33005 a 33016. Já si tabulku nedělám, protože tu má ředitel a jen ke každému pracovníkovi připisuje výši odměny-čerpání, já si to jen u něho kontroluji. U jídelny a družiny žádný problém není, trošinku složitější je to u základní školy, kde jsou dohromady jak nepedagogové tak i pedagogové. Přesné čerpání ped. a neped. u střediska ZŠ si zjistím právě u ředitele v té jeho tabulce nebo v nejhorším případě to jde zjistit z výplatnic. Jakmile mám zjištěné čerpání mzdových prostředků podle UZ, tak pak vypočítám odvody a ty zase zaúčtuju na příslušné účty s UZ.
Není to tak složité, chce to jen trochu pozornosti. A kdyby pořád na vyšších místech nevymýšleli nové a nové UZ, tak by to bylo jednodušší, jenže to my neovlivníme. Bohužel. Tak držím palce, ať se práce daří. :rofl:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: rozúčtování dotací 33005 a 33016

Příspěvekod Kirscha » pon 13. črc 2009 13:15:06

oběma moc děkuju a zároveńs e omlouvám za pozdní reakci - nejsem tu každý den....Myslela jsem to tak, že zatímco na ty dotace, k teré jdou jako součást mezd (v účetním programu mzdovky) vím, kam rozúčtovat, když přijde výpis z účtu - prostě součást sumy na výpise u SP , takže to musím odečítat....u těch zvláš´t prostě nevím, kam to rozúčtovat...kde to je schované v tom výpise z účtu? Kterou částku mám rozdělit? Ale popsaly jste to krásně, já se v tom najdu... :crazy:
Kirscha
 
Příspěvky: 27
Registrován: úte 17. bře 2009 10:04:41


Zpět na Účtování, vnitřní doklady

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků