Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod Janavy » sob 13. bře 2010 14:52:02

Dobrý den všem!

Ráda bych se zeptala, jestli používáte v účetnictví zásadně pouze originály bankovních výpisů, které vám zašle banka nebo zda považujete za dostatečný doklad výpis vytisknutý z vašeho internetového bankovnictví. Vím, že názory se různí. Účetní na naší škole zrušila zasílání papírových výpisů již před lety a používá pouze ty internetové. Já však nejsem tak úplně přesvědčená o správnosti, i když to vyjde samozřejmě levněji. Znám účetní na jiné škole, které právě toto vytkla kontrola. Prosím podělte se se svými zkušenostmi.
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod refi » sob 13. bře 2010 19:02:21

tedáááá, tohle téma jsem chtěla založit jááááá :evil: :D

jj, taky by mě to zajímalo, zrovna včera mi zase přišla tlustá obálka z banky a ráda bych to zrušila. když to jde s fakturami, tak proč ne s výpisy, že jo. takže doufám, že se tu někdo vyjádří a já to hned v pondělí zruším [:-} :drinks:
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod kozmova » sob 13. bře 2010 19:19:22

Jejda, tak koukám, že máme stejné myšlenky. :D Už jsem na tento dotaz dnes koukala a čekám, že se někdo ozve. Chtěla jsem posílání výpisů přes poštu zrušit již od nového roku hlavně kvůli tomu, že za to stále zbytečně platíme, když si je mohu vytisknout z internetu. Tisknu si výpisy denně, ale ty mám jen pro svoji kontrolu a ty měsíční si zatím nechávám posílat, protože mi připadají oficiálnější. Ale pokud to nebude nutné také to zruším. :yahoo:
Přeji hezký zbytek neděle :bye:
Uživatelský avatar
kozmova
 
Příspěvky: 134
Registrován: pon 15. úno 2010 8:45:06

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod Janavy » sob 13. bře 2010 20:02:54

U nás je ještě jeden problém: běžný účet máme u Komerční banky a ta zasílá výpisy v papírové podobě každý měsíc vždy k datu 25. Takže zbývajících 5 - 6 dní na konci měsíce dostaneme až s dalším výpisem následující měsíc. Nedovedu si dost dobře představit, jak by to bylo potom s účtováním.
Janavy
 
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15. úno 2010 20:42:33

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod Alme » sob 13. bře 2010 21:06:54

Máme rovněž KB, zasílání výpisů měsíčně - k 17. daného měsíce. Pro účtování používám výpisy z internetu, ty z banky odškrtám a zakládám zvlášť. Auditorky z KÚ ani ČŠI neměly námitky. Hezký večer
Alme
 
Příspěvky: 63
Registrován: úte 24. bře 2009 8:20:59

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod lidicka » pon 15. bře 2010 13:42:08

Mám výpis internetový i zasílaný bankou. Banka zasílá výpis 1x měsíčně, proto spíš k účtování používám výpis z internetu.Pak jen zkontroluju zůstatky s výpisem z banky. Kontrola z nadřízeného orgánu (cca před 2 lety) po mně vyžadovala originální výpisy z banky, tištěné z internetu ji vůbec nezajímaly. Ale možno je to už jinak, anebo záleží i na kontrolním orgánu, jak se k tomu staví.
lidicka
 
Příspěvky: 6
Registrován: pát 12. bře 2010 10:16:18

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod hanna » pon 15. bře 2010 15:30:25

My máme KB. Výpisy zasílané poštou už jsme zrušili před 4 lety. Účtuju celý měsíc na základě denních výpisů, které si vytisknu z Moje banka (i k poslednímu dni v měsíci) a měsíční výpis k 23. (tak u nás měsíční výpisy dělá KB) si vytisknu přes e-výpisy (dostupné) každý měsíc, odkontroluju s denními, poznačím na ně čísla denních výpisů, které si čísluji, a založím. Tento výpis (e-výpis) je úplně stejný jako když přijde poštou z KB - vytisknu si jej barevně. K vyúčtování projektů předkládáme kopii výpisu podle kterého jsem účtovala i kopii výpisu měsíčního. Zatím nikomu nevadilo, že tento je k 23. v měsíci.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod Dája » pát 02. dub 2010 10:26:56

Hanno, úplně zírám, co vše s výpisy děláte. My účtujeme denní z profibanky a tím končím. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod Terina » pát 02. dub 2010 18:36:53

Ptala jsem se na to v bance. Pracovnice mi sdělila, že jedině e-výpis má stejnou hodnotu jako papírový výpis. To znamená, že si ho musím tisknout jedině z odkazu e-výpisy. Pokud si tisknu častěji nebo k jinému datu výpis (z odkazu "transakce"), tak tento výpis neodpovídá předpisům. E-výpis má údajně stejné náležitosti včetně loga, takže je snadno rozpoznatelný. Má nějaké zvláštní zabezpečení, aby se zamezilo falšování. Bohužel e-výpis není téměř nikdy k poslednímu dni v měsíci (u KB).
Terina
 
Příspěvky: 322
Registrován: úte 09. úno 2010 11:16:05

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod Dája » úte 06. dub 2010 6:49:29

Terino - to je asi pravda, ale vědí to i naši kontroloři? :D A tak jsem zatím v klidu. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod hanna » úte 06. dub 2010 13:34:32

Výpisy tisknuté u Mojebanka z e-výpisů jsou k dispozici jen měsíc a když si je nevytisknete v termínu, pak musíte žádat v "žádosti o archivní výpisy" o možnost přístupu do archívu a to už je placená služba. Jednou se mně to bohužel stalo, že jsem si zapomněla vytisknout výpisy z e-výpisů a odjela na 14 dní na dovču a po návratu už bylo pozdě a žádala jsem o archivní výpisy. Tyto tisky z e-výpisů musíme dokládat i k projektovým zprávám když žádáme o penízky (OPVK apod.). Takže asi na tom něco bude když jsou tyto e-výpisy k mání. Neznám jak je to u jiných bank. Možná je to tam jinak. Já mám pouze zkušenost s KB.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Originál výpis zaslaný bankou nebo tisknutý z internetu?

Příspěvekod Katus » úte 06. dub 2010 13:45:18

Dobrý den, taky jsem účtovala jen denní výpisy, ale po přečtení této diskuze jsem si vytiskla e-vypis a najedu na stejný systém jako hanna. Je to opravdu velmi užitečné forum, normálně by mě nenapadlo nad tím ani uvažovat. :thumbs up:
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků