STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

domácí a zahraniční, zálohy, vyúčtování, cizí měna

STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod diplomatka27 » úte 29. čer 2010 8:44:48

Dobrý den,
prosím Vás o radu jak správně postupovat při vyplácení cestovného a stravného učitelek ve škole v přírodě.
Ředitel organizace (ZŠ) podepíše před odjezdem cestvní příkaz pro každého učitele a učitelku jednotlivě.
Pobyty trvají 6 - 7 dní.
Ve směrnici organizace je stanovano stravné ve výši 1) 5 - 12 h, 2) 12-18h a 3) více jak 18 h. dle předpisů, to ano.
Jak správně počítat krácené stravné 1 den odjezdu a poslední den návratu, i přestože nejsou doloženy doklady za plnou penzi.
( Ve většině případů si učitelé na ŠvP žádnou stravu ze svého neplatí, to víme, ovšem mají nárok tak na krácené stravné?)

Děkuji za odpověď.
diplomatka27
 
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 18. bře 2010 19:52:48

Re: STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod refi » úte 29. čer 2010 9:58:22

a za ostatní dny máte doklad o plné penzi?
jinak takovéto situace řešíme písemným prohlášením zaměstnance, že po příjezdu na místo měl např. večeři, potom postupuju běžným způsobem - počet hodin a kráceno o večeři. pokud jde o nějakou chatu, kde se jezdí častěji, mám už dohodu, že mi to rozepíšou alespoň do mailu, jak se tam vyučující stravovali.

na krácené stravné mají nárok vždy, i při plné penzi. že mají celý den jídlo a pití zdarma na tom nic nemění. zákon řeší snídaně, obědy, večeře a předpokládá, že si zaměstanec platí pití sám. ve školách v přírodě to tak sice není, ale přesto má nárok na krácené stravné.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3366
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod Dahab » pon 30. kvě 2011 10:57:58

Omlouvám, pokud by na toto téma zde příspěvek už byl, ale narazila jsem na takový problém. Naše první třídy se v pátek vrátily ze školy v přírodě. Dnes mi dala učitelka,vedoucí školy v přírodě, fakturu za žáky, za kontorky ne. Ptala jsem se na důvod a řekla mi, že majitel rekreačního zařízení jim pobyt neúčtoval. Takže škole za kantorky nevznikly žádné náklady na ubytování a stravu. Ale před odjezdem měly vyplněný cestovní příkaz, takže povolenou cestu mimo pracoviště. Já vím, že po celý týden měly zajištěn nocleh a stravu, ale ničím to nemám doložené. Co teď s vyúčtováním pracovní cesty? Normálně bych jim hradila krácené stravné, ale teď? Napadá mě, že by mohly napsat čestné prohlášení, že jim majitel zařízení pobyt neúčtoval, ale že jim veškeré služby poskytl. V tomto případě by mohly mít krácené stravné. Jinak by měly nárok na plné stravné, ale je to postavené na hlavu, když by měly na cesťáku, že byly mimo školu od pondělí do pátku a účtovaly by si jen stravné. Nějak jsem se do toho zamotala, tak prosím zkušenější radilky o názor. Moc děkuji. :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod eva.pro » pon 30. kvě 2011 11:09:41

U nás to děláme tak, že učitel zaškrtne, že strava byla a dostává normálně krácené stravné. Máme to dost běžně u některých akcí - kantoři zdarma a děti si to hradí.
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod Dahab » pon 30. kvě 2011 11:16:09

Děkuji za rychlou odpověď.Začala jsem nad tím přemýšlet a celá jsem se zamotala. A to dnes musím jít na poradu a říct kantorům jak mají vypadat zprávy z pracovních cest :mosking: :bye:
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Re: STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod zu2008 » úte 31. kvě 2011 13:45:00

Pokud máme akci, kde mají kantoři všechno hrazené ,tak dávají čestné prohlášení nebo ten ,kdo jim poskytl ubytování a stravu zdarma pošle potvrzení (na moji žádost), přiložím k cesťáku a dávam krácené stravné.
zdraví zu
zu2008
 
Příspěvky: 51
Registrován: čtv 21. říj 2010 9:47:13

Re: STRAVNÉ

Příspěvekod AlenaK. » úte 07. čer 2011 14:20:12

Dobrý den,
mám trošku podobný dotaz... odjela teta vychovatelka s dětma (jsme DD) na vzdělávací akci, která trvá 5 dní, nám, jako organizaci z toho žádné náklady nevznikají, protože je tato akce hrazená z prostředků jiné organizace (přesně nevím, kdo to hradí a kdo to organizuje). Tudíž jediné, co budeme proplácet je cesťák vychovatelce. Myslela jsem, že když jí to stravné nehradíme my - jakožto zaměstnavatel, proplatím jí stravné nekrácené. Když stravné platíme, tak dávám krácené stravné.
Poradíte, prosím? Už jsem jednu takovou akci měla a stravné nekrátila....... :roll: , teď doufám, že to není chyba...
Nemám k této akci žádný papír. Zoufale prosím o radu :o .
A.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55

Re: STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod Peťula » úte 07. čer 2011 14:38:35

Je to podle zákoníku práce, kde se píše : Bylo-li zaměstnanci během pr.cesta poskytnuto jídlo, které má charakter snídaně, oběda nebo večeře, na které zaměstnanec finančně nepřispívá, je zaměstnavatel oprávněn za každé uvedené jídlo stravné krátit. Takže ve vašem případě vychovatelka na jídlo nepřispívala, tudíž stravné krátit.
Peťula
 
Příspěvky: 312
Registrován: úte 15. čer 2010 13:36:10

Re: STRAVNÉ -ŠKOLY V PŘÍRODĚ

Příspěvekod AlenaK. » úte 14. čer 2011 11:23:19

Peťulo,
moc děkuju za odpověď (ikdyž mě moc nepotěšila |:-(| ). Nevím, proč jsem měla v hlavě zafixováno,
že když to organizaci nic nestojí (a zaměstnanec nic nepřispívá), tak nekrátím.
Aspoň že to vím, teď už si dám pozor. Naštěstí to byl jen jeden cesťák, snad ho někdy případná kontrola
zrovna nedostane do ruky. Děkuju!
A.
AlenaK.
 
Příspěvky: 65
Registrován: pát 30. dub 2010 9:01:55


Zpět na Cestovní příkazy

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 návštevníků