Evidence cesťáků

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod krobsoftware » úte 13. črc 2010 21:23:11

dana.kova píše:tak som sa ešte raz pozrela na vaše stránky a pokúsim sa ešte raz "prehovoriť" vedenie aby mi ten program kúpili... je fakt super (uľahčuje prácu a šetrí čas)... neviem kde som sa a hlavne ako som sa dostala k čiastke vyše 55.000,- :cry: ešte som kvôli tomu volala aj do AUTOPLANU a tam mi to pan potvrdil (asi som sa zle vyjadrila...)
Teraz som si dala do kalkulácie 50 ľudí (sice na škole je vyše 600 a nie každý cestuje...) + síťová licence nebo multilicence (rozumiem že by to bolo aj pre dislokované pracoviště?) a vyšlo mi to 7,500,- - sleva 30% čo je super cena (len aby si to myslelo aj vedenie) :thumbs up: :drinks:

Dobrý den,
budeme se těšit na Vaši případnou objednávku. Cena aplikace AUTOPLAN Cestovní příkazy pro 50 zam. (tuz.+zahr.) pro 1 instalaci je 6.750 Kč; každá další instalace (např. další PC ve škole či na dislokovaném pracovišti) je již jen za doplatek 500 Kč. Např. celkem 10 instalací je tedy za doplatek 4.500 Kč. Pro školské zařízení platí samozřejmě sleva 30% z uvedené částky.
Uživatelský avatar
krobsoftware
Inzerent
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 29. dub 2010 22:05:31

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod Janavy » čtv 22. črc 2010 9:16:24

ivanasch píše:Cesťáky vyplácíme ve mzdě a evidujeme v samostatném šalonu.


Prosím o podrobnější informace, jak účtujete tyto cest. příkazy, které vyplácíte ve mzdě. Taky bych to chtěla zavést tímto způsobem u nás na škole. Představuji si to tak, že účetní, co počítá cest. příkazy, vyhotoví tabulku, kde uvede všechny zaměstnance v měsíci, kterým se má proplatit cest. příkaz. Ten předá zpracovateli mezd, aby jim příslušnou částku přidal ke mzdě. Ve sbírce souvztažností jsem našla zápis 512/333 a úhradu 333/241. Jenomže pokud to budu vyplácet ve mzdě, musím použít místo 333 účet 331 nebo to ponechat na 333? Děkuji za každou radu.
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod marlenka » čtv 29. črc 2010 19:09:28

Já bych účtovala 512/333 a při výplatě ve mzdě pak 333/241, ovšem naše škola zatím vyplácí cesťáky jen hotově, takže uvažuji spíš teoreticky. Taky bych to ráda změnila, ale nevím, co by to znamenalo pro našeho zpracovatele mezd. Obávám se, že jakákoliv změna by pro něho byla velkým problémem. Budu ráda, když se k tomu vyjádří někdo zkušenější... hlavně mě zajímá ten postup: Zaměstnaci vyplní cestovní příkaz, předají ho pokladní ke kontrole a spočítání. Pak se domnívám, že by musela pokladní vyrobit nějaký "seznam" všech pracovníků s částkami, které se jim mají vyplatit se mzdou. Tento seznam od pokladní bych zaúčtovala zápisem 512/333 a zároveň jeho kopii předala zpracovateli mezd, který by tyto částky přidal pracovníkům ke mzdě. Se mzdami bych to pak zaúčtovala 333/241. Postupovala bych takhle správně? Mzdový software neovládám, doufám, že by to šlo ve Vemě nějak ošetřit, aby se to zaměstnancům nedanilo apod.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod marlenka » pát 27. srp 2010 14:03:51

Celou dobu se tu nikdo nevyjádřil.... :cry: Je mnou popisovaný postup správný? Díky za názor.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod Dája » pon 30. srp 2010 8:47:24

To jsou lidi, Marlenko...... |:-(| Já bych volila k účtování účet 331, jinak bych účtovala stejně.Nevím, kolik cesťáků vyplácíte měsíčně, ale já bych zůstala u pokladny, pokud u Vás pokladní likviduje cesťáky. Zamotáte do toho hrozně lidí, přidáte jim práci - to se nebude nikomu líbit. U nás by to bylo jednodušší. U nás likviduje cesťáky mzdářka, tak by si je nechala hned u sebe a přiložila k výkazům. Ve VEMĚ to lze určitě ošetřit, protože u nás dostáváme přes výplatní lístek VEMY příspěvek na penzijní spoření, a ten se nedaní.Ve Vašem případě si to představuji tak, že zaměstnanec vyplní cesťák, pokladní zkontroluje, předá nějakému vedoucímu ke schválení a pak vyrobí nějaký vnitřní účetní doklad - příkaz k úhradě, tj. k výplatě mzdářce - ten příkaz by měl zase podepsat někdo z vedení a pak to zaměstnanec dostane ve mzdě. To je určitě jednodušší, když pokladní vystaví výdajový doklad - a je to. Myslím si, že Váš nápad u Vás nikoho nenadchne. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod refi » pon 30. srp 2010 11:23:07

souhlasím s dájou, že výplata přes mzdu bude složitější a zaměstnanci mají rádi peníze hned a hotově, než si čekat na výplatu. tenhle způsob se myslím provádí hlavně tam, kde jsou různá odloučená pracoviště a nemají tam pokladnu, pak se to dává přes mzdu a je to naopak jednodušší varianta.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod marlenka » sob 04. zář 2010 21:06:13

Docela jste mi zamotaly hlavu. Říkala jsem si, že to bude takhle jednodušší. Máme kolem stovky cest. příkazů měsíčně. Pokladní má neustále problémy s lidmi, kteří jí sice odevzdali cesťák, ale už si nevyzvedli peníze. Musí je třeba 4 měsíce upomínat, aby si je přišli převzít. Neříkám, že to tak dělá každý, ale pár takových povedených jedinců máme. Nereagují ani na upomínání pokladní. Ta stovka cesťáků je taky docela dost (aspoň si myslím), takže takhle by mi pokladní předala seznam se jmény a částkami a já to zaúčtovala jednou sumou. Zdá se mi to jednodušší a méně pracné jak pro mě (zaúčtování), tak pro pokladní, ale teď jste mě trochu zviklaly (dája a refi).
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod Dája » pon 06. zář 2010 8:45:46

Marlenko, 100 cesťáků je fakt hodně. Takže možná lepší přes ty výplaty. Budete si muset vytvořit nějakou směrnici o cestovních příkazech, kde popíšete, jak se bude s nimi nakládat - asi již nějakou máte, tak jen upravit. Pak bych postupovala tak, že bych určila schvalovací kolečko: pokladní (nebo někdo jiný) zkontroluje, potvrdí správnost, někdo podepíše za vedení a předá mzdářce. Ta zavede při mzdách kódem, který se nedaní, do výplat jednotlivým zaměstnancům. Do finanční účtárny pak předá mimo jiné seznam, který jí vyjede z VEMY podle osobních čísel a fin. účtárna účtuje předpis 512/333 a ve výplatě 333/241, buď celou částkou nebo podle osobních čísel, nebo středisek - jak Vám bude vyhovovat. Takže bych postupovala stejně, jako jste již sama napsala, jen bych neúčtovala žádný seznam od pokladní, ale až spolu s předpisemmezd.
Tak s chutí do toho a nenechte se odradit. Kdybych měla 100 cesťáků měsíčně, dávno by již byly ve mzdách :)
:bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod refi » pon 06. zář 2010 16:31:31

wauuuu, marlenko, tolik cesťáků???? :roll: :roll: to jste měla říct hned :yahoo: tak to je jasné, že přes výplaty. dája vám to tu krásně popsala. mě tahle varianta vůbec nenapadla, my máme u nás průměrně měsíčně 5-6 cesťáků, samozřejmě některý měsíc nic a pak se to rozjede. ufff, tak to snad neděláte nic jiného ;) o to více bych doporučila na cesťáky program, nebo už nějaký máte?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod marlenka » úte 07. zář 2010 7:20:57

Ahoj holky! To jsem ráda, že se mnou souhlasíte. Hned jdu na věc. Program na cest. příkazy bohužel nemáme, ačkoliv pokladní by ho určitě moc potřebovala (kontroluje cesťáky). Bohužel nejsou peníze, takže to vedení nepovolilo. V dnešní době zápasíme s každou korunou a to ještě vyhrožují, že příští rok to bude horší.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod refi » úte 07. zář 2010 16:13:00

tak si marlenko alespoň stáhněte demoverzi programu, můžete tam zadat tři pracovníky. pokud máte u více lidí stejnou cestu, tak si zadejte jednoho a vyúčtování si pro ostatní okopírujte, uvidíte, že to práci usnadní i tak. a časem se třeba pár korunek najde, u vás je to opravdu šíleně moc cesťáků na dělání ručně. nepředpokládám, že si ho každý zaměstnanec umí vyplnit a vypočítat sám .... anebo jo? to bych teda potom musela přitvrdit u nás :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod marlenka » ned 12. zář 2010 8:32:15

Díky moc, refi. Poradila jsem účetní, která počítá cesťáky, aby si demoverzi stáhla do svého PC. Byla ráda. Co se týká vyplňování cesťáků učiteli, tak to je katastrofa. Můžete být určitě klidná, správně ho vyplní málokdo. Spíš to dělá všechno účetní.
marlenka
 
Příspěvky: 439
Registrován: stř 17. úno 2010 19:25:36

Předchozí

Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků