Pracovní cesta soukromým vozidlem

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod Nuficek » úte 11. říj 2011 12:47:53

Dobrý den.
Chtěla bych poprosit o radu a jak byste se zachovali vy ostatní. Zastupitel jel na pracovní cestu osobním vozidlem. Dohoda o použití osobního vozidla byla splněna a v pořádku a ten dotyčný mi slíbil, že havarijní pojistku dodá později, že ji má určitě uzavřenou. Jenže jde měsíc po měsíci a dotyčný nic. Cestovní příkaz je již dávno proplacen. Náhrady byly proplaceny dle sazeb 1 km jízdy. co s tím? mám si napsat poznámku, že havarijní pojistku dotyčný dodá,ale toto nesplnil nebo to mám raději nechat založený a dělat mrtvého brouka??? je to špatně že? bojím se má přijít kontrola...
Nuficek
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15. kvě 2009 9:20:31

Re: Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod refi » úte 11. říj 2011 13:47:00

podmínku havarijní pojistky máte uvedenou někde ve vnitřní směrnici?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod Nuficek » stř 12. říj 2011 7:47:46

ve směrnici zásad pro poskytování cest.náhrad členům zastupitelstva nemáme nic - jen vysvětleno tuzemská a zahraniční cesta a další směrnice pro zaměstnance je havarijní pojistka podmínkou pro uzavření dohody..
Nuficek
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15. kvě 2009 9:20:31

Re: Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod sonajda » stř 12. říj 2011 9:28:36

jj, takhle dopadá každý dobrý skutek.... neproplatila bych cesťák dokud by nepřinesl vše potřebné.... takhle je to na neustálé doprošování se.... a to Vám nezávidím!!
Přeji hodně sil při opakovaném upomínání!!! Ale asi Vám nic jiného nezbude, než být protivná a stále se připomínat :o A když to nepomůže, pošlete svůj požadavek zastupiteli písemně :yahoo: Třeba se vzpamatuje!!!!
Naposledy upravil sonajda dne čtv 13. říj 2011 8:59:23, celkově upraveno 1
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod refi » stř 12. říj 2011 10:50:27

Nuficek píše:ve směrnici zásad pro poskytování cest.náhrad členům zastupitelstva nemáme nic - jen vysvětleno tuzemská a zahraniční cesta a další směrnice pro zaměstnance je havarijní pojistka podmínkou pro uzavření dohody..


tak potom je otázka, zda to po něm máte vůbec chtít, pokud jde o zastupitele. předpokládám, že to není váš zaměstnanec ?
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod Nuficek » stř 12. říj 2011 11:19:45

no nejlepší je na tom to, že si myslím, že žádnou uzavřenou havarijní pojistku nemá... takže mi ten dotyčný lhal a já už jí nedostanu prostě... náš zaměstnanec? ne není je to zastupitel...no právě že je to zastupitel tak jsem se snažila vyjít vstříc.. a teď mě to hlodá svědomí, že jsem ten cesťák proplatila.. proto jsem se ptala jestli je lepší dělat mrtvého brouka nebo k tomu napsat poznámku jak to bylo.. ale to mi stejně asi nepomůže což? no už vím pro příště jak a co... ale fakt mě to štve a rozčiluje, že jsem tohle udělala...... :evil:
Nuficek
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15. kvě 2009 9:20:31

Re: Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod refi » stř 12. říj 2011 11:26:27

já si myslím, že jste špatně nic neudělala. pokud máte ve směrnici, že chcete havarijko pouze po vlastních zaměstnancích, tak ho nemusíte dokládat u zastupitele. ať už vám lhal nebo ne, podle mně ho nepotřebujete. otázka je, zda není chybou směrnice, že tam nejsou zahrnuti i zastupitelé. ale důležité je, co tam máte stanoveno teď a to musíte dodržovat. kdyby se vám totéž stalo u zaměstnance, tak mu dáte lhůtu, do které to má donést, jinak se udělá vratka za cestovné ze cesťáku a proplatí veřejná doprava.
taky se občas spoléhám, že někdy někdo něco donese později a jsem pak ráda, že jsem neriskovala zbytečně, když to opravdu přinese. takže chápu situaci, ve které jste. každopádně máte ponaučení do příště. pro tentokrát si myslím, že jste z toho díky směrnici vyklouzla. ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pracovní cesta soukromým vozidlem

Příspěvekod Nuficek » stř 12. říj 2011 12:38:40

děkuju moc... trošku se mi ulevilo ale přísahám, že jakmile někdo přijde a bude něco chtít a nebude to po mém tak nic neproplatím..
Nuficek
 
Příspěvky: 24
Registrován: pát 15. kvě 2009 9:20:31


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 návštevníků