Evidence cesťáků

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Evidence cesťáků

Příspěvekod divizna » úte 26. led 2010 15:31:40

Mám dotaz, jak evidujete cesťáky. Jsou vyplaceny z pokladny, takže jsou evidovány v pokladní knize. Děláte ještě nějakou jinou evidenci, jako je přehled cesťáků za celý kalendářní rok?
divizna
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 23. říj 2009 9:10:33

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod markytka » úte 26. led 2010 17:06:43

Evidenci neděláme.. Ale asi by to mělo smysl - kde jsou cesťáky, které jsme neproplatili???

Např. pr. cesta ve stejném městě - jde pěšky - cesťák mít musí - když se mu něco stane, aby to měl jako pr. úraz. Dle doby mu nevznikne ani nárok na stravné - tzn. do pokladní knihy se mi tento cesťák nedostane. - Co s ním?
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod refi » úte 26. led 2010 17:22:36

od tohoto ledna jsem si koupila na cesťáky program a když jsem se předběžně dívala, tak v nějakých sestavách má i přehledy o cestách za celý rok, je to moc hezky udělané. takže asi to začnu od tohoto roku využívat a pro vlastní přehled i přehled vedení si to budu tisknout a zakládat. nicméně doteď jsme jen porovnávali náklady na cesťáky na stejné akce, např. lyžáky a zájezdy do zahraničí, které se každoročně opakují. tyto náklady vytahuji z účetnictví, ale ne z nějaké speciální evidence :)
cesťáky, které se nedostaly do pokladny mě osobně nezajímají. jsou to dle mého názoru doklady, které si má uchovávat vedení někde s evidencí docházky.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod markytka » úte 26. led 2010 17:25:56

Ale když budu mít část cesťáků u sebe já v pokladně a část cesťáků u sebe vedení (ty neproplacené) nebude v tom trochu hokej?
markytka
 
Příspěvky: 176
Registrován: úte 03. bře 2009 8:00:25

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod Dahab » úte 26. led 2010 20:08:06

Zdravím Vás všechny, u nás si musí vyplnit formulář na cesťák všichni, kteří vytáhnout paty ze školy v pracovní době. Je to hrozná pakárna, protože jen se kupí papíry a papíry. Ty cesťáky, které se proplácí jsou v pokladně, ty co se neproplácí mám v šanonu zvlášť. Je to hrozné, ale bohužel, vedení na tom trvá, zákon je zákon.
Mohla bych se zeptat refi jaký program si koupila? Má ta firma někde demoverzi, abychom se mohli všichni mrknout? :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod refi » úte 26. led 2010 20:57:57

Dahab> už jsem to tu někde v průběhu roku psala, že si ho budu kupovat. každopádně je to tento program. dva roky jsem pracovala v jeho demoverzi, která může zpracovávat najednou pouze tři cesťáky, takže jsem je pak musela vymazat a zadat další. s tímto programem jsem absolutně spokojená, opravdu jsem se těšila, až si ho v lednu budu moci objednat v plné verzi pro všechny zaměstnance. dělala jsem v něm nejraději složité zahraniční cesťáky a je to opravdu výborný pomocník. když jsem ho v lednu objednala, tak jsem navíc zjistila, že jsou z ostravy :mosking: mám něco tak skvělého za rohem a ani o tom nevím :) pro školy mají slevu, tuším 20%. :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod Dahab » úte 26. led 2010 21:40:48

Děkuji refi, už jsem se na něho mrkla a zkusím zítra v práci vyzkoušet demoverzi. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod refi » stř 27. led 2010 8:15:01

tak jsem se právě mrkla na fakturu a sleva pro školství je 30% :thumbs up:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod agama » stř 27. led 2010 11:33:28

Jo jo, je to pěkný prográmek, ALE: jak to v praxi u vás chodí - máte síťovou verzi a každý zaměstnanec si vyplňuje cesťáky sám (což by vyžadovalo důkladné proškolení VŠECH) - anebo cesťáky dělá jeden pracovník za všechny (což by určitě padlo na mě protože jsme malá organizace do 35 lidí). To zůstanu raději při starém, ať si pěkně každý vypíše cesťák svou rukou :mosking:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod refi » stř 27. led 2010 12:43:13

jak to vypadá v praxi - zatím při používání demoverze jsem nechala učitele vypsat cesťáky ručně, oběhnout si s nimi podpisy atd a pak skončily u mě. když se vrátili z cesty, donesli mi doklady, já to naházela do programu, vytiskla už jen vyúčtování (tzn. zadní stranu cesťáku) a dala jako přílohu k ručně vypsanému cesťáku, kterou mi podepsali. předpokládám, že to od ledna, přestože máme plnou verzi, měnit nebudu a zůstane vše při starém, jen mi v programu všichni po celý rok zůstanou a já budu mít přehled o všech cestách za celý rok. asi stejně jako vy si neumím představit, že by si to učitelé vyplňovali v programu na svých pc a měli to i dobře :mosking: . těch pár, co u nás učí ekonomiku a jsou zběhlí v it oblasti by to určitě zvládli, ale pak jsou tu ti další .... :crazy: :yahoo:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3368
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod ivanasch » stř 17. úno 2010 14:22:29

Cesťáky vyplácíme ve mzdě a evidujeme v samostatném šalonu.
ivanasch
 
Příspěvky: 12
Registrován: úte 16. úno 2010 14:49:40

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod Terina » sob 20. úno 2010 19:55:24

Ivanash, mohu se zeptat na jednu maličkost? Vím, že platí zákon, že pracovníkovi musí být cesťák proplacen nejpozději do 10 dnů ode dne, kdy předložil cestovní příkaz. Jak to v praxi praktikujete, když jim to vyplácíte se mzdou? Musí na cesťáku uvádět povinně datum poslední den v měsíci? Děkuji za odpověď.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod dana.kova » čtv 17. čer 2010 21:11:47

Dobrý večer,
ja mám cesťáky - kopie v pokladni a originály v šanone, zoradené podľa dátumu odjazdov (v šanone aj preplatené aj nepreplatené). Tiež ako pomôcku používam spomínaný program (ale iba pre kontrolu čiastok...) keď som si ho chcela objednať (šťastná že mi to schválili), dozvedela som sa, že sa platí za každú osobu na ktorú bude evidencia v tom programe... takže nakoniec z toho nič nebolo :( musí mi stačiť demo a papier s perom :gcrazy: pokúšam sa vytvoriť si nejakú pomôcku v exceli ale nejako to nestíham a doma sa mi nad tým sedieť nechce :oops:
dana.kova
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 17. čer 2010 10:51:38

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod krobsoftware » čtv 17. čer 2010 23:51:42

dana.kova píše:Dobrý večer,
ja mám cesťáky - kopie v pokladni a originály v šanone, zoradené podľa dátumu odjazdov (v šanone aj preplatené aj nepreplatené). Tiež ako pomôcku používam spomínaný program (ale iba pre kontrolu čiastok...) keď som si ho chcela objednať (šťastná že mi to schválili), dozvedela som sa, že sa platí za každú osobu na ktorú bude evidencia v tom programe... takže nakoniec z toho nič nebolo :( musí mi stačiť demo a papier s perom :gcrazy: pokúšam sa vytvoriť si nejakú pomôcku v exceli ale nejako to nestíham a doma sa mi nad tým sedieť nechce :oops:

Dobrý večer. Ano, licencování je v případě naší aplikace dle počtu evidovaných zaměstnanců, případně dle počtu instalací. V ceníku na našem webu lze jednoduše spočítat cenu aplikace v požadovaném rozsahu licence. Zde je však na místě podotknout, že se jedná o celkový počet zaměstnanců v reálném čase (tj. u zaměstnanců se vyplňuje datum přijetí resp. ukončení pracovního poměru). Je tedy zohledněna fluktuace zaměstnanců, kdy v případě ukončení prac. poměru jednoho zaměstnance lze na jeho uvolněné licenční místo zaevidovat zaměstnance nového. V takovém případě není potřeba nijak dále licenci rozšiřovat, tj. dokupovat další zaměstnance. Veškeré cesty "starého" zaměstnance jsou však archivovány a jeho historie je nadále kdykoliv k dispozici. Cena aplikace začíná od 990 Kč (pro 1 zaměstnance) a za každého dalšího zaměstnance se cena marginálně snižuje, takže licence pro např. 50 zaměstnanců stojí od 4.500 Kč, pro např. 100 zaměstnanců je cena od 6.000 Kč. Pro školská zařízení navíc poskytujeme stálou slevu 30%. Domníváme se, že cena není v poměru cena/užitek nijak vysoká, pokud vezmete v úvahu, že např. cena různých přednášek o cestovních náhradách (rozsah cca 4 hod.) bývá např. 1.400 Kč. Pokud problematiku řešíte v Excelu, přejeme Vám hodně úspěchů a pevné nervy.
Uživatelský avatar
krobsoftware
Inzerent
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 29. dub 2010 22:05:31

Re: Evidence cesťáků

Příspěvekod dana.kova » čtv 08. črc 2010 11:57:32

tak som sa ešte raz pozrela na vaše stránky a pokúsim sa ešte raz "prehovoriť" vedenie aby mi ten program kúpili... je fakt super (uľahčuje prácu a šetrí čas)... neviem kde som sa a hlavne ako som sa dostala k čiastke vyše 55.000,- :cry: ešte som kvôli tomu volala aj do AUTOPLANU a tam mi to pan potvrdil (asi som sa zle vyjadrila...)
Teraz som si dala do kalkulácie 50 ľudí (sice na škole je vyše 600 a nie každý cestuje...) + síťová licence nebo multilicence (rozumiem že by to bolo aj pre dislokované pracoviště?) a vyšlo mi to 7,500,- - sleva 30% čo je super cena (len aby si to myslelo aj vedenie) :thumbs up: :drinks:
dana.kova
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 17. čer 2010 10:51:38

Další

Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků