Rekreace v zahraničí s dětmi z DD

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Rekreace v zahraničí s dětmi z DD

Příspěvekod Natálie » úte 11. kvě 2010 8:18:15

Krásný den, potřebovala bych od Vás poradit. Máme možnost zdarma uskutečnit cestu do Chorvatska s dětmi z dětského domova. Zúčastnit se má celkem 30 dětí a 5 vychovatelů. Jelikož jedou do ciziny poprvé nemám zkušenosti s výměnou. Každé dítě má nárok na určité kapesné (dle věku), ale to je málo, tak bychom chtěli aby každé dítě mělo vyměněno za 500,-- Kč a zaúčtovala bych tyto peníze v českých Kč jako kapesné dětí. Dále dospělí musí mít také sebou vyměněné peníze na nutné výdaje a potřeby. Jak zúčtovat vyměné peníze pro vychovatele? Jestli jako náklady spojené s výjezdem dětí, dle seznamu (vyúčtování) vychovatelů a to rovnou do nákladů. Eura jsme vyměnili již nyní, neboť je ještě dobrý kurz, později bychom zaplatili asi více. Eura jsme zakoupili za hotové peníze a doložili doklady o výměně ze směnárny do pokladny. Nyní se mi jedná jak mám proúčtovat tyto vyměnéné peníze, když zájezd je až v červnu. Moc Vám děkuji. Natálie
Natálie
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 16. úno 2010 12:13:18

Re: Rekreace v zahraničí s dětmi z DD

Příspěvekod Dája » úte 11. kvě 2010 9:01:04

Otevřete si valutovou pokladnu pro měnu Euro. Zjistíte si kurz ČNB v den nákupu (např. 7.5. byl 25,965).Nakoupila jste 50 Euro za 1338,- Kč, tj. 1 Euro za 26,760. 50 Euro za 25,965 = 1298,25 Kč zaúčtujete do Europokladny. Zároveň doúčtujete kurzovou ztrátu 1338-1298,25 = 39,75 na účet 563-kurzové ztráty. Aspoň tak bych to udělala já. Vychovatelům bych eura vydala jako zálohu na cestovné. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Rekreace v zahraničí s dětmi z DD

Příspěvekod Natálie » úte 11. kvě 2010 11:14:48

Díky moc Dájo, ale mi nemáme valutovou pokladnu, já myslela, že to proúčtuju všechno v Kč. V den výměny jako vyplacenou zálohu a potom dle písemného vyúčtování vychovatelů do nákladů, kde máme analyticky členěny letní aktivity dětí DD.Vychovatelé musí mít sebou i eura na léky a drobné výdaje, nebude to jenom cestovné. Prosím poraďte zda je to možné. Natálie
Natálie
 
Příspěvky: 15
Registrován: úte 16. úno 2010 12:13:18

Re: Rekreace v zahraničí s dětmi z DD

Příspěvekod Dája » úte 11. kvě 2010 12:28:13

Pokud jste nakupovala cizí měnu - musíte mít valutovou pokladnu - pokladní knihu - na každou měnu zvlášť. Analyticky si rozdělte 261 např. na 00 pokladna Kšč, 01 pokladna Euro.... a účtujte v Kč. V zálohách na cestovné se nestaráte, na co to bude použito. Ve vyúčtování cesťáku se pak např. ty léky a jiné výdaje nesouvisející s cestovným vyúčtují v nutných vedlejších výdajích či nákladech (nepamatuji si teď přesně jak se ta kolonka na cesťáku jmenuje). :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 návštevníků