Cestovné - uklízečka

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Cestovné - uklízečka

Příspěvekod jakarza » čtv 16. čer 2011 11:52:10

Dobrý den,
mám tu teď takový případ...a nevím, co s tím, s cesťáky jsem začátečník a doteď tu takový případ nebyl... Uklízečka v MŠ jela s dětmi na výlet, aby vypomohla s dozorem učitelkám. Může si také vypsat cesťák jako učitelky? Asi by to bylo spravedlivé, dělala to co oni, ale pořád je to uklízečka...Děkuji za radu
jakarza
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 15. bře 2011 14:25:17
Bydliště: Prachatice

Re: Cestovné - uklízečka

Příspěvekod refi » čtv 16. čer 2011 12:00:48

cesťák vypisovat až po uskutečnění cesty??? to je hodně veliké riziko, s tím bych si vůbec nezahrávala ;) každopádně pokud ji na tuto cestu vedení školy vyslalo, bez ohledu na její pracovní zařazení, má nárok na úhradu všech cestovních výdajů.
správný postup - cestovní PŘÍKAZ (slovo příkaz je opravdu hodně důležité) znamená VYSLÁNÍ zaměstnance na služební cestu, tzn. že zaměstnavatel pověřuje zaměstnance splněním nějakého úkolu mimo sídlo pracoviště a proto má tento příkaz proběhnout PŘED CESTOU. chrání to pak zaměstnance i zaměstnavatele, co všechno se může stát si můžeme představit i bez velké fantazie. takže radím opravdu změnit postup a neřešit tyto věci až PO ...
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Cestovné - uklízečka

Příspěvekod jakarza » čtv 16. čer 2011 12:20:42

Ano, já vím, jenže už je to tu dlouhou řadu let takto zavedené - cesťáky si všichni u nás vypisují až po cestě. Ředitel jim to vždycky podepíše, je mu jedno kdy si ho dávají... Já jsem tu půl roku, upozorňovala jsem na to nesčíslkrát - prý to nemám brát tak vážně, když o nic nejde...
jakarza
 
Příspěvky: 9
Registrován: úte 15. bře 2011 14:25:17
Bydliště: Prachatice

Re: Cestovné - uklízečka

Příspěvekod sonajda » čtv 16. čer 2011 13:14:22

jj o nic nejde ............ dokud se něco nestane!!! :oops:
sonajda
 
Příspěvky: 451
Registrován: stř 20. říj 2010 14:57:20

Re: Cestovné - uklízečka

Příspěvekod vea » čtv 23. čer 2011 8:10:50

Paní učitelky, nepochopily ještě co musí být vypsáno před služební cestou a co až po uskutečnění. Pracuji tu dva roky, někteří pochopili, někteří příjdou a řeknou ( to je ovšem to nejlepší pro zasmání ) - tady máte, vypiště si to jak potřebujete. Bývalá účetní je nechala být, raději to za ně všechno dopsala ( nebo taky ne ), takže vypisovat cest.příkaz až po uskutečnění služební cesty tady bylo ( a dodnes někteří praktikují ) normální. Jen tak pro zasmání, tiskopisy cest.příkazů tady používali ještě z dob, kdy tam bylo vytištěné stravné ( např. 13 Kč ).
vea
vea
 
Příspěvky: 18
Registrován: stř 19. srp 2009 8:45:49

Re: Cestovné - uklízečka

Příspěvekod refi » čtv 23. čer 2011 8:16:27

bohužel, taková praxe je myslím na většině škol. učitelé cesťák vůbec neberou jako jejich povinnost, stejně jako vedení školy. o něčem se dohodnou ústně, učitel vyjede pryč a po návratu se řeší, co měl vlastně povoleno atd. naštěstí u nás se to už zažilo, takže cesťák před cestou je pravidlem, nicméně jeho vyplňování po návratu je stejně na mě :) na druhou stranu to stejně nahážu do autoplanu a vytisknu pak celé z něj, takže by to byla dvojí práce. kdyby se ještě podařilo, aby si učitelé i cesťák v autoplanu před cestou vyplnili, to už bych asi bouchla šampáňo :D :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků