pokladní x účetní

banka, pokladna, doklady, cizí měna, software

pokladní x účetní

Příspěvekod LeP » úte 21. zář 2010 12:10:29

Dobrý den, naše pí. Ředitelka "oprašuje" vnitřní předpisy a nyní zjistila, že v jednom předpise je zakázáno, aby funkci pokladníka vykonávála účetní. Do konce loňského roku to bylo splněno, neboť tyto funkce zastávali dvě různé osoby, ale od ledna, kdy jsem nastoupila na místo účetní a současně zastávám komplet vše od sekretářky, spisovou službu atd. již to nelze použít. Proto mě pí. Ředitelka pověřila, ať zjistím, jestli to vůbec lze a neporušujeme tím nějakou vyhlášku a abysme s nemuseli dohadovat, až nám přijde kontrola z kraje. Jak to máte ošetřeno u Vás? Díky moc za odpověď. ;)
LeP
 
Příspěvky: 1
Registrován: úte 21. zář 2010 12:03:14

Re: pokladní x účetní

Příspěvekod Dája » úte 21. zář 2010 12:41:01

Myslím, že na těch předpisech bylo co "oprašovat" Takový nějaký předpis, kdo co může byl snad zrušen již při "cinkání klíčů".
Ale vážně - jediné omezení, které znám, je ve finanční kontrole, kdy musí být příkazce, správce rozpočtu a hl. účetní, přičemž se mohou sloučit jen správce rozpočtu a hl. účetní v jednu osobu. :) Ale neorientuji se ve školských předpisech, tak snad se vyjádří i školáci, pokud jste z jejich skupinky.
Dája
 
Příspěvky: 634
Registrován: čtv 23. dub 2009 11:28:01

Re: pokladní x účetní

Příspěvekod refi » úte 21. zář 2010 14:08:05

vím, že jsem to také kdysi slýchávala, ovšem v praxi je to v podstatě neproveditelné. jsou malé školičky, kde jedna ženská dělá naprosto vše. jak píše dája, důležité je uhlídat vnitřní kontrolní systém a nejen teoreticky ;)
Uživatelský avatar
refi
Moderátorka
 
Příspěvky: 3365
Registrován: pon 02. úno 2009 15:07:01
Bydliště: Ostrava

Re: pokladní x účetní

Příspěvekod hanna » úte 21. zář 2010 14:35:53

Dělám účetní, pokladní, personální, mzdovou a ještě nějaké "drobné" a kontrole to nevadilo. Myslím, že dřív to tak nějak bylo uvedeno kdo co může dělat souběžně, ale jak říká Dája, už, myslím, platí jen zák. 320 o fin. kontrole.
hanna
 
Příspěvky: 383
Registrován: čtv 12. bře 2009 6:58:06

Re: pokladní x účetní

Příspěvekod nono » úte 21. zář 2010 16:16:30

ano ano [:} i na různých školení (a těch bylo !) nám různí lektoři říkali, že t o t a k l z e ! ! ! tak se nestrachujte a uklidněte paní ředitelku. Mě chodí 2x za rok auditor a je to tak O K :thumbs up: dělám také vše sama, pak tu je jen školník, uklizečky, kuchařky ......kdopak by to tak mohl dělat ????
nono
 
Příspěvky: 721
Registrován: ned 15. bře 2009 1:25:10


Zpět na Platební styk

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 návštevníků