Požaduje pouze cestovní náhrady

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Požaduje pouze cestovní náhrady

Příspěvekod dana.kova » stř 13. říj 2010 10:23:03

Zdravím,
prosím o radu: pán riaditeľ bol na inšpekcii kurzu vlastným motorovým vozidlom (samozrejme povoleným). Techničák aj všetko ostatné mám... len by som rada vedela ako sa postupuje v prípade, že on požaduje "IBA" cestovné náhrady bez stravného (teda len PHM)...
je toto možné? Treba mu dať podpísať nejaký papier, že si to žiada?
Prosím poraďte... ďakujem
Naposledy upravil dana.kova dne stř 13. říj 2010 10:53:57, celkově upraveno 2
dana.kova
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 17. čer 2010 10:51:38

Re: Požaduje pouze cestovní náhrady

Příspěvekod refi » stř 13. říj 2010 10:31:38

dano, už se to tu párkrát řešilo. stravné je nárokové ze zákona, tzn. že se ho nemůže vzdát, i když sám chce. někdo tu už psal, že pak dotyčný daroval částku škole jako finanční dar.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Požaduje pouze cestovní náhrady

Příspěvekod dana.kova » stř 13. říj 2010 10:56:05

refi ďakujem za rychlosť :thumbs up: .. ja som to tu práve skúšala hľadať ale asi blbo...
A prosím vedeli by ste mi poradiť ešte keď kantor odchádza na nejaké školenie do Bratislavy... a nechce zálohu dopredu, že bude lepšie keď mu to dáme v Kč po návrate.. je toto možné??
Ďakujem.
dana.kova
 
Příspěvky: 39
Registrován: čtv 17. čer 2010 10:51:38

Re: Požaduje pouze cestovní náhrady

Příspěvekod refi » stř 13. říj 2010 10:58:11

můžete mu dát v korunách i zálohu předem anebo po návratu vše v korunách. jste povinni zálohu zaměstnanci dát, pokud ji požaduje. pokud si bude vše hradit sám a zálohu nechce, tak může jet i bez zálohy.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Jen cestovní náhrady......

Příspěvekod AlenaK. » čtv 21. říj 2010 20:27:19

Milá Refi,
prosím Vás, jak je to v případě, že jedu (třeba po nákupech nebo po s dětma po doktorech)
vlastním autem (samozřejmě předem schváleným) a nezdržím se těch 5 hodin....to je doba
rozhodná pro stravné, ale mě jde o náhradu za cestu vlastním autem....máme ve směrnici
napsáno, že se náhrada poskytuje ve výši výhodného veřejného dopravního prostředku,
takže bych si i tak měla spočítat cesťák, ale bez stravného...(třeba z netu zjistím cenu busu)
je to tak? Jestli ano, tak budu muset omlátit hlavu o zeď |:-(| , pár takových mi už prošlo,
a když to nešlo přes pět hodin, tak jsem to neřešila....pomoc! Zpětně už to asi nejde doplatit
(oněch 10 a 10 dnů je dávno pryč), prosím o vyjádření :oops: .......případně radu, jak z toho...
Moc díky....Alena.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Požaduje pouze cestovní náhrady

Příspěvekod refi » pát 22. říj 2010 9:00:53

máte pravdu alenko, nárok na úhradu ceny jízdného běžného dopravního prostředku máte bez ohledu na počet hodin strávených na cestě. hodiny se sledují opravdu pouze kvůli stravného. správně jste měla své nároky vyúčtovat a nechat si je proplatit. sice už prošla doba, kdy jste tak měla učinit, ale zkuste si prostudovat zákoník práce, kde se řeší cestovní náhrady, je tam myslím psáno o tříleté promlčecí době, takže by to šlo uplatnit ještě i zpětně, předpokládám s nějakým písemným komentářem, proč to nebylo dříve.

tak už jsem to našla, cituji:

Promlčecí lhůta pro případné pozdější uplatnění každého nároku na cestovní náhrady, které si zaměstnanec po ukončení pracovní cesty nevyúčtuje nebo které mu zaměstnavatel neposkytne, se řídí ustanovením par. 329 a dalších ZP. Tato lhůta na uplatnění peněžitých plnění, na která má zaměstnanec nárok, je tříletá.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Požaduje pouze cestovní náhrady

Příspěvekod AlenaK. » pát 22. říj 2010 12:57:13

Milá Refi,
moc děkuji za bleskovou odpověď :thumbs up: . Myslíte, že je lepší, nechat to být, abych zbytečně neupozorňovala případné kontrolory na nějaké "doplatky", samozřejmě za předpokladu, že kontrolu nezajímají cesťáky z hromádky "bez náhrad". Snad jsem to popsala srozumitelně. Klidně těch pár korun oželím....vyplatím si jen tu poslední cestu a pak je tu kolegyně, které to budu vyplácet teď. Děkuju moc, krásný víkend!!!! :bye:
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 návštevníků