Podpisy v Autoplanu.

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

Podpisy v Autoplanu.

Příspěvekod AlenaK. » pát 01. říj 2010 11:34:20

Dobrý den :) ,
prosím o radu v tomto prográmku....
Trošku tápu v těch kolonkách podpisů. V samotném "cestovním příkazu" je kolonka pro "podpis pokladníka", který se určitě podepisuje jen v souvislosti s výše uvedenými "povolenými zálohami", tedy, když záloha poskytnuta nebyla, podepisovat se nebude, je to tak?
Pak ve "vyúčtování pracovní cesty" je kolonka pro "pracovníka, který upravil vyúčtování" - to bych teda měla být já, když všechny cesťáky "počítám" já..., a pak úplně dole je kolonka pro "účtovatele", což by podle mě měl být člověk, který tu pracovní cestu vykonal, tedy ne já, jak mi tam nabízí program, když nechám zaškrtnuté políčko, aby mi to navrhovalo i podpisy (teď nevím přesnou formulku toho textu).... Tímto podpisem zřejmě pokračuje věta uvedená vlevo a to: Prohlašuji, že jsem všechny údaje uvedl úplně a správně.....chápu to dobře?
Jen teď nevím, co s těmi staršími cesťáky, kde jsem nechala program předvyplnit jména a datumy, a jsem tam za účtovatele všude já.
Poradí mi někdo?
Moc děkuju a přeju klidný pracovní den!!!
Alena.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: Podpisy v Autoplanu.

Příspěvekod krobsoftware » stř 06. říj 2010 11:01:45

K podpisu pokladníka jste se vyjádřila naprosto přesně. Byla-li záloha = podpis ano; nebyla-li záloha = podpis ne.
Podpisy v aplikaci se řídí nastavením tzv. protokolu pracovních cest (menu Nastavení – Možnosti – záložka Protokol cest), kde lze vybrat způsob tvorby podpisů - automaticky nebo manuálně.
Při výběru manuálně, se pak vždy manuálně určují osoby a data u určitých operací s cestovním příkazem: kdo a kdy cestu povolil, kdo a kdy zapsal průběh cesty, kdo a kdy průběh cesty schválil, účtovatel,… Zapsaná jména a data se uloží do protokolu cesty a je možné je vytisknout na tiskopis cestovního příkazu a vyúčtování pracovní cesty. Tyto údaje lze libovolně vyplnit a kdykoliv zpětně změnit.
Při výběru automaticky se záznamy o provedených operacích zapisují do protokolu zcela automaticky dle právě přihlášeného uživatele a aktuálního času. Lze tak zpětně vysledovat každou operaci
provedenou s pracovní cestou. Takto vytvořený protokol cesty nelze změnit zpětně. Změna je možná, např. pokud chcete cestu s automaticky vytvořenými podpisy následně vytisknout s jinými datumy či podpisy (příp. bez některých podpisů), když přes menu Nastavení – Možnosti – záložka Protokol cest zvolíte manuálně a podpisy pro tisk pak upravíte manuálně. Pro takovouto změnu v žádném případě není potřeba rušit předchozí vyúčtování této cesty (byla-li již vyúčtována).
V případě automatické tvorby protokolu si můžete navíc aktivovat ukládání kompletní historie zpracování pracovních cesty. Potom lze v protokolu cesty zobrazit cestu v té podobě, jak po provedení dané operace vypadala (což se hodí především pokud do cesťáku zasahuje více lidí).
Pozn.: Prohlášení "Prohlašuji, že jsem všechny údaje uvedl úplně a správně" plus "Datum a podpis účtovatele" je převzat ze standardních starších formulářů, kdy si vlastně správně zaměstnanec vyúčtuje svou cestu a žádá o cestovní náhrady.
Omlouváme se zároveň za určité zpoždění s odpovědí. Na zde uvedené dotazy samozřejmě vždy odpovíme, může však dojít ke zpoždění. Pokud na odpověď spěcháte, můžete se obrátit také přímo na naši podporu - telefonicky či emailem.
Uživatelský avatar
krobsoftware
Inzerent
 
Příspěvky: 15
Registrován: čtv 29. dub 2010 22:05:31


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Google Adsense [Bot] a 25 návštevníků