Služební cesta do zahraničí

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Neználek » stř 28. dub 2010 14:03:07

Dobrý den,
jaký je prosím postup v případě, že učitel pojede s 10 dětmi do Anglie (jedná se o zájezd organizovaný cestovní kanceláří).
Pedagog bude muset mít cesťák, a měl by dostat nějakou zálohu na cestu atd? Mohl by mi někdo stručně popsat správný postup? Ve směrnici moje předchůdkyně neměla uvedené zahraniční stravné, tzn. musela bych směrnici předělat.
Děkuji za odpověď. 8-)
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Katus » čtv 29. dub 2010 11:00:27

Dobrý den, taky by mě to zajímalo, protože mě to taky čeká. Mohl by někdo poradit? Do přechodu přes hranice se vypisuje klasický tuzemský cesťák, ale jak se postupuje při výpočtu zahraničního stravné, to nevím. Dáváte jim to v korunách? Děkuji za odpovědi.
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Dája » čtv 29. dub 2010 13:08:33

Odpověď dává Zákoník práce:
§ 183
Záloha na cestovní náhrady a její vyúčtování
(1) Zaměstnavatel je povinen poskytnout zaměstnanci zúčtovatelnou zálohu až do předpokládané výše cestovních náhrad, pokud se se zaměstnancem nedohodne, že záloha nebude poskytnuta.
(2) Při zahraniční pracovní cestě může zaměstnavatel po dohodě se zaměstnancem poskytnout zálohu v cizí měně nebo její část též cestovním šekem nebo zapůjčením platební karty zaměstnavatele. Zaměstnavatel se může se zaměstnancem dohodnout na poskytnutí zálohy na zahraniční stravné v české měně nebo v jiné než v prováděcím právním předpisu vydaném podle § 189 stanovené cizí měně pro příslušný stát, pokud je k této měně Českou národní bankou vyhlašován kurz. Při určení výše zahraničního stravného v dohodnuté měně se nejprve zjistí korunová hodnota zahraničního stravného, která se přepočítá na dohodnutou měnu. Pro určení korunové hodnoty zahraničního stravného a částky zahraničního stravného v dohodnuté měně se použijí kurzy vyhlášené Českou národní bankou a platné v den vyplacení zálohy.
§ 179
(1) Při poskytování zahraničního stravného se ustanovení § 170 odst. 2 věty první nepoužije. Zaměstnavatel poskytuje zaměstnanci za každý kalendářní den zahraniční pracovní cesty zahraniční stravné ve výši základní sazby zahraničního stravného stanoveného prováděcím právním předpisem vydaným podle § 189.
§ 189
Zmocňovací ustanovení
(1) V pravidelném termínu od 1. ledna Ministerstvo práce a sociálních věcí vyhláškou
a) mění sazbu základní náhrady za používání silničních motorových vozidel stanovenou v § 157 odst. 4,
b) mění stravné stanovené v § 163 odst. 1 a § 176 odst. 1,
:bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod marlenka » čtv 29. dub 2010 20:31:58

Dájo, já Vás vážně obdivuji. To snad ani není možné, aby tohle všechno člověk znal....Vy jste hotový právník.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod refi » pát 30. dub 2010 7:17:50

milé kolegyňky, zkuste si pohledat témata, kde se toto už řešilo, budeme se tady pořád jen opakovat. (např. tady )
jinak - ve směrnicích stačí dát odvolávku na sazby zahraničního stravného a jeho krácení, zp a jeho paragraf už zde uvedla dája.
na cestu dejte paní učitelce papír, kde si bude psát, v kolik hodin překračovali hranice, od toho se pak odpíchnete při počítání času v té které zemi a proplacení stravného v měně konkrétní země.

Katus> cestovní příkaz je jen jeden, tuzemský nebo zahraniční nerozlišujte. vše patří do jednoho vyúčtování.

:bye:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Dája » pát 30. dub 2010 8:43:58

Marlenko, nevím, jestli si ze mě děláte srandu.... :? Pokud né, tak Vám musím říct, že mám výborný program Profidata, kde mohu hledat podle čísel, slov a bůhví čeho ještě. A tak si myslím, že vám všem to pomůže, když něco ocituji. Pokud ostatní diskutéři a uživatelé mají mých citací plné zuby, ať to, prosím, vyjádří, abych se tu netrapnila. :cry:
:bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod refi » pát 30. dub 2010 9:16:38

nevěřím, že by si marlenka dělala srandu. dájo, jste poklad na tomto fóru, protože vaše odpovědi mají hlavu a patu a ještě je doložíte zákonem, co víc si může tazatel přát? takže za mně - máte jedničku s velikou hvězdičkou :thumbs up: :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod eva.pro » pát 30. dub 2010 9:47:45

Já bych řekla že jedničku s hoooooooooooodně hvězdičkama. :D
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Terina » pát 30. dub 2010 19:34:43

refi píše:nevěřím, že by si marlenka dělala srandu. dájo, jste poklad na tomto fóru, protože vaše odpovědi mají hlavu a patu a ještě je doložíte zákonem, co víc si může tazatel přát? takže za mně - máte jedničku s velikou hvězdičkou :thumbs up: :drinks:



SOUHLASÍM!!!!!!!!!!!!!!!! DÁJA JE POKLAD NA TOMTO FÓRU!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod marlenka » pát 30. dub 2010 19:40:30

Dájo, to snad ne! Já jsem tu poklonu myslela naprosto vážně. Proč bych si z Vás měla dělat srandu? Sama vidíte názory ostatních. Upřímně obdivuji Vaše znalosti, i když je mi jasné, že všechny tyto citace nemáte v hlavě. Ale už jen to, že víte okamžitě, kde patřičné informace najít, je obdivuhodné. A když ještě navíc jste ochotna poradit zdarma ostatním, tak se před Vámi hluboce skláním. Takže to jen na vysvětlení. A děkuji Vám jak za sebe, tak za ostatní, kteří Vaše zkušenosti nemají.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Dája » pon 03. kvě 2010 9:43:35

Já všem srdečně děkuji. Holt ty znalosti jsem sbírala dlouho..... 30.9. jdu do penze - tak se ještě rychle ptejte, ať mohu trousit své moudro.... :mosking: O:-) :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Terina » pon 03. kvě 2010 11:38:37

Tak teď jste mi vážně zkazila náladu, Dájo. Kdo nám bude radit? Moc prosím, abyste i nadále navštěvovala tyto stránky, i když budete v důchodu. Myslím, že pokud nemáte doma internet, tak se Vám na něj všichni ochotně složíme :D
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Dája » pon 03. kvě 2010 12:15:16

Terinko, díky za nabídku :) Zatím internet nemám, ale plánuji ho. Syna mám ajťáka, takže z toho vyplývá, že nemám v současné době doma ani funkční počítač (syn mi ho opravuje....) :yahoo:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Terina » pon 03. kvě 2010 19:11:14

Tak to znám. To je podle toho starého českého přísloví o kovářově kobyle. Tak hlavně ať ten internet stihnete do září! Bez legrace byste tady moc chyběla.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Služební cesta do zahraničí

Příspěvekod Neználek » stř 05. kvě 2010 10:01:32

Dobrý den,
dnes mi sdělil můj nadřízený tuto informaci - byl se poradit u známého - jak to vyřešit, aby nemuselo být zahraniční stravné a tudíž ani cesťák. Takže vymysleli toto - uzavřeme s učitelem dohodu o provedení práce na určitý počet hodin a bude zde uvedeno jako místo výkonu práce toto (cituji): "místo pobytu při účasti na výchovně vzdělávací akci". Tím prý odpadá cesťák a dostane penízky jen za dohodu.
Co vy všichni na to, je to OK? |:-(|
Děkuji za odpověď.
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Další

Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 38 návštevníků