Určený dopravní prostředek

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Určený dopravní prostředek

Příspěvekod Neználek » pát 19. úno 2010 8:12:25

Dobrý den,
jaký je správný postup v případě, že ředitel školy určí jako dopravní prostředek ke služební cestě autobus nebo vlak (řádek č. 4 na první straně cesťáku), a zaměstnanec jede svým autem. Na školení nám p. Zeman nám doporučil postupovat tak, že na zadní stranu, kde je uveden sloupec "použitý dopravní prostředek" napsat AUV-A/O, tzn. že použil vlastní auto a bude mu proplacena částka v hodnotě vlaku nebo autobusu. Nejsou ale doložené jízdenky. Je vše OK nebo až přijde kontrola, bude průšvih? Díky 8-)
Neználek
 
Příspěvky: 116
Registrován: pát 03. dub 2009 8:49:13

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod kozmova » pát 19. úno 2010 9:17:38

Zdravím,
pan Zeman Vám to řekl naprosto správně. Dělám to také tak. :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod Alme » pát 19. úno 2010 10:40:44

V takovém případě dokládám jízdné podle výpisu z jízdnho řádu. Ten si vytisknu z internetu. Kontrolu jsem měla loni, ďělaly i cesťáky a nic nenamítaly.
Zdravím
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod LeRo » pát 19. úno 2010 11:19:06

My ještě připisujeme na přední stranu- "určený dopravní prostředek" - dodatečně povoleno vlastní auto, ale to až po vrácení ze služební cesty.
LeRo
 
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 18. úno 2010 8:00:58

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod Katus » čtv 18. bře 2010 12:22:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak pak máte ošetřeno použití vlastního auta?Musí mít to auto havarijní pojištění?Co kdyby se dotyčnému stala dopravní nehoda?Máte to např. v kolektivní smlouvě?Děkuji.
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod refi » čtv 18. bře 2010 13:47:39

do kolektivní smlouvy to podle mně nepatří, ale do vaší vnitřní účetní směrnice určitě. už jsem na to odpovídala zde , tak si to zkuste projít ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod Katus » čtv 18. bře 2010 14:14:17

Mnohokrát Vám děkuji refi. Opravdu to tam máte pěkně popsáno.
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod markytka » pát 19. bře 2010 10:09:54

Katus píše:Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak pak máte ošetřeno použití vlastního auta?Musí mít to auto havarijní pojištění?Co kdyby se dotyčnému stala dopravní nehoda?Máte to např. v kolektivní smlouvě?Děkuji.


Když jedou vlastním autem, tak mi musí předem vyplnit přílohu k cestovnímu příkazu, kde je uvedeno, že je srozumněn s tím, že náhrada bude vyplacena v ceně jízdného vlakové dopravy (blíže mám specifikováno ve směrnici) a také prohlašuje, že v případě havárie nebude požadovat po škole náhradu škody.
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod Deny » pát 19. bře 2010 11:33:56

Hezký pátek všem,
toto jsme taky řešili někdy před 3 lety.
Zaměstnanec na pracovní cestu jezdil svým autem, pokud měl třeba i trochu horší autobusové nebo vlakové spojení a my mu
propláceli za ujeté km a opotřebení auta. Taková tu byla praxe delší dobu. Ale po kontrole z FÚ jsme od toho rychle upustili.
Dle vyjádření FÚ by škola za zaměstnance, který použil svůj dopravní prostředek na pracovní cestu, musela zaplatit silniční daň a pak v přiznání k silniční dani uvést přesný popis cest. Tak od té doby dáváme zaměstnancům před pracovní cestou podepsat cestovní příkaz s určeným dopravním prostředkem. Pokud použije své osobní vozidlo, při vyúčtování na cestovní příkaz napíšeme, že zaměstnanec souhlasí s proplacením jízdného ve výši jízdného hromadné dopravy (jízdné zjistím přes internet ). A on to potvrdí podpisem.
Tak to jen moje troška do diskuse.
Přeju všem krásný a snad i trochu jarní víkend. :bye:
Deny
 
Příspěvky: 21
Registrován: stř 04. bře 2009 8:37:05

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod Janavy » sob 20. bře 2010 18:44:26

Mně bylo řečeno naší paní účetní, že školy jsou od placení silniční daně osvobozeny, když jsem namítala, že bychom měli silniční daň platit. Tak jak to vlastně je ve skutečnosti? Ví to někdo?
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod marlenka » pon 22. bře 2010 22:12:01

Janavy píše:Mně bylo řečeno naší paní účetní, že školy jsou od placení silniční daně osvobozeny, když jsem namítala, že bychom měli silniční daň platit. Tak jak to vlastně je ve skutečnosti? Ví to někdo?


Hledala jsem v Zákoně o dani silniční a školy jsem tam nenašla vyjmenované, že by byly od placení osvobozené. Může se k tomu vyjádřit někdo další? Zajímá to určitě víc lidí.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod refi » pon 22. bře 2010 22:43:38

zkuste si projít ještě tuto diskuzi.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod hana.k » pát 11. čer 2010 11:33:46

Školy jsou od placení silniční daně osvobozené. Není to podnikání, ptala jsem se na to na školení.

Chci se zeptat jak řešt, když zaměstnanec dělá předsedu matur. komise v jiné škole. Má si u nás vypsat cesťák kde ředitel mu určí dopravní prostředek (zaměstnanec samozřejmě chce osobní auto, někdy opodstatněně vzhledem k štatnému spojení) a tam mu proplatí cestovní výdaje (my těm co k nám přijdou proplácíme pouze cenu jízdného hromad. dopravními prostředky i když přijel vlastním autem). Jak by se pak řešila případná autonehoda?
hana.k
 
Příspěvky: 1
Registrován: pát 11. čer 2010 11:10:06

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod refi » pát 11. čer 2010 11:48:30

hanko, napíšu vám, jak to děláme u nás.

cizí předsedové, kteří k nám přijíždí, mohou použít mhd nebo jiný prostředek veřejné dopravy, ale i osobní auto. proplácíme veškeré náhrady s cestováním spojené, tzn. že vyžadujeme po předsedech i havarijní pojištění a povinné ručení k nahlédnutí. případná nehoda se hradí z těchto pojistek. na proplácení těchto náhrad mám vytvořený vlastní formulář, tedy nejde o cesťák.

naši předsedové si nevypisují nic. nemůžeme vypsat cesťák u nás a dát k proplacení na jiné škole. podmínky si pro změnu určuje ta druhá škola. zatím to funguje tak, že školy, které si mezi sebou navzájem vyměňujeme předsedy maturitních komisí, proplácejí totéž co my. pokud vašim zaměstnancům na jiných školách proplácejí i použití soukromého vozidla, měli byste k tomu přistoupit taky, aspoň ze slušnosti :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Určený dopravní prostředek

Příspěvekod Iveta » čtv 17. čer 2010 17:43:21

Ahojky, jsme příspěvková organizace zřízená krajem a proběhly u nás již tři krajské kontroly. U všech jsme byli upozornění na to, že pokud statutární zástupce schváli jako dopravní prostředek na pracovní cestě autobus nebo vlak, ne soukromé vozidlo, a zaměstnanec ho přesto použije k převozu, jedná se o hrubé porušení příkazu ředitele. Pokud statutární zástupce povolí použití soukromého vozidla, doporučují aby toto auto mělo havarijní pojištění (v zájmu zaměstnavatele).
Iveta
 
Příspěvky: 30
Registrován: pon 02. bře 2009 9:25:43


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků