vybírání peněz na stvrzenky

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod refi » úte 21. dub 2009 12:29:32

vybíráme často peníze za zhotovení nových studijních průkazek, event. za prodej přihlášek na vysokou. jsou to malé částky (20,- kč), ale dost časté, někdy i denně. vybíráte takovéto platby na strvzenky a pak dáváte jedním příjmovým dokladem třeba na konci měsíce do pokladny? a jestli ano, nenapadla vám to kontrola, že máte v pokladně peníze, které nejsou aktuálně zanesené v pokladní knize? naše pokladní zatím vypisuje každému příjmový doklad, ale to je fakt na mašli |:-(| :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod eva.pro » úte 21. dub 2009 12:58:05

My dáme každému dítěti stvrzenku, nalepíme na papír a jedním příjmovým dokladem vezmeme do pokladny za ten den. :)
eva.pro
 
Příspěvky: 503
Registrován: pon 09. bře 2009 14:17:18

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod Jarmila » úte 21. dub 2009 13:44:41

My všechno jedeme přes příjmové doklady a někdy je to opravdu náročné. Jsme sice základka, ale nárazově vybíráme na hory, školu v přírodě, pobyt v Centru ekol. výchovy ,apod. Všechno se vybírá 2x tj. záloha a doplatek, aby toho rodiče neměli tolik na placení. Všechno chodí žáci platit za mnou do pokladny. Učitelky dají jenom seznamy a průběžně se ptají kdo zaplatil a kdo má ještě platit. Řekla jsem jim, že to už je nad moje síly upomínat děcka o platby/hlavně ty starší/.
Zdraví nemocná Jarmila :cry:
Co se týká zastupitelnosti včerajsem byla udělat tabulky, které umím jenom já. Šla jsem v půl osmé ,tak na hodinu a dovlekla jsem se ve 13.00 hod. a to jsem musela doslovně utéct a vzít si domů fa alespoň na zapsání do knihy a dnes ráno jsem z domu provedla nejnutnější úhrady. Zítra jdu na kontrolu a budu umlouvat paní doktorku ,ať mně od pondělka uschopní.Ta hrůza ,co je v mé kanceláři :yahoo:
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod jajas » úte 21. dub 2009 13:57:01

Na naší škole to děláme stejně. Každému žákovi, který jde na pokladnu zaplatit cokoliv (lyžák, ztrátu čehokoliv, za adaptační kurzy) vystavíme pokladní doklad a stvrzenku dáme žákovi. Denně. Vzhledem k velikosti naší školy je to pěkný nápor. Stejně tak jako u Vás se pedagogové chodí ptát, kdo co zaplatil. A k Vaší zastupitelnosti (nezastupitelnosti) - mám právě hrůzu, co se bude dít tady, protože mám postoupit byť menší chirurgický zákrok, ale nemocenská to asi bude tak 10 dní (když bude dobře), tak se děsím, jak dlouho mi asi bude trvat, než to pak dám dokupy. Radši nemyslet, nebo onemocním nadéle. Přeji Vám hlavně úplné doléčení, ne že budete za týden znovu marodit!
jajas
 
Příspěvky: 242
Registrován: čtv 05. bře 2009 7:54:50

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod agama » úte 21. dub 2009 14:53:42

U nás na všechny mimoškolní akce vybárají zálohy od žáků třídní učitelé - bez stvrzenek. když má vybráno od všech přinese mi částku do pokladny, včetně vypracovaného seznamu "od koho kolik" vybral. Po uskutečnění akce vypracuje (v tabulce v excelu) vyúčtování ze kterého je vidět kolik byla záloha a kolik skutečné náklady a případné přeplatky vyplatí proti podpisu žákům. Toto si pak můžou rodiče na třídních schůzkách ověřit. Myslím, že není třeba při hromadných školních akcích dávat jednotlivé stvzenky žákům, měli jsme několik kontrol z kraje a nic nenamítali.
Jednotlivé příjmové doklady vystavujeme pouze za mimořádné příjmy -úhrady škod, opisy maturitních vysvědčení, apod.
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod refi » úte 21. dub 2009 15:25:40

peníze za školní akce jsme u nás už vymezili pouze na bezhotovostní platby, takže učitelé mi donesou seznam a info o jejich akci a já jim na ten seznam dopisuji, kdo už zaplatil a kolik. tenhle postup se osvědčil a je to pro pokladnu jednodušší.
bohužel právě ty příjmy za průkazky a přihlášky na školy jsou tak malé částky, že jsme to chtěli dát jednou měsíčně souhrnně se strvzenkami do jednoho příjmového pokladního dokladu. jak vidím, tak to tak asi nikde neděláte a dáváte to tam denně, takže budeme asi muset zůstat u staré praxe taky :cry: ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod agama » úte 21. dub 2009 15:37:50

Můžu se zeptat, jak rozlišujete na bankovním výpise platby od jednotlivců? přidělíte každému variabilní symbol nebo jak? - to se mi moc líbí, asi to tu zkusím zavést (lyžáky, výlety - vybírá se mezi 500 a 2500 na jednoho) což jsou pálky. :thumbs up:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod agama » stř 22. dub 2009 10:10:47

refi: můžete mi prosím prozradit, jak identifikujete jednotlivé platby na bankovním výpise?
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod refi » stř 22. dub 2009 10:35:01

agama píše:refi: můžete mi prosím prozradit, jak identifikujete jednotlivé platby na bankovním výpise?



