platby za žáky-kul.akce v době vyučování

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Re: platby za žáky-kul.akce v době vyučování

Příspěvekod Betty » pon 27. kvě 2013 12:43:07

Ano, vyplácím všechny vratky žákům. Pokud je to do 5 Kč na žáka, tak to jde do třídního fondu - převezme si to pokladník. Vyšší částky vyplácím jednotlivě, třeba vratky za výlet celé třídě si nachystám, jdu do hodiny s třídním učitelem, žáci chodí ke katedře a během 5-10 minut jsou vratky vyřízené. Zaokrouhlování - řídím se zásadou nikdy nevyplatit víc, takže třeba i přeplatek 10,98 Kč vracím jako 10 Kč. Přeplatky účtuju na účet 649. Samozřejmě nevypisuju tolik pokladních dokladů - vyúčtování je v excelové tabulce, žáci se podepíší do ní a z pokladny to jde jedním výdajovým dokladem. Totéž u příjmů - každý žák ode mě dostane potvrzení, ale to není příjmový pokladní doklad, jen lísteček s razítkem školy a textem ...kdo, kolik, za co. Současně si částku poznačím k jeho jménu do seznamu třídy. Do pokladny příjmovým dokladem beru až najednou, od všech žáků. Má to jedinou nevýhodu - nedá se průběžně počítat denní zůstatek v pokladně, protože vždycky je několik rozdělaných akcí.
Betty
 
Příspěvky: 58
Registrován: pát 13. bře 2009 11:00:04

Re: platby za žáky-kul.akce v době vyučování

Příspěvekod joko » stř 30. dub 2014 2:21:40

marlenka píše:Betty, tak to smekám. Každopádně ale všechny akce, které souvisejí se školou, musí jít přes účetnictví školy. Máme to nařízeno zřizovatelem. Já to dělám tak, že na faktuře účtuji 377, rozpočítám, třídní vyberou a v pokladně účtuji zase proti 377. Pokud je tam malý rozdíl (kvůli zaokrouhlování na celé koruny), tak účtuji do výnosů školy. Jedině pokud se jedná o LVVZ, kde neznám přesnou částku, tak účtuji přes zálohy - účet 324. Faktury opět na 377, vyúčtování pak proti účtu 324 plus doplatek.



Dobrý den, chápu správně?
peníze od žáků 261/377 a převést na účet
faktura za pracovní sešity 377/321
úhrada faktury 321/241

Děkuji za odpověď :gcrazy:
joko
 
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11. dub 2014 10:36:24

Re: platby za žáky-kul.akce v době vyučování

Příspěvekod georga » stř 30. dub 2014 9:36:28

Měla jsem v loňském roce kontrolu, která mi účtování akcí, které hradí studenti, přes účty 3xx vytkla. Jakmile je na dokladu uvedena škola, musím účtovat přes nákladové účty 5xx a příjem od studentů na účet 649.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Re: platby za žáky-kul.akce v době vyučování

Příspěvekod nono » stř 30. dub 2014 10:25:33

Já účtuji přes 377 jen ty akce, na které mám např. jen pokladní doklad (divadlo , jízdenky atp.). Ostatní, na které mám vystavenou fakturu např. pracovní sešity atp. účtuji přes 5xx a 6xx. Dávám si to i každoročně do rozpočtu. To tedy i LVK.
Jinak doklady vystavuji stejně, jak už je tu uvedeno v předchozím příspěvku. Učitel vybere např. 45,- Kč od žáka - předá mi seznam a peníze a já vystavím jeden příjmový doklad pro učitele. Při drobných vratkách např. 12,- Kč opět vystavím jeden výdajový doklad - převzetí podepíše třídní učitel a zpět mi předá podepsaný seznam o převzetí - od žáků. Zaokrouhlení např. zůstatek 22,- Kč z vyúčtování LVK - uvedu, že bylo použito na náklady spojené se zajištěním akce (např. vystavení pokl.dokladů, papíry...poštovné atp.) a zaúčtuji na 6xx.
Kontrola u mne neměla žádné námitky. :)
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: platby za žáky-kul.akce v době vyučování

Příspěvekod georga » stř 30. dub 2014 12:03:30

S tím souhlasím, na pokladních dokladech není uvedena škola jako na faktuře. Pak účtuji taky přes 3xx.
georga
 
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 02. čer 2011 13:31:40

Předchozí

Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 návštevníků