proplacení pernamentky na LVVZ

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod Hinková » úte 12. led 2010 10:22:59

Dobrý den,
prosím o radu. Jestli-že jedou učitelé na LVVZ a k cestáku mi priloží zakoupené pernamentky za vleky-stačí jen tyto pernamentky nebo musí mit vystavený doklad,že je opravdu zakoupily a potom zaúčtuji jako nutné výdaje na cest,příkazu? Děkuji Miluše
Hinková
 
Příspěvky: 97
Registrován: stř 04. bře 2009 11:41:40

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod refi » úte 12. led 2010 10:45:46

mi stačí permanentky, pokud je na nich cena, datum a počet osob :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod agama » úte 12. led 2010 10:51:51

Ještě by tam měl být název a IČO dodavatele (tedy provozovatele vleku). Pokud to tam není, chtěla bych vystavit u vlekaře daňový doklad :D
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod Dahab » úte 12. led 2010 20:39:59

Organizujeme tři lyžáky za školní rok. Z jednoho lyžáku mám fakturu na kantory i s náklady na používání vleku, který patří majitelům hotelu. Ze zbývajících dvou lyžáků mi nosí kantoři permošky. Kromě výše uvedených údajů a nezbytné reklamy je na nich vše, ale IČO tam skutečně není. Ale snad to tak moc nevadí. To už by případné kontroly musely být hodně rýpavé, aby se začaly zabývat i tím jestli na permanentce je IČO nebo ne. Když budou chtít, tak si můžou horský hotel najít na internetu i s odkazy, kde se dá lyžovat a na jakých sjezdovkách :D .
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod agama » stř 13. led 2010 8:32:17

No nevím nevím, asi s váma nebudu souhlasit - nějaké kontroly už jsem zažila, zjednodušený daňový doklad je přesně daný zákonem a IČO je dost důležitý údaj. A pokud to jde navíc ze státních peněz (z ONIVek), myslím že kontrola by to napadla - kdyby na to přímo narazila.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod Dahab » stř 13. led 2010 20:03:23

Agama - souhlasím, určitě máte pravdu v tom, jak by to mělo vypadat. Jenže ... Inspekce z minulého týdne mi cesťáky procházela, i lyžákové, a neřekly kontrolorky nic. Byly rozumné.
Jinak jak znám naše tělocvikáře :? , tak si to nedovedu v praxi představit, že kromě věnování se dětem a svým blízkým, kteří jezdí na hory s nimi /ale ve vyúčtování nejsou!/, by se měli zabývat tím, že musí vybrat sjezdovku, která má na permanentce veškeré správné údaje. Hotové scifi.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod mifi » pát 19. úno 2010 11:26:32

Ahoj, jsem nováček, učím se cestovní příkazy. Jak mám paní učitelce proplatit, když na ZVK jela v neděli v poledne, vlastní dopravou (tu uhradím jako jízdenku - u nás není dovoleno používání vl. aut), přijela tam v 16,00. Ale kurz začínal v pondělí, kdy odjížděly děti s jinou paní učitelkou. Návrat byl v sobotu v 19,00hod. Jedná se mi o proplacení soboty a neděle - náhrady mzdy. Jídlo měly samozřejmě zajištěné. moc díky za rady - nerada bych to zvrtala |:-(| . mifi
mifi
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. úno 2010 21:00:06

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod Dahab » pát 19. úno 2010 12:48:26

Já se jen zeptám co má napsané na cestovním příkaze? Jaké datum počátku pracovní cesty? Než odjela, tak ji musel ředitel podepsat cestovní příkaz k cestě. Aspoň tak to u nás chodí. Bez tohoto vyplněného a podepsaného cestovního příkazu nevytáhnou pracovníci paty ze škoy. Osobně se domnívám, že má na vše nárok až od pondělí. To že jela dřív je její soukromá aktivita. Ale mrkněte na ten cestovní příkaz.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod refi » pát 19. úno 2010 13:01:48

já bych ještě možná maličko uvedla věci do správných slovních významů. mifi píše, že u nich nejsou cesty vlastním autem dovoleny, pokud to tak ovšem je, tak nepřísluší náhrada vůbec za nic, ani za vlak atd. protože je opravdu rozdíl v tom, co je nebo není povoleno. příklad:

zaměstnavatel určí jako dopravní prostředek na služební cestu vlak. nicméně zaměstnanec se souhlasem zaměstnavatele jede soukromým vozidlem. tady potom přísluší náhrada v ceně vlaku. vše ovšem musí být jasné z cestovního příkazu!

pokud ovšem není povoleno používání soukromých vozidel, nejde o souhlas zaměstnavatele a nelze nic proplácet, nemá tím pádem zaměstnanec nárok na proplacení žádných nákladů. a zaměstnavatel zároveň neodpovídá za příp. škodu na vozidle.

dále - jak píše dahab - má povoleno odjet už v neděli? a proč? vykonává tam nějakou práci?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod mifi » pát 19. úno 2010 14:20:38

jela tam v neděli, protože vezla lyže. V Praze je posbírala od dětí a od půjčovny a jela. Pak tam už nic nedělala. Práce jí začala v pondělí příjezdem dětí. Děti se dopravovaly autobusem (linkou), protože jich bylo málo. Jinak na cesťáku zatím nic nemá - paní ředitelka se rozhodla, že budou učitelky vyplňovat cesťáky těsně před jejím odjezdem. Takže to vyplňuji se zpožděním.Nikdy jsem je nedělala a potřebovala jsem to někde nastudovat. Bohužel toto je ještě ke všemu komplikovaná věc.
A s tím autem - ředitelka ale snad může dát souhlas, že nepojede link. autobusem, a náhrada bude ve výši lístku.Nebo to nelze?
mifi
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. úno 2010 21:00:06

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod agama » pát 19. úno 2010 14:44:13

Lze povolit i PŘEDEM vlastní auto za cenu jízenky ALE pokud se něco stane, škola přebírá všechnu odpovědnost za škody - a v případě větší škody to může být pro organizaci i likvidační. Proto se doporučuje předem povolit hromadnou dopravu (autobus, vlak) a po návratu se dopíše "dodatečně povoleno vlastní auto". :bye:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod Dahab » pát 19. úno 2010 15:20:07

Takže už vidíte, kde je chyba? V povolování cestovních příkazů paní ředitelkou, doporučuji se podívat i do vnitřní směrnice a nebo ji vytvořit, aktualizovat. Takže v tomto případě bych jí zaplatila cestovné od té neděle 16 hodin, nedá se nic dělat. Když to paní ředitelka dovolila. Jízdné pochopitelně v ceně jízdenky vlaku nebo autobusu, stravné podle zákona, navíc proplatit náklady na ubytování. Od pondělí už podle režimu lyžařského kurzu. To u nás je většinou přes fakturu a já na cestovním příkaze vyplácím většinou jen opotřebení lyží a krácené stravné. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: proplacení pernamentky na LVVZ

Příspěvekod mifi » ned 21. úno 2010 20:10:56

moc díky za odpovědi :rofl: K tomuto fóru jsem se dostala náhodou a jsem za něj vděčná. Ta naše kumulovaná funkce je fakt náročná a je prima, že můžu někde získat informace od fundovaných lidí :yahoo: Taky zkusím ten program.M.
mifi
 
Příspěvky: 4
Registrován: úte 16. úno 2010 21:00:06


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků