Výdajové pokladní doklady

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Výdajové pokladní doklady

Příspěvekod AndreaN » pát 20. kvě 2011 7:33:59

Radilky, prosím o radu, či spíše upřesnění - zase mně kdosi nasadil "brouka do hlavy".
Zaměstnanec školy nakupuje - něco - čisticí přípravek, publikaci, ... - v obchodně mu dají doklad, přijde za mnou (účetní,pokladní), já vystavím výdajový pokladní doklad - koho píšete jako do kolonky Vyplaceno (komu) - tu firmu nebo toho zaměstnance a do kolonky Podpis příjemce? Já píši toho zaměstnance (jako příjemce), protože jemu se vyplácí peníze.
Slyšela jsem totiž názor jedné účetní, že se má psát obchod, firma, kde se nákup uskutečňuje, dokonce nechávají VPD podepisovat prodavačem.
Nedovedu si tento způsob představit, když nakoupím třeba v 70 km vzdáleném Brně.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Výdajové pokladní doklady

Příspěvekod refi » pát 20. kvě 2011 7:49:53

nenechte se zmást a pište tam opravdu toho, kdo peníze za paragon přijal, tedy vašeho zaměstnance :)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: Výdajové pokladní doklady

Příspěvekod hanna » pát 20. kvě 2011 7:54:16

Na výdajový doklad píšu jméno osoby, které jsem částku vyplatila. Ona mně dá doklad s částkou, kterou zaplatila a přiložím k výdaj. pokl. dokladu. Logicky vzato: peníze, které vydám, mně musí podepsat osoba, které tuto částku vydám. Na dokladu je napsáno: Vyplaceno komu (jméno a adresa). A komu vyplácím já? Jméno toho komu vyplácím tam napíšu a on mně to podepíše do kolonky příjemce, já - podpis pokladníka.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Výdajové pokladní doklady

Příspěvekod AndreaN » pát 20. kvě 2011 9:43:25

Děkuji. Dělám to tak celá léta, ale paní účetní mě úplně rozhodila, protože jí to prý prošlo x-krát kontrolama a bylo v pořádku. Chápu to stejně, jako vy - přece, pokud něco organizace - škola nakupuje v hotovosti, tak to musí někdo - nějaký člověk - zaměstnanec vyřizovat, tudíž on má peníze v ruce a on platí.
Jenom jsem se potřebovala ujistit, že jsem se totálně nepomátla - moc tomu nechybí. :? Díky.
AndreaN
 
Příspěvky: 208
Registrován: pon 12. dub 2010 11:45:19

Re: Výdajové pokladní doklady

Příspěvekod marmart » pát 20. kvě 2011 11:50:45

Já mám naštěstí dost prostoru v kolonce a tak pro jistotu píši jak zaměstnance, tak firmu, od níž bylo zakoupeno.
marmart
 
Příspěvky: 477
Registrován: pon 08. lis 2010 12:53:15


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 návštevníků