Oprava částky výdajového dokladu

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod bielja » čtv 30. zář 2010 11:24:28

Špatně jsem zaúčtovala částku výdajového dokladu, "sekla" jsem se o 24,-Kč. Bohužel v minulém čtvrtletí a ve fofru před odevzdáním závěrky jsem na to přišla pozdě. Jak teď opravím částku? Vše ostatní (účty) bylo dobře. Já vím, že je to blbý dotaz :oops: , ale věřte nebo ne, za necelé dva roky, co to dělám, se mi to stalo poprvé. Vždycky jsem na to přišla včas. Ovšem letos.... Děkuji :)
bielja
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 22. úno 2010 10:00:53

Re: Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod Katus » čtv 30. zář 2010 11:42:00

Dobrý den, asi bych to opravila vnitřním účetním dokladem.
Katus
 
Příspěvky: 228
Registrován: pon 15. úno 2010 13:22:23

Re: Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod hanna » čtv 30. zář 2010 11:58:26

Taky bych to opravila vnitřním účetním dokladem. Na něj napsat důvod - omylem zaúčtována špatná částka (jaká), správná je viz pokl. dokl. č. Na špatně zaúčtovaný pokl. dokl. napsat totéž s odkazem na číslo VÚD s opravenou částkou. Podepsat, zaúčtovat a je to. Vždyť každý jsme omylný, jen u nás je to nějak víc vidět, že?
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod Dája » čtv 30. zář 2010 11:59:33

Je to dost blbé, protože Vám asi neseděly peníze v pokladně, a to je vždy podezřelé. :? A už je další čtvrtletí pryč. Ono je dobré si stav na účtu 261 každý měsíc odkontrolovat s fyzickým stavem v pokladně. Když nesedí - musíte hledat. Asi bych to řešila tím, že bych udělala zápis, že jsem kontrolovala stavy účetnictví se stavy v pokladně a při té příležitosti jsem přišla na rozdíl. Hledala jsem a našla :yahoo: - proto opravuji. Bylo by ale lepší, kdyby to bylo následující měsíc po chybě. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod bielja » čtv 30. zář 2010 12:06:58

No, to mi je jasné, ale daly by jste pův účty mínusem a nově s dobrou částkou? O tohle mi šlo :oops: Asi jsem se špatně vyjádřila :mosking: Jinak zkontrolovala jsem všechny stavy až na červen, závěrku jsem fakt honila na poslední chvíli. Prostě, účetní ze mne nikdy nebude a spíš se už trápím :( . V lednu jako bych začla znovu, jak změnili účty a chtěli po mně udělat si vlastní novou analytiku, tak jsem se ještě nevzpamatovala a to bude konec roku. No a myslíte, že mohu tuhle opravu "přihodit" na VÚD z července? Když je září?
bielja
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 22. úno 2010 10:00:53

Re: Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod Dája » čtv 30. zář 2010 12:14:22

Ano, dala bych to mínusem a plusem, tak jak jste napsala. Nevím, jaký máte program, ale já bych to hodila do července. To znamená datum uskutečnění účetního případu 1.7., datum zaúčtování 30.9.. Je to sice divné, ale snad se to ztratí O:-) . Můj program to tak umí - pokud nemáte v programu uzavřený červenec. :bye:
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod bielja » čtv 30. zář 2010 12:18:57

Používám GORDIC, nemám žádný měsíc uzavřený a datum píšu pouze u pořízení dokladu, ne u jednotlivých řádků. Datum se sice může objevit v tisku, ale to neovlivním. Já na to přišla celkem brzy, ale v srpnu jsem si "dovolila" si vzít (konečně) dovolenou a pak začal nový školní rok a úplně jiné starosti. Tak teď zas doháním účto. Prostě na palici. |:-(|
bielja
 
Příspěvky: 88
Registrován: pon 22. úno 2010 10:00:53

Re: Oprava částky výdajového dokladu

Příspěvekod Dája » čtv 30. zář 2010 13:17:57

Tak to bych dala s datem 1.7. :)
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 návštevníků