vybírání peněz na stvrzenky

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod nono » čtv 23. dub 2009 9:01:33

Ještě jeden dotaz - vybírání peněz na divadlo, poškozené učebnice, atd. mi předává třídní učitel a já mu vystavím doklad o převzetí do pokladny. Požaduji od nich ale jmenný seznam. Děláte to také tak ? na jednom školení nám bylo řečeno, že to má být příloha k dokladu. Tak to vyžaduji. Učitelé poprvé brumlali, ale teď se to už naučili a nosí seznamy (různé - ti pilňousové v excelu a ti "jiní" ručně napsané na cáru papíru) Přes školu to účtuji vždy - jsou to akce pořádané školou a chceme, aby bylo průkazné jaké akce pro žáky děláme. Pro zřizovatele pak musím dělat rozpočtové změny - navýšení jak výnosů tak nákladů (protože při tvorbě rozpočtu nevím jaké akce budou v roce pro žáky pořádány) :) . Všem hezký den :gcrazy:
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod agama » čtv 23. dub 2009 9:16:06

Taky mám každý příjem do pokladny doložený seznamem "od koho kolik" bylo vybráno, brblání nepřipouštíme :D
Ovšem akce nám neprocházejí náklady - výnosy, ale jen přes trojky, takže žádné rozpočtové změny 8-)
Uživatelský avatar
agama
 
Příspěvky: 516
Registrován: stř 04. bře 2009 15:45:44
Bydliště: Valašsko

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod Jarmila » čtv 23. dub 2009 16:54:40

Všechny moc zdravím a připojuji se k diskusi. U nás všechno vybíráme hotově,jak jsem psala výše. Jediné,se mně podařilo natlačit rodiče k bezhotovostnímu stahování stravného(provádím sama inkasem).Takto plATÍ víc jak 90% strávníků. Najdou se i vyjímky. co platí hotově.Ale můžu říct, že stravné bývá poplacené na 99% každý měsíc Tento systém plateb máme zavedený už od MŠ. Pokud se stane ,že nezaplatí 2 měsíce po sobě, pošlu rodičům dopis,ve kterém jim osvěžím paměť, že podepsali smlouvu o stravování, ve které je odstavec, že pokud nezaplatí 2 měsíce stravné, dítě vyloučíme ze stravování.Měli by jste vidět, jak rychle platí !!Pro příští rok mám už v plánu zavést inkaso i u poplatku za družinu.K dnešnímu dni nemají ještě někteří zaplacené I.pololetí !! Píšu upomínky, nic se neděje a děcka chodí do družiny veselé dál. Jinak, že by rodiče zaplatili něco bezhotovost (lyžák,škola v přírodě) vyjímečně, ale je to škoda, že toho nevyužívají.Myslím si ,že i mně (účetní) by to usnadnilo práci. Už každý žák od školky má svůj variabil.
Pokud učitelé předávají hromadně peníze , už se naučili automaticky donést s penězi i jmenný seznam žáků. Tyto akce přetahuji přes trojkové účty.



zdraví jarmila
Jarmila
 
Příspěvky: 64
Registrován: úte 03. bře 2009 9:24:29

Re: vybírání peněz na strvzenky

Příspěvekod marmart » čtv 11. lis 2010 13:18:52

agama píše:U nás na všechny mimoškolní akce vybárají zálohy od žáků třídní učitelé - bez stvrzenek. když má vybráno od všech přinese mi částku do pokladny, včetně vypracovaného seznamu "od koho kolik" vybral. Po uskutečnění akce vypracuje (v tabulce v excelu) vyúčtování ze kterého je vidět kolik byla záloha a kolik skutečné náklady a případné přeplatky vyplatí proti podpisu žákům. Toto si pak můžou rodiče na třídních schůzkách ověřit. Myslím, že není třeba při hromadných školních akcích dávat jednotlivé stvzenky žákům, měli jsme několik kontrol z kraje a nic nenamítali.
Jednotlivé příjmové doklady vystavujeme pouze za mimořádné příjmy -úhrady škod, opisy maturitních vysvědčení, apod.


Dělám přesně takto
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15

Re: vybírání peněz na stvrzenky

Příspěvekod Dahab » pát 30. bře 2012 8:41:15

A k vybírání hotovosti od žáků se chci zeptat jestli má někdo zkušenosti z účty jednotlivých tříd u bank? Vedení školy uvažuje o možnosti vytvořit každé třídě účet a tam by rodiče posílali hotovostní platby. Když jsem namítla jak s bankovníma poplatkama, tak existují banky /např. FIO banka/, která nemá za vklady a výběry žádné poplatky. Tak nevím.
Na účet rodiče běžně posílají úhrady za lyžáky nebo školy v přírodě, tak nevím co dál by ještě měli posílat. Jestli i peníze třeba za návštěvu kina nebo divadla??? - netuším. Zatím tyto kulturní akce jsou mimo mě, kantoři si vyberou peníze a paní učitelka, která má kulturu na starosti peníze předá u pokladny pořádající organizace :bye: . Teď je prostě ve škole tlak, že kantoři by vůbec nedošli do styku s hotovými penězi a že bych vše měla na starosti já. Ale v praxi si to dost dobře neumím představit.
Uživatelský avatar
Dahab
 
Příspěvky: 373
Registrován: stř 04. bře 2009 21:29:59

Předchozí

Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků