Platba stravného

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Platba stravného

Příspěvekod zuzajda » pon 30. lis 2009 12:30:35

Dobrý den, potřebovala bych poradit s placením stravného na účet. Jak to máte vy? napište mi jestli lépe inkasem, nebo jednorázový příkaz atd. Poraďte!!!!!!! :o Zatím díky a těším se na odpovědi. [:-}
zuzajda
 
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 26. úno 2009 13:11:35

Re: Platba stravného

Příspěvekod L. F. » pon 30. lis 2009 12:34:43

Dobrý den,
podle mě záleží na stávníkovi jak si zařídí platbu v bance. Já osobně mám zřízen v bance trvalý příkaz a každy měsíc se mi strhává z účtu částka,kterou jsem si na trvalý příkaz nahlásila.
U nás to ve škole funguje tak, že vedoucí ŠJ vydá každému strávníkovi variabilní symbol, pod kterým obědy hradí. ;)
L. F.
 
Příspěvky: 235
Registrován: úte 02. čer 2009 14:57:42

Re: Platba stravného

Příspěvekod Jarmila » stř 02. pro 2009 12:00:03

U nás to funguje takto:

1. v hotovosti - vybere ved. ŠJ předá do pokladny hromadně (platí většinou jen důchodci = hospodářská činnost)
2. šekem - jenom minimum , ale rodiče ví, že pokud nezaplatí dva měsíce stravné bude dítě vyloučeno ze stravování (rodiče podepisují smlouvu se školou o poskytování stravování)
3. inkasem přes servis 24 ( rodiče poskytnou povolení k inkasu) náklady na inkaso nese škola rodiče se o nic nestarají - musí mít jen peníze na účtě(to se týka všech bank, kromě spořitelny) platby se na výpise objeví jednotlivě
4.stravné u těch žáků, kteří mají účet ve spořitelně se stahuje přes sběrný účet - přes disketu ,platby se objeví v jedné částce (musí být taky povolení k inkasu)

bezhotovost používá skoro 90 % rodičů s ostatními bojuju jak se dá (vymlouvají se, že nemají účet) tento systém máme zavedený i v MŠ , dítě pak přechází do školy i s účtem , noví žáci , kteří k nám přichází už musí platit bezhotovostně, pokud uděláme vyjímku a rodiče neuhradí stravné ,tak následuje vyloučení ze stravování - už jsme k tomuto několikrát přistoupili a rodiče velmi rychle platili
každý stravník má svůj variabilní symbol
zdraví Jarmila
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků