Školení v sobotu

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Školení v sobotu

Příspěvekod Dahab » pát 05. lis 2010 12:43:38

Zdravím a moc bych potřebovala znát názor ostatních radilek na tento problém. Učitelka se chce zúčastnit školení, které se koná v sobotu v době od 9 - 14 hodin, navíc v jiném městě. Vypsala si cestovní příkaz a ředitel jí cestu povolil. Takže po skončení cesty si dovyplní cestovní příkaz a já bych jí měla vyplatit jízdné a stravné. Ale tím, že se jedná o sobotu, by jí měl náležet příplatek za práci v sobotu a neděli podle §126 ZP. Ale s tímto ředitel nesouhlasí. Já osobně to beru /nebo spíš chápu/ tak, že bude jakože v práci a za tu sobotu jí bude náležet podle zákona příplatek 25% průměrného hodinového platu a tím pádem jí můžu zaplatit cestovné. Ale pokud jí ředitel nepřizná ten příspěvek za práci v sobotu, tak nevidím důvod proč bych jí měla proplácet cestovné. Přece v práci nebyla, tak nemůže nic čerpat, něco si nechat zaplatit od zaměstnavatele. To by mohl potom každý přijít, že byl třeba někde na výstavě a výstava byla moc hezká a že zážitky z výstavy využije v hodině když bude o tom dětem vyprávět, a tak by si nárokoval proplatit vstupné, cestovné....
Začala jsem nad tím přemýšlet, zamotala jsem se do toho a teď prosím o Vás názor. Děkuji moc. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Školení v sobotu

Příspěvekod Terina » ned 07. lis 2010 20:31:21

Máme tentýž problém. Pan ředitel musel příplatek povolit. Naše profesorka ještě žádala proplatit 10 hodin přesčas,což prý ale nelze (max. je 8 hod. za týden). Myslím si, že není v pravomoci ředitele zakázat příplatek, když ji na služební cestu sám vyslal. To si měl podle mého názoru rozmyslet dříve. Teď má na to ze zákona nárok. Ať se vyjádří i další, ale nám takhle odpověděl zřizovatel, protože dotyčná paní učitelka je bojovnice.
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Školení v sobotu

Příspěvekod Dahab » pon 08. lis 2010 9:21:24

Děkuji za odpověď, dnes se to tu bude řešit. Paní učitelka byla na školení v sobotu 6.11., tak dnes se bude domáhat cesťáku. Bylo to nějaké školení v práci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků. Proč já mám pořád pocit, že u nás ve škole se řekne A, ale už se nedořekne B? A já pak v tom plavu, ale když si pročítám stránky s jinými tématy, tak nejsem zdaleka jediná. Ale i tak mě zajímají názory na tento problém i ostatních. Víc hlav, víc ví. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: Školení v sobotu

Příspěvekod refi » pon 08. lis 2010 10:43:05

u nás to ze začátku vypadalo asi jako u vás dahab, ale teď už se u školení o víkendu naštěstí zpozorní a začnou se vypočítávat veškeré důsledky, které z toho plynou. tzn. cesťák ano, přesčas s příplatkem ano, nebo pouze příplatek a přesčas si vybere formou náhradního volna. takže se pak o to více zvažuje, jak moc důležitá tato cesta/školení je ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google [Bot] a 19 návštevníků