Pobyt a cesty během něj.

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Pobyt a cesty během něj.

Příspěvekod AlenaK. » stř 22. čer 2011 15:11:52

Milé radilky, prosím o radu. Ani jsem nevěděla jak toto téma nazvat :) .
Mám tu cesťák - pětidenní pobyt "tety" s dětmi, jelo se služebním autem. Už jsem ho chtěla zadat
do Autoplanu, když mě zastavila jedna věc. Mám na lístku rozepsány všechny cesty, které
podnikli služebním vozem během tohoto pobytu. Zajímá mě, jestli na ně vůbec mám brát
zřetel a pracně je všechny zapisovat do Autoplanu, když jde v podstatě jen o stravné
za celou dobu pobytu a tyto "výlety" nic neovlivní. Jde jen o kilometry v knize jízd u tohoto
auta. Já bych vypsala cesťák jen na ten hlavní pobyt, a tyto rozepsané cesty bych k tomu třeba
jen přiložila. Co myslíte? Možná je to zbytečná otázka, ale abych měla klid, raději si to nechám
"posvětit" :) .
Děkuji za rady a fakt moc díky za tyto stránky, už jsem je "párkrát" potrápila svým dotazem
nebo našla odpověď na věci, které se tu už řešily.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Pobyt a cesty během něj.

Příspěvekod refi » čtv 23. čer 2011 8:46:08

nemáme služební vozidlo, tak nevím, jak je to nutné v tomto případě. ale pokud mi vyjedou děti s učitelem třeba na turisťák a v rámci místa, např. jeseníků, cestují na různé jeskyně, hrady nebo jiné atrakce, zadávám pouze v případě, že jim vzniká i cestovní výdaj, tzn. použijí dopravní prostředek a mají za něj účet. má to pak návaznost na prokázané výdaje.
pokud ale vycestují např. do zahraničí , třeba do francie a ve francii jezdí po různých památkách a místech, už takové věci do autoplanu nezadávám, cena za autobus je stejně souhrnná.

se služebním vozidlem ale opravdu nemám zkušenosti.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Pobyt a cesty během něj.

Příspěvekod hanna » čtv 23. čer 2011 9:04:33

Také nemáme služební vozidlo, ale podle mě, z pohledu nároku zaměstnanců) jim nevznikne žádný nárok na jízdné, tudíž bych jednotlivé cesty pro vyúčtování PC zaměstnanců nerozepisovala. Jenom záčátek a konec PC, protože to má vliv na výši poskytnutého stravného, které jim náleží. Myslím, že rozepisování cesty je záležitostí jízdního příkazu (nevím jak se to přesně jmenuje) pro služební auto, které musí vykazovat všechny ujeté kilometry, aby se mohly nárokovat projeté PHM. Ale to by mělo být záležitostí řidiče vozidla a vyúčtování pracovní cesty služebního vozidla.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Pobyt a cesty během něj.

Příspěvekod AlenaK. » čtv 23. čer 2011 10:22:34

Moc Vám děkuju za názory, upevnily jste mě v tom mém :thumbs up: .
Žádné nároky na náhrady za PHM nevznikají, takže jde opravdu jen o stravné
a v tom případě je mi "fuk", kde jezdili, pro mě je směrodatný datum odjezdu
a příjezdu a vykrátím stravné (byla plná penze).
Super! Děkuji a přeji kráááásný den! :bye:
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 návštevníků