každý žák má přidělen variabilní symbol, který musí u platby použít. ten jsme vyrobili takto:
RRRRSTKK
RRRR = rok zahájení studia na naší škole (např. 2008)
S = obor studia (např. 1-akademie, 5 - lyceum, 9 - informatika)
T = označení třídy (např. 1 = A, 2 = B, 3 = C)
KK = katalogové číslo studenta
ve výsledném formátu je to tedy např. 20085229
tento univerzální kód = variabilní symbol jde se studentem po celou dobu studia.

na základce to budete muset asi složit maličko jinak, ale princip bude nejspíš stejný.

mi vyjede zástupkyně každý rok seznam žáků s jejich variabilními symboly a podle toho pak dohledávám.
pak je postup následovný - učitel jede na výlet, donese seznam studentů, kteří pojedou a předběžnou kalkulaci. já si tento seznam hodím do excelu (každý výlet jeden list v excelu v rámci jednoho sešitu) a když platby chodí, dopisuju každému k jeho výletu, kdo už zaplatil. aktualizuji každé ráno podle staženého výpisu z banky a je to defacto stále přehledné a tvz. čistá práce, bez peněz v pokladně. na jednotlivé výlety jsem si vytvořila analytiku u účtu 324 a proto mi každý list v excelu = výlet musí sedět denně na zaúčtování na analytiky v 324. ufff, jsem se ale rozepsala :o :D
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod agama » stř 22. dub 2009 11:02:14

Díky moc za radu, myslím že učitelé budou radostí bez sebe, že nemusí po kabinetech a šuplíkách mít pořád nějaké peníze za výběry. Jsme gympl, takže s očíslováním studentů nebude žádný problém. A analytiku na 324 a 378 mám taky na jednotlivé akce, v excelu mi vyúčtování dělají kantoři, takže ... vidím v tom jen samá pozitiva a sociální jistoty :lol:
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod refi » stř 22. dub 2009 11:46:27

agama > taky jsme ten variabilní symbol obšlehli jinde, ale běží to tu už dva roky a už si na to všichni zvykli. samozřejmě se najde pár studentů, jejichž rodiče i v dnešní době nemají účet a mají problém s posíláním peněz. pro tyto případy je tu stále ještě pokladna, ale to už je fakt výjimka. někdy se nám stává, že jeden student jede v jednom roce na více akcí a platí i podobné částky, takže potom chci, ať napíše do poznámky třeba Německo, nebo lyžařský kurz apod.
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod pitrs » stř 22. dub 2009 11:51:25

Zdravim vsechny,

u nas to delame nasledovne:

protoze mame EO na detasovanem pracovisti a je blbost, aby nam do pokladny decka nosily kazdou korunu, urcili jsme si ve smernici, ze na sekretariatu skoly se vybiraji poplatky za kopirovani, indexy, odznaky, opis maturitniho vysvedceni... sekretarka (ma dohodu o odpovednosti) kazdemu vystavi jednoduchy prijmovy doklad, kopie mi jednou mesicne preda do pokladny s penezma. ja to prijmu jedinym přijmovym dokladem s vyznacenou ciselnou radou s datem, kdy mi to vsechno predala. kontrola tady byla pred ctrnacti dny a nenapadli nam to, bylo to v pohode.

pekny den :)
Uživatelský avatar
pitrs
 
Příspěvky: 74
Registrován: stř 04. bře 2009 10:09:32

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod nono » stř 22. dub 2009 14:11:09

to je vše pěkné co píšete ale.... jak s dlužníky ??? :gmad: příslib, že nám to uhradí na účet.... a pak ke konci školního roku zjistím, že neuhradil ! Už vidím, jak píšu upomínky, doporučeně..atd. Teď zrovna vymáhám na jedné rodině 251,- Kč za neuhrazený popl. za školní klub a poškozené učebnice za šk.r.2007/2008.
2 x jsem už vypsala složenku, rodiče nechodí na schůzky ... jak to řešíte
já s tím vybíráním peněz mám také práci, ale hotové peníze jsou hotové, nezaplatíš nedostaneš a nebo nejedeš na výlet a nebo nejdeš na divadlo atd. :evil:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod agama » stř 22. dub 2009 14:31:53

Já si myslím, že peníze např. na lyžák musí být vybrány vždycky předem - a je úplně jedno jestli hotově nebo na účet. Prostě nemáš zaplaceno = nejedeš (samozřejmě je nezbytné mít možnost denního sledování pohybu na bankovním účtu). A přemýšlím, že k bezhotovostním platbám bych přistoupila např. až při výběru 300 Kč na osobu a víc. Drobné příjmy by šly i dál přes pokladnu (těch tolik nemáme).
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod refi » stř 22. dub 2009 14:49:09

vybíráme jen tam, kde se jede alespoň na jednu noc. to ostatní ani neprobíhá přes pokladnu, vybere si to učitel (divadlo, jednodenní výlety atd.) a při kontrole může říct, že si to každý platil z ruky a proto to neprošlo přes školu.
za poškozené učebnice a jiné menší platby se opravdu nevyplatí bezhotovostní styk. ale i tak nám odpadla spousta pokladních dokladů, starostí s hotovostí, hlídání pokladních limitů atd. :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Další

Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 34 návštevníků